Haziran 2018 Burç Yorumları

Haziran 2018 Burç Yorumları

 

KOÇ

Yeni başlangıçlar yapıyorsun
(21 Mart – 20 Nisan)

Bu ay artık hayatına yeni bir sayfa açmaya hazırsın. Mayıs ayının sakin günleri son bulurken gönlünü biraz olsun dinlendirebildin. Şimdi ise yeni bir ay başlıyor. Hem kararlarını hem de hedeflerini gözden geçirmek isteyeceğin bu ay her şeyin mükemmel olması için uğraşacaksın. Senin için hayat 2016 yılından sonra değişmeye başladı. Hayatından gidenler de oldu, kalmayı tercih edenler de… O halde şimdi onlara sıkıca sarıl. Hayatın bir elekten geçti ve sen kötü gün dostlarını da gördün. 2018 yılının en sakin ayını arkanda bırakırken gök kubbedeki güçlü Retrolarla etkilerine devam ediyor. Şaşıracağın, yeni tecrübeler edineceğin bu ay umduğunun üzerinde olaylar yaşayabilirsin. Gökyüzü gündeminin dolu dolu olduğu bu ay değiştim demeye dahi vaktin olmayabilir. Evet, çok yoruldun ve artık gerçekten de bir şeylerin yoluna girmesini istiyorsun. Sabırsız ruh halini bu ay çok daha baskın hissederken her şerrin bir hayra açıldığını da göreceksin.

Aslında senin için birliktelik duygusunu tam anlamıyla yaşayabildiğinin de gerçekten nereye gittiğinin de pek bir önemi olmaz. Fakat haziran ayında dengelerdeki değişiklikler, sağlam ve istikrarında giden ne varsa sarsarken sende ister istemez hayatının her alanında eski düzeninle şimdikini kıyaslayabilirsin. 14 Haziran’da kendisini iyi hissedeceği bir burca geçecek olan aşk gezegeni Venüs düzen muhakemesi yapıp, önceliklerine çeki düzen vermek adına hareket etmene yardımcı olacak. Aşk hayatında, otoriter tavrının sert rüzgârları eserken duygularını da es geçmeyeceksin.

1984- 1998 yıllarında doğan evli bir Koç burcuysan, ilişkine dâhil olan üçüncü kişiler, 28 Haziran’da gerçekleşecek kirli Dolunay’da sana çok şey öğretebilir. Özellikle ailendeki kişiler seni bazı konularda strese sokabilir. Konuyu anlamak ve gözlemlemek için acele karar vermemen gerektiğini işaret ediyor gökyüzü. Eğer uzun süredir eşin ile ilgili şüphelerin varsa yalnızca kendi yargılarından yola çıkarak karar vermemelisin. Bu ay pek çok gerçeği ortaya çıkarırken hem kişisel hayatlarımızda hem de toplumsal olarak karışıklıklar yaşayabiliriz. Bu sebeple stabil durumunu korumak ön planda olmalı. Özellikle çocuğu olan bir Koç burcuysan onların eğitimleri ile ilgili ciddi kararlar alabilirsin. Eş ailenin dışında kendi ailenle zaman geçireceğin bu ay bazı değişimlerin de öncüsü olacak. 28 Haziran’da yönetici gezegeninin geri hareketi seni biraz zorlarken önemli kararlar alman konusunda da zorlayabilir. Hayatta hiçbir şey kolay olmuyor Koç burcu, bu ay her ne kadar zor olsa da güçlü yapınla her türlü zorluğun üstesinden geleceksin.

Uzun zamandır kronik bir rahatsızlık yaşayan Koç burcuysan bu ay yoğunluğundan dolayı kendine zaman ayıramayabilirsin. Bu sebeple doktorunun tavsiyesiyle aldığın ilaçları ve egzersizleri aksatmamalısın.

Haziran ayının gündemi: Yeni tecrübeler ediniyorsun.

Aşk Tılsımın: Duygularını es geçmiyorsun.

Seks: Otoriter davranıyorsun!

 

BOĞA

İyimser duygularla hareket ediyorsun
(21 Nisan – 20 Mayıs)

Yılın en sakin ve huzurlu ayını geride bırakırken yılın ilk 5 ayında oldukça köklü değişiklikler yaşadın. Çoğu zaman kendini yorulmuş gibi hissetsen de istediğini elde edene kadar asla vazgeçmediğini her ikimizde biliyoruz. Haziran ayının ilk günlerindeki ruh halinden Haziran’ın sonlarına doğru pek eser kalmıyor. Kafanda daha iyimser duygular var ve sürekli irdelediğin meseleler artık o kadar da enteresan gelmiyor. Artık büyük resmi görmek istiyorsun. Güven bana bir ay boyunca sana böyle yapmak çok daha iyi gelecek. Yaz okuluna kalan bir Boğa burcuysan, hiç üzülme. Baharda kendinde bir türlü yakalayamadığın çalışma azmini önümüzdeki günlerde bulabileceksin.

Bu ay detaycı tarafın pekişirken, en ufak bir nüanstan bile bir sürü çıkarımda bulunabilirsin. “Sevgilim neden telefonunu yanından ayırmıyor?”, “Bugünlerde niye bu kadar süsleniyor?” gibi düşünceler aklını doldururken değişikliklere çok fazla duyarlı davranabilirsin. Kıskançlık mı? Seven ve sevdikçe daha da sahiplenen bir Boğa burcu kıskanmadan sevgisini nasıl gösterebilir? Fakat haziran ayında bu durumun dozajı artabilir. 14 Haziran itibariyle su burcuna geçecek olan Venüs duygularını ön plana çıkarırken, mantığını bir süre askıya alabilirsin. Bu ay ideallerinin peşinden giden, maceraperest insanlar daha çok dikkatini çekebilir. Yurt dışı seyahati yapmayı planlıyorsan, evraklarına ve önemli eşyalarının her birine daha sahiplenici davranmanı öneririm. Haziran ayında gündem karışıklığı yaşayan ülkeleri ziyaret etmek adına acele etmemende fayda var. İlişkisi olan bir Boğa burcuysan haziran ayından beri yaşadığın kıskançlık duygusundan kurtulup, sevgini yansıtmak adına karşı tarafa güzel jestler yapabilirsin. Sevginin, emek istediğini en iyi bilen burçlardan biri olarak bu dönemde sevgilinin gönlünü almak adına ona romantik sürprizler yapabilirsin. Aranızdaki buzları eriteceksin, merak etme…

13 Haziran’da değişken burçta gerçekleşecek Yeniay sana bazı şans kapıları açarken ince eleyip sık dokuyayım derken bazı imkânların elinden kaçtığına şahit olabilirsin. Özellikle 20 Haziran’dan sonra çok daha yoğun olacak gökyüzü yeryüzüne de aynı tempoyu yansıtacak. 21 Haziran’da Güneş’in burç değiştirmesi ve hemen arkasından mücadele gezegeni Mars’ın geri hareketine başlayacak olması adeta iç savaşını başlatacak. Hedeflerinden uzaklaştığını fark edeceğin bu ay ya hedeflerini değiştireceksin ya da hedeflerin uğruna kazandıklarından vazgeçeceksin. Tercih yapmak zorunda kalacağın günler ise 20-30 Haziran tarihleri arasında. 28 Haziran’da gökyüzünde kirli Dolunay gerçekleşecek ve hem bireysel hem de toplumsal olarak iddialı günler yaşayacağız. Sana tavsiyem sabrını sonuna kadar kullanman ve maddi yatırımlar yapmak için asla acele etmemen.

Haziran ayının gündemi: Büyük resmi görüyorsun.

Aşk Tılsımın: Kıskançlığın dozunu kaçırıyorsun.

Seks: Gizem ve tutku arayacaksın.

 

İKİZLER

Kararsızlıklarını netleştiriyorsun
(21 Mayıs – 20 Haziran)

Gökyüzü bu ay seni motive edecek! Hayata dair gücünü artıracak, kendini yeniden doğmuş gibi hissedeceğin haberler almaya hazır mısın? Gökyüzündeki şölen, burcuna doğru akıyor. 13 Haziran’da burcunda etkili olan Yeniay hedeflediğin, amaç edindiğin her şeyi farklı bir boyuta taşıyacak. Gökyüzü, maddi anlamda önüne fırsatlar çıkarırken, ilişkilerle ilgili kaygılarını çözmene de yardımcı olacak. Para evini de yönetmen gereken haziran ayında borca girebilirsin. Gökyüzünün kaygı evindeki etkisini bertaraf etmek istiyorsan, sana yük olacak borçlardan kaçınmalısın. Yeni bir aya başlarken, mayıs ayının son günlerinde aslında her şeyi bitirmiş, bir sonuca bağlanması gereken konuları çoktan ardından bırakmış olduğunu düşünerek girebilirsin. Ama şu kadarını söyleyebilirim ki gerçekten hiç öyle değil. Yılın en kritik ayı ve piyonlar senin de mensubu olduğun değişken burçlar… Dolu dolu bir haziran ayına hoş geldin o halde! Haziran ayında gökyüzü sadece hava grubuna teslim olmuyor, toprak burcunda gerçekleşecek kirli Dolunay bilmediğin konuları öğrenmeni de sağlayacak.

Haziran ayının hayatında ön plana çıkardığı ikilem; ben ile biz arasındaki denge. Kendine ilişkin olaylarda, karşı tarafın ne kadar yer almasına izin verdiğine dair ufak sınavlardan geçebilirsin. İkinci bir insan, yeni bir sorumluluk demek ve işte bu duygu kısıtlanmaktan pek hoşlanmayan seni bir hayli rahatsız edebilir. 13 Haziran’da burcunda gerçekleşecek Yeniay’da sevgilinle, eşinle ya da birlikte çalıştığın insanla arandaki sorunları çözmek adına sen ön ayak olabilir. Fakat karşı tarafın uzlaşmadan uzak tavırları, yeni sorunları doğurabilir. Bu döngüde yapılacak konuşmalar, iplerin kopmasına bir kala konuşmaları olabilir, bilmende fayda var. Eğer yeni bir ilişkiye başlama aşamasında olan İkizler burcuysan ya da bu dönemde hoşlandığın biri varsa, kritik bir gökyüzünden geçerken bu ilişkinin uzun vadede beklentilerini karşılamaya pek yetmeyeceğini de söyleyebilirim. Senin kadar hayatında yeni bir sayfa açmayı isteyen yoktur herhalde bugünlerde. Sevdiğin insanla sorumluluklarını paylaşabilir, birlikte yeni bir yol da çizebilirsiniz kendinize. Bugünlerde seyahate çıkmayı planlıyorsan yola çıkmadan önce olası tüm sorunlara karşı önlem aldığından emin olduktan sonra yola çıkmanda fayda var!

Kendini ve burcunun özelliklerini ön plana çıkaracağın bir aydasın. Gökyüzü, yaşamındaki engelleri aşmana yardımcı olurken, tavrını da netleştirecek. Gündelik meşguliyetlerinden, iletişim tekniğine kadar birçok konuda cesur adımlar atmana yardımcı olacak ve kimse önüne geçemeyecek. Neptün’ün kariyer evindeki geri hareketi Jüpiter ile iş birliği yaparken, daha emin adımlar atabileceksin. Kariyerinle ilgili önüne çıkan fırsatları da değerlendireceğini belirtiyor gök kubbe.

Haziran ayının gündemi: Denge kurmaya çalışıyorsun.

Aşk Tılsımın: Yeni bir yol çiziyorsun.

Seks: Alışkanlıklarını bozuyorsun.

 

YENGEÇ

Beklentileri fark ediyorsun
(21 Haziran – 22 Temmuz)

Geçen ay kafanın dingin olması ve isteklerine odaklanman seni oldukça huzurlu kılmıştı. Birtakım konularda attığın adımların dönüşleri de seni sevindirdi ve önünü görmeni sağladı. Bu ay birçok gezegen yeniden ilişki evinle temas kuruyor. Senin dışında gelişen bazı konulara vakıf olman ilk günlerde kolaylaşabilir. Ayrıca çevrendeki insanların beklentilerini net bir şekilde görebileceksin. ‘’Kazanmaya bu kadar yaklaşmışken, nereden çıktı bu geçmişin kaygıları?’’ diye sormakta haklısın. Geride bıraktığımız günlerde kendinden emin bir şekilde adım attığın girişimlerin kendini rötara alması, bir türlü bir sonuca bağlanmaması seni gerçekten çok sıkmış olabilir. Her yeni bir güne kafanda bir önceki güne ait düşüncelerle uyanmanın zihninde yarattığı ağırlığı tarif etmeye kelimeler yetersiz kalır! Peki ya Haziran? Merak etme, Haziran gerçekten çok hızlı ve çok yönlü bir ay. Fakat ne kadar sonuç odaklı olduğunu konusu biraz muamma…

Gökyüzünde senin için aşk kokan günler geldi çattı! 14 Haziran’da Venüs’ün ateş burcuna geçişi adeta kara bulutların ardından bir güneş gibi doğuyor yüreğine. Güneş demişken 21 Haziran’dan itibaren burcuna güç katacak olan Güneş bu süreçte oldukça yardımcın olacak. Evet, gönlüne göre aradığın o insanı bulacaksın. Bu kişi belki de uzun zamandır aradığın insanın ta kendisi olabilir ya da bu sıcak ya günlerinde sana eşlik edecek tatlı anılar bırakacak bir kişi de… 1984-1998 yılları arasında doğmuş ve ilişkisi olan bir Yengeç burcuysan seni çok eğlenceli günlerin beklediğini söylemeliyim. Sevgilinle birlikte eğlenceli aktivitelere dâhil olabilir, birlikte keyif dolu saatler geçirebilirsiniz. Aşka yüreğini kapatmış bir Yengeç burcuysan, bu dönemde daha çok kalabalıklara karışmanı özellikle tavsiye ederim. Bırak güneş, güzelliğini yansıtsın. Fark edileceksin ve sana gönlünü açan insanlar mutlaka olacak.

28 Haziran’da Mars’ın kaygı evinde geri hareket etmesi sağlıkla ilgili bazı haberleri gündemine taşıyor. Ailenden kaynaklı bu haberler, seni aynı anda birkaç duygu durumuna sokabilir. Haziran ayının ikinci yarısından sonra kırgınlıklarını, bireysel küslüklerini yönetmen senin için faydalı olacak. Çünkü merhametli ve iyicil tarafın sağlık haberleriyle birlikte sana “hayattaki en kıymetli şey sağlık” dedirtecek. Ayın son günlerinde sevdiklerine gücenmemen gerektiğini tecrübe edeceksin.

Bu ay Satürn, Plüton ve Ay’ın ilk günlerindeki seyri; ortaklıklar, aile içindeki para hanesi, miras gibi konuları gündemine taşıyacağını ifade ediyor. Ailesine düşkün bir Yengeç burcu olarak herkesin hakkını savunmak ve bu konulara sahip çıkmayı kendine görev edineceksin. Sana ve ailene göre mizacı ve tavırları farklı olan uzak akrabalara gereken cevabı vereceksin. Kıvrak zekânla ortamı toparlayan, hamlelerin olumlu sonuçlanmasına vesile olan kararları da almayı başaracaksın. Dolayısıyla haziran ayı senin için kısa vadede uzun ve kalıcı sonuçlar alacağın bir dönemi işaret edecek.

Haziran ayının gündemi: Hakkını sonuna kadar savunuyorsun.

Aşk Tılsımın: Aradığın aşkı buluyorsun.

Seks: Farklılık arıyorsun.

 

ASLAN

Gündemin değişiyor
(23 Temmuz – 23 Ağustos)

Geride bıraktığımız günlerde en çok sevdikleri tarafından kısıtlanmış bir Aslan burcu olarak, bu ay arkana yaslanma sırası sende. Haziran’a taze bir başlangıç yapıyorsun çünkü gündemin baştan aşağı değişiyor. Artık domestik meseleler değil daha ciddi sorumluluklar gündemini meşgul etmeye başlıyor. Ev içerisindeki ufak tefek problemlerin sürekli planlarını ertelemene sebep olduğu bir gerçek. Kendi kısıtlanmış hissetmekte de haksız sayılmazsın. Ama şimdilik sana şunu söyleyebilirim ki haziran ayında bunların hiçbiri aklına dahi gelmeyecek… Şimdi geleceğinle ilgili önemli bir dönem başlıyor!

Üzüntülerini, kırgınlıklarını içine attığını her ikimizde biliyoruz. Haziran ayında ise artık dile gelme zamanı. Özellikle 2016 yılından kalma kırgınlıklarını telafi etmek için karşına çıkan insanlar adeta bu ayın temasını oluşturacak. Her ne kadar kendine güçlü olduğunu söyleyip dursan da artık kırılmaktan çok yoruldun. Hayatında yeni bir sayfa açacağın bu ay aşk yüzüne gülecek emin ol! Ancak bu noktada senin de seçimlerin çok önemli. Evlilikten ya da ilişkiden beklentinin işin özünde ne olduğunu çok daha iyi ifade ederken, olmayan birliktelikleri de zorlamaktan vazgeçeceksin. 13 Haziran’daki Yeniay aslında geçmişi yeni gelişmelerle ve sorumluluklarla tam anlamıyla unutturmayı hedefliyor. Yeniay’ın yanı sıra 14 Haziran’da burcuna geçecek olan aşk gezegeni Venüs adeta senin ruhuna bürünecek. İşte tam olarak bugünlerden itibaren kalp mi mantık mı sorusunun cevabını verirken kendine dürüst olmalısın. Venüs seni olduğundan çok daha duygusal biri haline getirirken olmayacağını bildiğin bir ilişkiye şans verebilirsin. Aman dikkat! Çiftlerin bu dönemde sorunun kaynağına inmelerinde fayda var. Aksi takdirde ay sonuna doğru çok daha sert yüzleşmeler yaşanabilir. Özellikle 1970-1984 yıllarında doğduysan ve 7 yıllık bir evliliğin varsa işte değişim şimdi başlıyor. 7 yıllık yeni bir dönem başlarken sen de eşinle arandaki sorunları teker teker çözüme kavuşturabilirsin. Evlilik umuduyla oyalandığını düşünen Aslan burcuysan ya hep ya hiç diyebilirsin. Yeni bir ilişkiye başlamayı düşünen Aslan burcuysan her şeyi enine boyuna düşünmek isteyeceksin. Kurallarını baştan söyleyebilir, kabul edilmediği takdirde sırtını dönmekte bir sorun görmeyebilirsin. Özellikle 1970-1984 yılları arasında doğmuş ve ikinci kez evliliği düşünen bir Aslan burcuysan bu ay hataya hiç tahammülün olmayacak. Beraber olduğun kişinin ailesinin söylemleri her ne kadar hoşuna gitmese de kendi bildiğinden de şaşmayacaksın.

Toplumda iyi bir izlenim bırakmanın senin için ne kadar önemli olduğunu, seni tanıyan herkes bilir. Konuşmalarından, görüntüne her zaman iyi bir imaj çizmek önceliğindir. 30 Haziran’dan itibaren Merkür ateş burcuna geçiş yapıyor ve etrafındaki insanların sana dair düşüncelerine karşı daha da hassaslaştığın bir döngünün başladığını işaret ediyor. Özellikle iş hayatında ya da aile içerisinde toplu kalabalıkların önüne çıkacağın zaman detaylara çok dikkat edebilirsin. İkna kabiliyetin bu dönemde çok yüksek, doğru kelimelerle insanlarla kolaylıkla orta noktaya varabilirsin.

Haziran ayının gündemi: Geleceğin şekilleniyor.

Aşk Tılsımın: Yap hep ya hiç diyorsun.

Seks: Romantizm arıyorsun.

 

BAŞAK

Hayatının yönü değişiyor
(24 Ağustos – 23 Eylül)

Yılın senin için en önemli aylarından birine hoş geldin! 2018 yılının ilk yarısı senin için hiç de hiç sakin geçmedi. Bu ay ile beraber daha da hareketleneceğini bilmelisin. Haziran ayı şu an hayatındaki olayların yönünü tamamen başka bir yöne çeviriyor. Hiçbir şey şu an düşündüğün gibi olmayacak. O yüzden şimdi kendini biraz zamanın akışına bırak. Çünkü kaderi önceden belli, çok güçlü bir ay haziran ve müdahaleyi kesinlikle kabul etmiyor. Şimdi gardını bir kenarı koy, hayatında yeni bir dönem başlıyor. Sürprizlerle dolu bir ay seni bekliyor! Hava, toprak ve su burcunun etkin olduğu haziran ayında enerji olarak yükselişe geçiyorsun. Bu süreçte, yaptığın çalışmaları ya da hobileri paraya çevirebilirsin. Ek gelirler elde edebilir, mevcut mal varlıkların ya da yatırımların kanalıyla kazanç elde edebilirsin. Bilişim, iletişim, seyahat, yabancı ülkelerle bağlantılı projeler, eğitim, okul, yayıncılık türünde işler kârlı sonuçlar getirebilir. Ödemen gereken borçlar varsa haziran ayında rahatlama şansı bulabilirsin. Bu ay ağırlıklı olarak finans ve para evini toparlamak için yerinde durmayacaksın. 13 Haziran’da değişken burçta gerçekleşecek Yeniay hayatında keskin etkiler yaratırken, sende hayatınla ilgili yeni kararlar alacaksın.

20 Haziran itibariyle kasım ayının sonuna kadar etkili olacak Neptün Retro’su devreye girecek. Haziran ayının diğer temasını oluşturan su burcundaki bu geri hareket, ilişki evini yakından ilgilendiriyor. Evliliğini zorlayacak olan bu süreçte kaygılarınla yeniden karşılaşabilirsin. Ayrı dillerden konuşan iki kişiyseniz bu dönem birbirinizi anlamak çok zor olacak. Sen ilişkilerde daha duygusal ve beklentiye yönelik davranırken, karşı tarafın rahat tavırları seni düşündürebilir. Aşk evliliği yapmış ve 2011 yılından beri sorunsuz evlilik yaşıyorsan, dile getirilemeyen sorunları haziran ayında eşinle konuşacaksın. Özellikle 1970-1984 doğum bir Başak burcuysan ve evliliğinin 7. yılını geride bırakıyorsan köklü değişimler yapmak isteyebilirsin. Özellikle 1970-1984 yılları arasında doğmuş ve ilişkisi olan bir Başak burcuysan kendi içinde yaşadığın sorunları artık birlikte olduğun kişiye anlatmaya başlayacak ve bir çözüm bulmasını isteyeceksin. İlişkilerini geleceğe taşımak istiyorsan, haziran ayında kaygıları artabilir. Sevgilinin sana tam olarak güven vermediğini düşünmen birçok sorunu da beraberinde getirebilir.

Beklenmedik terfiler, istifalar, sözleşme iptalleri seni farklı alanlara kaydırabilir. Eğer uzun zamandır belli bir alanda hizmet veriyorsan Mars Retro’sunun avantajları da olacak. Hak ettiğin pozisyonda nihayet yerini alacaksın. Kendini geliştirmek, eksiklerini tamamlamak ve yeteneklerini artırmak için gecen gündüzüne karışabilir. Bu nedenle tatil planlarını şimdilik iptal edebilirsin. Koşturma sırasında yaşanabilecek aksiliklerin habercisi Mars Retro’su trafikte, evde ya da ofiste oluşabilecek aksiliklere vurgu yapıyor.

Haziran ayının gündemi: Sürpriz gelişmeler yaşıyorsun.

Aşk Tılsımın: Kaygıların gün yüzüne çıkıyor.

Seks: Uyum arıyorsun.

 

TERAZİ

Olumsuzlukları alt ediyorsun
(24 Eylül – 23 Ekim)

Mayıs ayı tatlı bir esinti gibi geride kaldı. Oldukça sakin geçen mayıs ayının tersine Haziran ayı, senin için oldukça tempolu başlayacak! Çalışma hayatından tut da özel hayatına varana dek birçok meseleyi paralel bir şekilde ilerletmeye çalışacaksın. Bu yazın gündeminin ne kadar sıcak olacağını bu ay net olarak hissedeceğini de söylemeliyim. Değişen kararlar, iptal edilen işler, tutulmayan sözler bu günlerin modası. Düzeni ve idare etmeyi seven ve böyle huzur bulan bir Terazi burcu olarak, gündelik problemlerin artmasından hoşnut olmayabilirsin. Tüm bunlar biraz canını sıkacak olsa da, hedeflerine ve kişisel gelişimine odaklanarak, olumsuzlukların üstesinden gelebilirsin.

Haziran ayında aşktan çok şey bekleyeceksin. Daha açık bir dille ifade etmem gerekirse, hayatındaki tüm sorunların çözümünü aşkta arayacak, sorunlardan aşk ile uzaklaşmak isteyeceksin. Bu duyguyu hissedebilirsin ancak aşırıya kaçman biraz bencilce olmaz mı, ne dersin? İlişkisi olan bir Terazi burcuysan, bu ay sosyal medya kullanımı, yeni arkadaşlar edinme türündeki konular aranızda sorun oluşturabilir. Genel olarak ne kısıtlanmak ne de kısıtlamaktan hoşlanmıyorsun. Ancak ilişkinize sürekli müdahale eden üçüncü kişiler seni de sevgilini de tahmininden daha fazla etkileyebilir. Bu süreçte ilişkinle ilgili keskin kararlar almamaya da dikkat etmelisin. Çünkü doğru olduğuna inandığın kararlar, bir süre sonra pişmanlığa dönüşebilir. İlişkisi olmayan bir Terazi burcuysan, kalbinin kapıları hiç beklemediğin bir anda hiç ummadığın kişi tarafından aralanabilir. Hatta öyle ki; tanışacağınız ortamda, bu kişiye tarzından dolayı önyargılı davranabilirsin. Ancak daha sonra bu kişinin yapacağı konuşmalar, hayatında elde ettiği önemli başarı ve yetenekler seni epey etkileyecek. Evli bir Terazi burcuysan, sıradanlıktan kurtulmak için ilişkini sorgulayabilirsin. Beklentilerin yükseldiği bu dönem özgürlük duygusu seni asi ve başına buyruk yapabilir. Evliliğin iki kişinin bir araya gelmesiyle oluştuğunu düşünürsek; aynı rutinliği eşinin de hissediyor olabileceğini unutmamalısın.

Ruhsal olarak haziran ayını yönetmek biraz zor olsa da çözümü yok değil. Eğer mümkünse haziran ayında kısa yolculuklara ve deniz tatiline yönel. Hava değişikliği sana her anlamda iyi gelecek. Stres, iştahını etkilerken, kilo almana neden olabilir.

Haziran ayının gündemi: Yoğun ve hareketli bir gündem seni bekliyor.

Aşk Tılsımın: Aşktan beklentilerin artıyor.

Seks: Mükemmeli arzuluyorsun.

 

AKREP

Sıfırdan başlıyorsun
(24 Ekim – 22 Kasım)

Bu ay iletişimin ne kadar önemli olduğunu anlayacağın bir ay olacak. Aklını karıştıran kişilere net bir tavır almalısın. Eğer iş arkadaşınla ya da kardeşinle sorunları açık açık konuşman gerektiğine inanıyorsan, kimsenin konuşmaktan kaçmasına izin vermemelisin. Sorunların, kaçarak çözülmeyeceğini çok iyi biliyorsun ve bazılarının da bunu artık öğrenmesi gerekiyor. Genel yapında bağlanmak ve emek vermek olsa da, rutinine inmek isteyip, kendini bir süre ortaya koymaya hiçbir şekilde niyetlenmeyeceksin. Şu dönemde emeklerini elinin tersi ile silmeye kalkman da bu psikolojiden geliyor olabilir. Büyümek ve kendini bir şekilde başka bir oluşumun içinde görmek için gerekirse sıfırdan başlayabilirsin bile!

Haziran ayının ilk haftasında; eşinle ya da sevgilinle hoş zamanlar geçireceksin. Hafta sonu için oturduğun şehre yakın bir tatil beldesinde küçük bir tatil yapabilirsin. Bu tatilde hem dinlenmiş hem de aşkını tazelemiş olacaksın. İhtiraslı ve tutkulu yanını ortaya çıkaracağın haziran ayında, sevgini de kızgınlıklarını da göstermekten çekinmeyeceksin. Çocuk sahibi olmak konusunda eşinle fikir ayrılıkları yaşıyorsan, bu ay tartışmaların artabilir. Birlikte adım attığın hayat yolunda, isteklerinin örtüşmemesi kafanı karıştırabilir. Fevri davranarak, değer verdiğin kişinin kalbini kırmak yerine, onunla anlayışlı bir şekilde derinlemesine konuşmanda fayda var. Eğer bekâr bir Akrep burcuysan, gönlünde taht kuracak biriyle karşılaşabilirsin. Kalbini sana yeniden hissettiren kişi varlıklı bir ailenin üyesi olabilir. Maddi geliri yüksek olduğu için pahalı jestler hazırlayabilir. Aynı zamanda sana da hayallerin konusunda maddi – manevi destek olabilir. Gökyüzü, yeni başlayacağın ilişkiyle birlikte çevrenin de bir anda değişebileceğini işaret ediyor. Güzel bir döneme giriyorsun. Sevgilinin seni yeterince sahiplenmediğini düşünüyorsan, bu ay ciddi ciddi ayrılığı düşünebilirsin. Çünkü hayat zor ve sen her anlamda destek olduğun sevgilinden aynı karşılığı bekleyeceksin. Kendini isteklerin konusunda suçlamamalısın. İsteklerinden ve hislerinden vazgeçemezsin. Kendi benliğini korumak, kendini es geçmemekten geçer.

Bu ay, mesleki hayatında çok önemli değişiklikler yaşayabilirsin. Çalıştığın kuruluş haziran ayında kapsamlı bir şekilde elden geçirilecek. Ancak yeteneklerin sayesinde bu dönüşümlerden yararlanacaksın. Acele etmek yerine, kararlı ve düşünülmüş hamleler işine daha çok yarayacak. Kendi işini ortaklı bir yapıda kurmak istiyorsan; biraz daha araştırma yapman gerektiğini söylüyor gökyüzü. Ortaklı projenin uygulanabilirliği hakkında daha çok bilgi toplamalı ve sermayeni güvence altına almalısın. Bugünlerde tanıdıkların vasıtasıyla karşına çıkan teklif ve fırsatları sakın göz ardı etme, mutlaka değerlendir. Uzun zamandır satışı gerçekleşemeyen gayrimenkul ya da arsa sahibi bir Akrep burcuysan, önümüzdeki günlerde de bu anlamda yeni gelişmeler meydana gelebilir.

Haziran ayının gündemi: Kendi kabuğuna çekiliyorsun.

Aşk Tılsımın: Aşkı yeniden hissediyorsun.

Seks: Monotonluktan uzaklaşıyorsun.

 

YAY

Yeni alışkanlıklar ediniyorsun
(23 Kasım – 21 Aralık)

Değişim kelimesi hayatının hemen her bölümünü sarmışken, Haziran ayında da bu kelime ile karşılaşmak emin ol seni hiç şaşırtmayacak. Dış dünyayla olan etkileşimin biraz daha azalırken, günlük hayatını daha kolay hale getirmek adına ufak tefek alışkanlıklar edinebilir, değişiklikler yapabilirsin. Özellikle maddi anlamda sana sürekli sorun çıkaran bazı konularda yeni düzenlemeler söz konusu olabilir. Hiç kullanmadığın eşyalarını sağa sola dağıtabilir, yaşam alanını daha pratik hale getirebilirsin. Zaman tıpkı bir su gibi aktıkça; iyileştirir, değiştirir… Haziran ayında da zaman kavramı senin için bir hayli önem kazanıyor. Yoğun bir gündemin var ve “işin içinden çıkamayacağım galiba” diye düşüneceğin anlar da olacak. Bunlara şimdiden hazırlıklı ol ve bunların her birinin bir sürecin parçası olduğunu, bir gün biteceğini kendine hep hatırlat. Gündemini süzgeçten geçirirken önceliklerine odaklanman kendini iyi hissetmene neden olacak.

Venüs’ün ateş burcunda hareket etmesi, duygularını tutkulu yaşamanı sağlayacak. Partnerinle; eğlenceli ve keyifli zamanlar geçirmeye hazır ol. Haziran ayında caziben gözlerden kaçmayacak. Seni beğenen insanların sayısında artış olduğunu çok rahat gözlemleyebilirsin. Bu durum bir yandan egonu okşarken, bir yandan da kafa karışıklığı yaşayabilirsin. Ne istediğini ve kendini bilirsen, sonunda üzülen de sen olmazsın! Yalnız bir Yay burcuysan, bu dönemde hiç aklında olmayan kişilerin ilgisine maruz kalabilirsin. Hatta ve hatta gökyüzü haziran ayında evleneceğin kişiyi tanıtabilir. İşyerinde romantik bir birlikteliğe başlayabilirsin. Kalbinde yeni yeni filizlenen aşk, endişelerini de artırabilir. Aynı işyerinde çalışman, daha temkinli davranmanı gerektirebilir. Eşin ya da sevgilinle aynı fikirde olmadığın konularda tartışmalar yaşayabilirsin. En iyisi zamana bırakman. Ne de olsa zaman birçok sorunun ilacı, öyle değil mi? Aşk hayatınla ilgili işlerin yavaş yavaş ciddiye binmeye başladığı, zorlu ama dönüştürücü bir yıla girdiğini söylemiştim değil mi? “Bir türlü aradığım insanı bulamadım” ya da “tam buldum dedim o da olmadı” cümlelerin artmışsa kartların teker teker açılmaya başlayacağını söylemeliyim.

13 Haziran’da ilişki evinde Yeniay etkili olacak. Bu dönemde yaptığın her işi çözebileceğini ve seyahatlerini daha rahat organize edebileceğini vurguluyor gök kubbe. Ekstra para kazanabilir, kazançlarını artırabilirsin. Özellikle 1970 – 1984 yılları arasında doğduysan, son 2,5 yıldır bitirdiğin ne varsa bu ay ne kadar doğru kararlar aldığını göreceksin. Geçmişe dönük, nostaljik bir Yeniay seni bekliyor. Ayın sonunda sorumsuz kişilere güvenip, birilerine söz verdiysen, arada kalabilirsin. Haziran ayında işinle ilgili yoğun bir döngü seni bekliyor.

Haziran ayının gündemi: Önceliklerine odaklanıyorsun.

Aşk Tılsımın: Temkinli davranıyorsun.

Seks: Kendini keşfediyorsun.

 

OĞLAK

Hayatını elekten geçiriyorsun
(22 Aralık – 20 Ocak)

Sana kendini ve hayatını baştan uca yeniden tanıtacak bir aya hazır mısın? Bu ay, uzun zamandan beri seni sorgulayan, yüzleştiren, hesaplaşmalara götüren konuları gündemine alıyorsun. Artık hayatında neyi isteyip neyi istemediğini ifade edeceksin. Nazlı ve sitemkâr olmana neden olan gökyüzü bugünlerde seni oldukça destekliyor. Hayatından elemek zorunda olduğun insanlar olacağını sen de hissediyorsun. Haziran ayında sosyal ilişkilerini düzenlemekte biraz zorlanabilirsin. Haziran ayı beklenmedik değişimleri ve bireysel konuları temsil ediyor. Ayın son haftasında meydana gelen kirli Dolunay’la birlikte hareket eden Mars’ın geri hareketi, gündemin hızını belirleyecek. Aileyle ilgili konular dışında, çevrenle yaşadığın sorunların artabilir. İletişim evinde gerginliğin arttığı bir döngüdesin. Geçen yıl başlayan ilişkilerin güce dayalı olduğunu fark edeceksin. Yaşantının gidişatını ve ilişkilerini tekrar gözden geçireceksin.

İletişim gezegeni kalbinin tam ortasından geçiyor. Haziran ayında ilişkiler evinde etkili olan gökyüzü ayın ilk haftasından itibaren kendini gösterecek. Bugünlerdeki yaklaşımların eşine ya da sevgiline gizemli gelebilir. Bu tarz konuların ihtimali bile seni ilişkiye dair soğutabilir. Zorlayıcı ama öğretici bir ay olacağının altını çizen gökyüzü, pişmanlıkları geçmişte bırakacağını vurguluyor. Ayın son günleri yaklaşırken insanlara karşı daha net ve korkusuz olacaksın. Gökyüzü bu sefer senden yana ve içinde ne var ne yok haykırıyorsun. Ne de olsa olumsuzluklara meydan okumaya alışıksın. 2016 yılından beri anlam veremediğin ilişkini sonlandırmaya hazırlanabilirsin. İlişkisi olmayan bir Oğlak burcuysan, geçmişte tereddüt ettiğin kişilerle yeniden görüşmeye başlayabilirsin. Bu dönemde gizemli duruşunu etkileyici bulan kişiler de olacak. Katıldığın düğün davetleri, arkadaş toplantılarında yeni insanlarla tanışabilir ve duygusal anlamda yakınlaşabileceğin biri olabilir. İlişkilerde önceliğin eğer evlilik, geleceğini paylaşmak ise bu dönemde karşına çıkan insanlardan bu anlamda çok fazla beklentiye girmemeni öneririm. Evli bir Oğlak burcuysan, eşinle birlikte geleceğinize yönelik kararlar almak isteyebilsin. Bu şehir değişikliği olabileceği gibi kariyer konularıyla ilgili de olabilir. Ancak gerek ailelerinizin gerekse bazı arkadaşlarınızın, sizi kararlarınızdan vazgeçirmeye çalışmaları, aranızda sorun haline gelebilir. Çünkü bir şekilde duygusallığın ağır basarak, kararlarını tekrar gözden geçirmek isteyebilirsin.

Bu dönemde hedeflerine ve ideallerine yaklaşmak için canla başla çalışırken, geçmişten bu yana bir türlü gerçekleştiremediğin planlarını da hayata geçirebilirsin. Kariyer ve para evinde birçok mesele olumlu ilerleyecek. Satürn’ü evinde misafir etmeye başladığın dönemden itibaren maddi konulardaki kaygılarını yeniyorsun. Haziran ayı yine sana bu konuda destek oluyor.

Haziran ayının gündemi: İlişkilerini gözden geçiriyorsun.

Aşk Tılsımın: Gizemin dikkat çekiyor.

Seks: Hayal gücünü açığa çıkarıyorsun.

 

KOVA

Cesur kararlar alıyorsun
(21 Ocak – 18 Şubat)

Her ayın kendi içerisinde ön plana çıkardığı bir konu, bir süreç vardır. Haziran ayı senin için bu anlamda çizgilerini önceden çekilmiş, kaderi belli bir ay! Yani bu ay karşılaşacağın olaylar sana çok yabancı gelmeyebilir. Ocak- Şubat aylarında ailene ve ev hayatında dair aldığın kararları hatırlıyor musun? Önümüzdeki günlerde her birine dair sahiplenici bir rol üstlenmekten yorulduğunu fark edebilirsin. Mayıs ayında bunun savaşını yeterince verdin zaten. İnsanlara artık laf anlatmak yerine, onlara vazgeçebilecek kadar cesur olduğunu da gösterebileceksin.

İster evli ister bekâr bir Kova burcu ol, haziran ayında çevrendeki insanların sevgisini analiz edeceksin. Bunun nedeni ise yakınlarının tutarsız davranışları olacak. Sözleriyle, davranışları birbirlerini tutmayan insanlar canını sıkabilir. Ruhsal bir yolculuktan geçiyorsun. Aslında insanlardan çok sen kendini zorlayacaksın ve bu sürecin de olumlu etkilerini göreceksin çünkü sen de çok iyi biliyorsun ki, zor olmadan mutluluk gelmiyor. Bu dönemde fikirlerinin onaylanmasına ya da eleştirilmesine açık değilsin. Bu yüzden de akıl alman için uygun bir dönemden geçmediğini belirtmek isterim. Doğayı, seyahati ve organizasyonu destekleyen bu süreci tamamen akışına bırakarak yönetebilirsin. İlişkisi olmayan bir Kova burcuysan, geçmişinde bıraktığın bir insanı gerçekçi yaklaşımlardan ziyade daha duygusal yaklaşımlarla değerlendirebilirsin. Tatsız nedenlerle ilişkinin koptuğu eski sevgilini affedebilirsin. Yine de acele kararlar almamanı öneririm. Hiç kimseyle kolay kolay ipleri koparmazsın. Eğer koparıyorsan ortada mutlaka ciddi bir sebep vardır. Bunu unutma… Son günlerde ayrılık tecrübesi yaşamış bir Kova burcuysan, ayrılık acısını unutmak adına çok hızlı bir ilişkiye adım atabilirsin. Bugünlerde insanları biraz idealize etmek gibi bir eğilim içerisinde olabilirsin. Özellikle gizemli davranan, kendini çok fazla ortaya koymayan insanlara ilgi duyabilirsin. Ama önce kendi yürek meselelerini onarmalısın.

İş hayatı kritik noktada olan bir Kova burcuysan “inceldiği yerden kopsun” dedirtecek olaylar yaşayabilirsin. Çalışma ortamında göz ardı edilen emeklerini savunurken sözlerinle yer yerinden oynayabilir. Bu hafta söylediklerin uzun bir süre konuşulabilir… Eğer kurumsal bir şirkette çalışıyorsan, profesyonellikten uzak tavırlar sergilemen iş yerindeki geleceğini etkileyebilir. Unutma; işi olmayanın, aşı olmaz… Öfke kontrolü için elinden ne geliyorsa yapmanı öneririm. Tamam, geçtiğimiz süreçte başka insanların kuralları seni bir hayli sıkmış olabilir. Sen de bu ay artık kendi kurallarını koyup, kendi şartlarını oluşturmak adına hareket edebilirsin. Buna itirazı olan, sana hiç gözükmesin daha iyi!

Haziran ayının gündemi: Kurallarını ortaya koyuyorsun.

Aşk Tılsımın: Sorgulamadan edemiyorsun.

Seks: Akışına bırakıyorsun.

 

BALIK

Planlarını yeniden değerlendiriyorsun
(19 Şubat – 20 Mart)

Haziran ayında hızını kesecek, motivasyonunu kıracak gecikmeler yaşayabilirsin. Geçen ayın rahatlığını bu dönem pratikte bulamayabilirsin. Bu ayın planlarını yeniden değerlendir, çünkü birçok alanda etkili olacak bir Mars gerilemesi ve Kirli Dolunay seni karşılıyor. Tüm ayın genelini etkisi altına alacak mücadele gezegeni Mars ve Kirli Dolunay’a bir yandan yönetici gezegeninin geri hareketi eşlik edecek. Büyük düşünmek, değerlendirmek, gözlemlemek için ideal olabilir ancak karar almak ve uygulamak açısından sıkıntıları barındırıyor. Bu yüzden fikir üretmekten kaçınma, sadece uygulama kısmını ileri bir tarihe al, derim.

2012 yılından beri yönetici gezegenin Neptün’e rehber oluyorsun. O yıllarda başlayan ve biten ilişkilerinde geçmişe dönük hesaplaşmalar olabilir. Neptün, bilinçaltını ve hafızayı yönetir. Bu büyük gezegen Retro yaparken duygularına hâkim olmak zor olacak. İkili ilişkilerde geçmişe dair özlem, pişmanlık, yüzleşmeler söz konusu olabilir. Yıllar önce boşandığın eski eşinin sana karşı ilgisini farklı yorumlayabilirsin. Duygularından emin olmamak seni ruhsal olarak yorabilir. İlişkisi olan bir Balık burcuysan, sevgilinle yaşadığın sorunlar üzerine düşünüp, kendi hatalarını fark edebilirsin. Aşk hayatını dengeye oturtmak adına aranızdaki sorunları telafi edecek adımlar atabilirsin. Atacağın güven verici her adımın karşılığı boşa çıkmayacak. Bu süreçte sevgilinin de sana yapacağı sürprizlere hazır ol! Bekâr bir Balık burcuysan, bu dönemde biraz melankolik bir ruh halinde olabilirsin. İlişki odaklı biri değilsin fakat bu güzel yaz günlerinde eski sevgilini diline dolayabilir, ne yaptığını merak edebilirsin…

Maddi konularda sevindiren gelişmeler var. Bu ay, borç verdiğin parayı geri alabilirsin. Eğer bu dönem ödeme zorluğu çektiğin kredin, kişisel borcun varsa ailenden maddi destek gelebilir. Ancak yeni girişimler ve iş başvuruları için sabırsız yönünü törpülemen gerekiyor; çünkü beklentilerinle uyuşmayan gökyüzünün sakinliği ve ağırlığı seni huzursuz ve kaygılı yapacak. Olumsuz düşüncelerine hâkim olmalısın. Kirli Dolunay öncü burçta meydana gelirken kariyer evinde sakin bir mizaca bürünüyorsun. İtibar, mevki edinmek ve var olanı büyütmek, geliştirmek için destekler geri çekiliyor. Terfi ve maaş talebine şimdilik istediğin cevabı alman zor olabilir. Bu dönem ülke gündemini takip etmeni ve ani adımlar atmamanı ayrıca öneririm.

Sağlık konusunda ise sakarlıklarına dikkat etmelisin. Bundan bir yıl önce yaşadığın bir olayın benzerini yaşaman mümkün.

Haziran ayının gündemi: Geçmişini gözden geçiriyorsun.

Aşk Tılsımın: Verdiğin güvenin karşılığını alıyorsun.

Seks: İç sesine kulak veriyorsun.

Post a Comment