FATİH PORTAKAL, EKREM İMAMOĞLU’NUN EV ARKADAŞI ÇIKTI!

FATİH PORTAKAL, EKREM İMAMOĞLU’NUN EV ARKADAŞI ÇIKTI!

Henüz resmi olarak ilan edilmese de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen CHP’li Ekrem İmamoğlu’nun üniversite yıllarında Fatih Portakal ile ev arkadaşı olduğu ortaya çıktı.


Üniversite yıllarında ev arkadaşı olan ikilinin yıllar önce çekilen fotoğrafları yeniden gündeme geldi.
Resmi olmayan sonuçlara göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen CHP’li Ekrem İmamoğlu ile Fatih Portakal, İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü mezunu. Aynı bölümde okuyan ikili o dönemde bir süre aynı evi paylaştı.

Fatih Portakal, Ekrem İmamoğlu'nun Ev Arkadaşı Çıktı!


Ekrem İmamoğlu, CHP’den Beylikdüzü’ne belediye başkanı olduğu dönemde Fatih Portakal ziyarete giden ilk isimlerden biri olmuştu. İmamoğlu ile Portakal makamda hatıra fotoğrafı çektirmişti.
İmamoğlu, Portakal’a sürpriz yaparak üniversite yıllarında birlikte yer aldıkları bir fotoğrafı hediye etmişti. Fotoğrafı görünce duygusal anlar yaşayan Fatih Portakal, “Bu fotoğraf bende yoktu. Çok mutlu oldum” demişti.

Ekrem İmamoğlu, 1970`te Trabzon’da doğdu. Trabzon Lisesi’nden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nünü tamamlayarak yine İstanbul Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları ve Yönetimi bilim dalında Yüksek Lisans eğitimi aldı. 1992’de inşaat ve taahhüt işleri yapan aile şirketinde iş hayatına başladı. Bu şirkette Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. Okul çağında amatör olarak futbol oynadı. Trabzonspor Futbol Kulübü, Trabzonspor Basketbol Kulübü ve Beylikdüzüspor Kulübü’nde de yöneticilik yaptı. 2009’da CHP Beylikdüzü İlçe Başkanı oldu. 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde Beylikdüzü Belediye Başkanı seçildi. Beylikdüzü’nün sosyal ve kültürel hayatında etkin rol oynayan Ekrem İmamoğlu, birçok sivil toplum kuruluşuna üyedir. Evli ve 3 çocuk babası olan Ekrem İmamoğlu, 1991’den bu yana Beylikdüzü’nde yaşıyor.

Post a Comment