Mart 2018 Burç Yorumları

Mart 2018 Burç Yorumları

 

KOÇ

İlgi çekiyorsun
(21 Mart – 20 Nisan)

Mart ayında o kadar yüksek duygular yaşayacaksın ki, duygularının dönüştürücü gücüne teslim olacaksın. Hayatın bu kadar sürprizlerle dolu olduğuna, tesadüflerin kadere hizmet ettiğine bir kez daha şahit olacaksın. Merkür’ün senin burcunda meydana gelen Retro’sunun kişiliğini yöneten evde etkili olması, hayatını dönüştüreceğini anlatıyor. 23 Mart ile 16 Nisan arasındaki etkilerini gösterecek olan Merkür Retro’su gözlerin üzerine çevrilmesine sebep olacak.

Mart ayında hayatın hangi yönde olursa olsun ilgi duyulan, merak edilen, arkadaş topluluğunda aranan, sempati duyulan insanı olacaksın. Beklenmedik aşklar, tesadüf tanışmalar ve ilginç sürprizler seni bekliyor. Yalnız bir Koç burcuysan, girdiğin ortamlarda hoşlanacağın kişilerle tanışabilirsin. Eğer hukuksal problemi olan 1984-1998 yılları arasında doğan bir Koç burcuysan; ailendeki mali problemler, hukuksal konular çözüme kavuşabilir. Beklediğin sonuçları almanın huzuruyla, bu ay bahara merhaba demeye hazırlanabilirsin.

Sevgiyi sonuna kadar hak eden, merhametli yapını mart ayında ortaya koyacaksın. Özellikle sevecen tarafınla dikkat çekeceksin. Sırf bu yüzden kıskançlıklara maruz kalacağın olaylar yaşayabilirsin. Merkür’ün benliğini temsil eden evde geriliyor olması toplumdaki yerinde ve görünüşünde değişiklikler olacağına işaret ediyor. Güçlü yanını toprak burcundaki Dolunay’la pekiştireceğini vurguluyor gök kubbe. 2 Mart’ta gerçekleşecek Dolunay, 13 Mart’a kadar etkilerini sürdürecek. Yolculuk, yurtdışı planları olan Koç burçlarının birden fazla seyahat planı olabilir. Eğer bu dönemlerde yolculuk planın yoksa iş yüzünden beklenmedik programlar gelişebilir.

17 Mart’ta meydana gelen Yeniay değişken burçta gerçekleşirken, lüks tüketiminin artacağını, eğlence ortamlarının aranılan kişisi olacağını işaret ediyor. Bu döngüde hayatının hangi yönde olursa olsun ilgi duyulan, merak edilen, arkadaş topluluğunda aranan, sempati duyulan insanı olacaksın.

Mart ayının gündemi: Sevgiyi içinde hissedeceksin.

Aşk tılsımın: Kalp atışını hızlandıracak olaylar yaşayacaksın.

Seks: İçinden geleni yapacaksın.

 

BOĞA

Hayatını yeniden yazacaksın
(21 Nisan – 20 Mayıs)

Hayatını adeta sil baştan gözden geçirdiğin bir aya hazır mısın? Büyük dönüşümlerden geçmeden önce insanlar, fark etmese de istem dışı düşüncelerini ve çevresindekileri tek tek gözden geçirir. Sen de böyle bir aya başlıyorsun. 20 Mart’ta Güneş burç değiştirecek. Sende hayatında bahar temizliğine girişeceksin ve her şey bir anda değişecek. Sabırsız ruhunu daha da tolere edeceğin bu ay senin için çok önemli. 2018 yılına başladığımız andan itibaren dinamikliğini hiç yitirmeyen gökyüzü bu ayda aynı hızıyla devam edecek ve aya 2 Mart’ta Dolunay ile başlayacaksın. Gökyüzünün etkisi ile son 2,5 yıldır değiştiremediğin ve bir türlü hayata geçirmediğin kararlarını cesurca uygulamaya koyulacaksın. 10 Mart itibari ile geri hareketine başlayacak olan şans gezegeni Jüpiter hayatına el atma konusunda oldukça kararlı ve aynı kararlığı senden de bekleyecek.

Bu ay, kaybetmekten değil de pişman olmaktan kendini korumak isteyeceksin. Hayatını şekillendirmeye çalışırken, aynı zamanda evli olan Boğa burçları evliliklerine, mart ayının sonuna kadar kulak vermeli. Küçük tesadüflerin ve yüzleşmelerin yaşanacağı 17 Mart’a kadar tavrını net bir şekilde ortaya koyabilirsin. Bu süreçte birilerini hayatından sessizce çıkarabilirsin. Karar aşamasında ise bireysel rol alman ve aileden bağımsız karar alman senin tercihin olacak.

İlişki evinde etkili olan gökyüzü hareketleri bu dönem yerleşik alanlarına önem vereceğini işaret ediyor. Evinde ya da ofisinde tadilat çalışması yapabilirsin. Bu alanları kendi zevkin ve bütçen doğrultusunda düzene sokarken, ufak tefek harcamalardan kaçınmayacaksın. Mimari ve dekoratif konular hakkında kendi başına inisiyatif kullanmak isteyebilirsin.

Emek verdiğin tüm ilişkilerine ayrıca önem göstereceksin. 10 Mart’tan itibaren Jüpiter ilişki evini titizlikle yönetecek. Herkesin ikinci bir şansı hak ettiğini, senin de düşünce olarak biraz daha esnek olman gerektiğine ikna olacaksın. Bu ay, kaybetmekten değil de pişman olmaktan kendini korumak isteyeceksin.

Mart ayının gündemi: Hayatını düzenleyeceksin.

Aşk tılsımın: Aşkının peşinden gideceksin.

Seks: Cesur davranacaksın.

 

İKİZLER

Yaşamını planlıyorsun
(21 Mayıs – 20 Haziran)

Hayatının planlamasını yapacağın bir aya hazır mısın? Son 2,5 yıldır yaşadıklarını yalnızca sen bilirsin. Çok mücadele ettin, yeri geldi hırs yaptın yeri geldi yaşadıklarını kabullendin. 2018 yılı itibariyle bir şeyleri toparlamaya başladın ve mart ayı da bu anlamda sana destek, ancak bir yere kadar. Neden mi? Yönetici gezegenin Merkür, 23 Mart itibariyle geri hareketine başlayacak ve iletişimi biraz karıştıracak. Gökyüzü gündemi çok yoğun olan mart ayının aynı zamanda 10’unda başlayacak şans gezegeni Jüpiter’in geri hareketi de birçok olayın başlangıcı olacak. Özel hayattan iş hayatına kadar pek çok alanı etkisi altına alacak olan bu gökyüzü olaylarına bu ay 2 Dolunay ve 1 Yeniay eşlik edecek. Gökyüzü ilişkilerle ilgili çok ciddi kararlar alabileceğin bir zamanı işaret ediyor. İlişkilerinde bir türlü geleceğe adım atamadığını düşünüyorsan, mart ayının ikinci haftasından itibaren sevdiğin kişiyle, gelecekle ilgili konuşmaları net bir şekilde yapacaksın.

Bu ay kısıtlandığını, özel alanına müdahale edildiğini düşüneceğin olaylar yaşayabilirsin. Çevrendeki insanların isteklerine kulak asmayacağın, yalnızca kendin için bir şeyler yapmak isteyeceğin günler seni bekliyor. Neyin doğru ya da yanlış olduğunu idrak edebildiğin sürece, hayatında fark yaratacaksın! Hiç olmadığın kadar baskın olacaksın. Yönetici gezegenin Merkür’le baş etmek bu dönemde zor olabilir. Mart ayının seni yormasına izin vermemelisin. Jüpiter’in bilinçaltını yöneten evde etkili olması kıskançlık konularını gündeme getirebilir. İlişkine sahip çıkmak için elinden geleni yaparken, tüm cazibeni de ortaya çıkarıyorsun. Et tırnaktan ayrılmaz dediğin kişilerle (özellikle akraba, kardeşler, yakın arkadaşlar) uzak düşebilir ve kendi kabuğuna çekilebilir.

Bu dönem insan ilişkilerinde belirleyici olmak istemeyebilirsiniz. Evet, iletişim kurmak sizin en önemli özelliğiniz, ancak bu dönem kıskanç bakışlara ve laf sokanlara tahammülünüz olmayacak. Mart ayının ortasında meydana gelen su burcundaki Yeniay, Neptünyen bir etki gösteriyor. Bu dönemde yapacağınız kısa seyahatler, kafanızı dinlemeniz, ilginç fikirlere sahip insanlarla karşılaşmanız keyfinizi yerine getirecektir.

Mart ayının gündemi: Yeniliklere açıksın.

Aşk tılsımın: Gönlünü dinlendirecek bir aşk bulacaksın.

Seks: Sınırlarını zorluyorsun.

 

YENGEÇ

Bu ay tempon yükseliyor
(21 Haziran – 22 Temmuz)

Mart ayına yüksek tempoyla başlayacaksın. Çevrende gelişen olaylara yetişmekte zorluk çekebilirsin. Senin için hareketli başlayan bu ayda çözmek istediğin birçok konu olacak. Sorumluluk sahibi, evine ve ailesine düşkün Yengeç burçlarına mart ayında çok iş düşüyor. Keskin kararlar almanı sağlayan gökyüzü, aslında hiçbir şeyin tesadüf olmadığını gösterecek. Su burcunda geri hareketine başlayan Jüpiter, sorumsuz kişilere karşı gardını alacağını vurguluyor. Kendi yaşam alanını düzenlerken, eskisi kadar yumuşak başlı olmayabilirsin. Artık birilerinin sorumluluğunu alma konusunda fikirlerin değişebilir. Özellikle bu ay itibarıyla maddi konularda insanların daha tedbirli ve itinalı olmalarını isteyeceksin.

Mart ayı her ne kadar baharın gelişini müjdelese de düzenlemek isteyeceğin birçok konu olacak. Bu yüzden sosyal olarak kendini çok rahat hissetmeyebilirsin. Ancak şubat ayında çözemediğin, yarım kalan arkadaş ilişkilerindeki problemleri bir sonuca bağlayacaksın. Söz konusu olan senin adaletin ise herkes kendine düşen payı alacak. Bonkörlüğünün, açık yürekliliğinin, vicdanlı davranışlarının yanı sıra kendini de eleştireceksin.

2018 yılı hayatının en iddialı yıllarından biri olmaya hazırken, mart ayında birilerini affetmek, tolere etmek zorlaşabilir. Eski günlere geri dönmek imkânsız gibi görünse de bir şeyleri toparlamak yine senin görevin olacak. Yorgunum kelimesini bu ay içinde sık sık tekrarlayabilir ve uzun yıllardır görüşmediğin kişilerle yeniden temas kurabilirsin.

Keskin kararlar almanızı sağlayan gökyüzü, aslında hiçbir şeyin tesadüf olmadığını size gösterecek. Kendi yaşam alanınızı düzenlerken, eskisi kadar yumuşak başlı olmayabilirsiniz. Artık birilerinin sorumluluğunu alma konusunda fikirleriniz değişebilir. Özellikle bu ay itibarıyla maddi konularda insanların daha tedbirli ve itinalı olmalarını isteyeceksiniz. Güneş’in 20’sinden sonra öncü burca geçmesi ve şans gezegeni Jüpiter’in su burcunda geri gitmesi, çevrenizdeki birçok şeyi değiştireceğinize işaret ediyor. Eski enerjinize kavuşurken yeniliklere açık olacağınızı da vurguluyor gökyüzü.

Mart ayının gündemi: Yorgunluğunu üzerinden atıyorsun.

Aşk tılsımın: İlişkilere bakış açını değiştiriyorsun.

Seks: Yeniliklere açıksın.

 

ASLAN

Beklenmedik olaylar yaşamaya hazır mısın?
(23 Temmuz – 23 Ağustos)

Mart ayının ilk günlerinde meydana gelen Dolunay, bu ayın rengini gösteriyor. Para odaklı konulardaki gelişmelerin yoğun olacağını vurguluyor. Hiç ummadığın yerden gelen destek sayesinde yılın başından beri planladığın bir işini halledebilirsin. Detaycı ve planlı olmanı sağlayan mart ayının ilk haftasında yarım kalan işleri düzenlemek için de ideal olacak. Ancak bu dönem çevrende sana derdini anlatmak isteyen birçok insanla aynı anda muhatap olmak zorunda kalabilirsin. Bu kişiler aile yakınların ya da birlikte çalıştığın meslektaşların da olabilir. Kendi işine ve düzenine adapte olmak isteyen Aslan burçları için bu tarz kişiler yorucu gelebilir. Bazı insanların sürekli aynı konulardan şikâyetçi olmalarına ve çözüm üretmemelerine tepki gösterebilirsin.

Bolluk ve şans gezegeni Jüpiter, sana beklenmedik konuları hazırlıyor. Su burcunda geri gitmeye hazırlanan Jüpiter, özellikle ev, ev eşyası, araba, ofisindeki elektronik aletler konusunda seni sıkıntıya düşürebilir. Yuvanı yöneten evde etkili olan Jüpiter Retro’su aynı zamanda ihmal edilen bazı konuları da gündeme getiriyor. Ancak bu dönem aile içindeki uyumunuz oldukça sağlam olacak.

İletişim gezegeni Merkür, ateş burcunda 23 Mart itibarıyla geri gitmeye başlıyor. Mart ayının ateş hâkimiyetinde olması ve gezegenlerin geri hareketi aslında bu ay içinde birçok konuda düzen kurulması gerektiğine işaret ediyor. Evet, son 2,5 aydır içinden çıkamadığın tüm duyguları yaşamana sebep olan gökyüzü konumlarının, iç sesini adeta psikolojik baskı altına aldığı bir dönemi geride bırakıyorsun. Geçtiğimiz ay birçok konunun asgariye düşmeye devam etmesine rağmen, çoğu konuda kendi zihnin hayatındaki insanları sorgulamıştı. Kendi ruhsal güvenliğin için kimi neden sorguladığını düşünürken, yaşadığın sorunların çevrendeki insanların gözünün önünde olmasından kaynaklandığını sende biliyorsun. Mart ayının gökyüzü de oldukça yoğun ve ilişkiler anlamında hedefinde evli Aslan burçları var. Eğer evli bir Aslan burcuysan eşine karşı duyduğun güvensizliği açık edebilirsin. Özellikle kendi ailen üzerinden aldığın bilgiler senin için bu duyguyu çok daha inandırıcı kılabilir. Geçtiğimiz aylarda yaşadığın tecrübeleri de gözden geçirmeni tavsiye ederim.

Mart ayının gündemi: Ailenle keyifli anlar yaşayacaksın.

Aşk tılsımın: Kalbine güveniyorsun.

Seks: Yeni heyecanlara açıksın.

 

BAŞAK

Duygusallığının zirvede olacağı bir ay yaşayacaksın
(24 Ağustos – 23 Eylül)

Mart, ayı duygusal bir ay olacak sevgili Başak burcu. İç sesini bastırmakta zorlanırsan bu ay dert ayı olabilir. Yüksek tempolu iki ayın ardından hedeflerini belirleyen bir Başak burcu var. Ancak analitik yönün bu dönem işgal altında hem değişimi arzu edeceksin hem de endişe üreteceksin. Ayın ilk günlerinde burcunda meydana gelen Dolunay, ertelediğin yüzleşmelerden dolayı seni duygusal olarak yorabilir. Bundan bir sene önce yaşadığın bir kayıp ya da ayrılık acısı hatıranda yeniden canlanabilir. Ruhsal nedenlerden dolayı içe dönük Başak burçları bu dönem her konuda endişe yaratabilir. Ellerinde olmayan nedenlerle maddi konulara, kariyer hayatına, eğitimde yol aldıkları tercihlerine ve ailedeki sağlık konularına kafa yorarken fazla detaycı olabilirler. Gündelik hayatında hızı ve pratik olmayı seven Başak burçlarının genel performansı arzu ettikleri gibi ilerlemeyebilir. 17 Mart’ta gerçekleşecek Yeniay iş hayatı ve ev yaşamı arasındaki dengenin mutlaka sağlanması gerektiğine işaret edecek. İster istemez ortak kazanılan paralar ve yatırımlar bu dönem gündem olabilir. Eğer uzun zamandır bir ev alma planın varsa bu konuda eşinle ortak düşüncelere sahip olmayabilirsin. Sabırsız yönünü etkileyen Jüpiter ise sana bir türlü istediğin, hayal ettiğin gibi bir evi bulmana yardımcı olmuyor.

Mart ayının ortasından itibaren etkili olan su burcundaki Yeniay, ilişki evinde etkili olacak. Ayın başından bu yana gergin giden bir birlikteliğin varsa yol yakınken ayrılmak için mantıksal nedenler bulmak isteyebilirsin. Yılın, gökyüzünün en aktif olduğu aylardan birini yaşayacaksın. Şansını yanına aldın ve uzun bir aradan sonra hayata dair umutların tazelendi. 23 Mart’ta başlayacak olan Merkür gerilemesi sana iletişimin değerini bir kez daha hatırlatacak. Eğer evli bir Başak burcuysan çocukların ile ilgili sorunlar eşinle aranda uzlaşmazlık yaşanmasına neden olabilir. Eğer ilişkisi olan ya da ilişkisi yeni başlamış bir Başak burcuysan değişimi önce birlikte olduğun kişi de hissedeceksin. Hayata dair planlarını gerçekleştirmek için sevgilinden destek bekliyorsun ancak unutmamalısın ki ilişkinin dışında da herkesin bir hayatı ve ailesi var. Bu süreçte kendini ilişkiden geri çekebilir, ailene daha çok özen gösterebilirsin.

Mart ayının gündemi: Duygusallığını yönetmeye çalışacaksın.

Aşk tılsımın: Aşk hayatında mantıklı kararlar alacaksın.

Seks: İlişki uyumu yakalayacaksın.

 

TERAZİ

Somut gelişmeler seni bekliyor
(24 Eylül – 23 Ekim)

Mart ayı, yılın başından beri yaşadığın sakinliği bozacak. Oyunbozan mart ayı kaygı evinde etkili olurken, korkularınla yüzleşmeni sağlayacak. Her ne kadar bazı yüzleşmelere hazır olmasan da baş etmen gerektiğini fark edeceksin.

Son zamanlarda kendini ruhsal anlamda büyük sorgulamalara soktuğunun farkında olmalısın. Er ya da geç başına gelenleri insanlardan uzaklaşarak düşünmen gerekiyordu. Şubat ayı tam da böyle bir ay olmuş olabilir senin için… Kendini sorgulamadan geçireceğin nadir aylardan bir olacak mart ayı. İçindeki fırtınayı dindirdiğin, kafandaki soru işretlerini daha rahat cevapladığın hatta beklentilerini bile ne kadar özgür bırakacağını artık çok iyi biliyorsun. Hayatında engel olarak gördüğün herkesten, her şeyden vazgeçmeye hazır olacaksın. Merak etme hayatın olağan akışı sana tüm gerçekleri bu ay gösterecek.

23 Mart’ta başlayacak olan Merkür gerilemesi, ilişki evinde geri hareket ediyor. Sadakat, güven, kıskançlık, abartılı tavırları tetiklerken, ateşten gömlek giyen gönüller can sıkıntısı yaşayabilir. Yılın başında yakaladığın fırsatları mart ayında sorgulayabilirsin Sevgili Terazi burcu. İlişkine, para konusu girdiğinde güvensizliğin bu dönem artabilir. Kaygı evinde geri giden Jüpiter duygularını tetikleyecek ve Merkür’ün geri hareketiyle kuşkuların bir kat daha artabilir. Eğer yeni başlayan bir ilişkin varsa fevri tepkiler vermekten kaçınmalısın. Hemen kesip atan bir tavır sergilersen, birlikte olduğun kişiden de aynı davranışı görebilirsin. Aynı zamanda burcunda gerçekleşen Dolunay, tutkulu birlikteliklerde kıskançlığı, geçmişi irdelemeyi ve beklentileri sorgulamayı getiriyor. Geçen aylarda eşinin ya da sevgilinin üzerinde baskı oluşturmuş olabilirsin. Ancak bu ay sular durulacak. Birlikteliği olan Terazi burçları bu süreç içinde çok fazla göze batmaması gerekiyor. Öyle ki, bazı hatalarının neredeyse geri dönüşü olmayabilir. Birlikte olduğu kişiden anlayış bekliyorsan, bu ay karşılığını alman zor gibi görünüyor. Yapman gereken tek şey, sorunları ve problemleri gözünde çok fazla büyütmemek ve en ufak olumsuzluğu kavgaya dönüştürmemek.

Mart ayının gündemi: Sorunlarına objektif yaklaşmalısın.

Aşk tılsımın: Aşk hayatında sakinliğini korumalısın.

Seks: Hislerini kontrol altına alacaksın.

 

AKREP

Ayrıntılar hayatınının her alanında önem kazanacak
(24 Ekim – 22 Kasım)

Son 6 aydır çok önemli kararlar aldın, farkında mısın? Mart ayında Jüpiter burcunda geri gidecek. Şans gezegeni Jüpiter, son 6 aydır seni geleneksel tavrından koparmıştı, bu ay ise kişiliğinde etkili olacak. Dolayısıyla kendi içinde geçmiş muhasebesi yapabilirsin. Ailede alınan kararlarda etkin rol üstleneceksin. Geçen aydan itibaren devam eden konular, gündemini bir hayli meşgul edecek. Gökyüzü, 23 Mart’a kadar iddialı kararlar almamanı söylüyor. Bu ayın son haftasında Merkür ateş burcunda geri hareketine başlayacak. Sözünü sakınmak istemeyecek, ikili ilişkinde sana engel oluşturan üçüncü kişilerin varlığını hissedecek ve tepkilerini kontrol etmekte zorlanacaksın. Ancak pişman olan taraf olmamak için strateji belirlemen gerekiyor.

Geride bıraktığımız günlerde hissettiklerini anlatmak senin için oldukça zor. Yaşadığın her an dün gibi aklında ve senin aklında oldukça karışık. Bir şeyleri yoluna koymak istedikçe, her şeyin elinde kaldığını düşünüyorsun. Tüm bunların değişime uğrayacağı günler ise çok yakın. Evet geçtiğimiz 1,5 yıl senin için çok zor geçmiş olsa da artık harekete geçme zamanı. 2 Mart’ta gerçekleşecek olan Dolunay etrafında farkına varmadığın olayları sana göstermeye hazırlanıyor. Daha önce düşündüğün hatta kendi düşüncelerine ket vurduğun kişiler hakkında gerçekleri bu ay öğreneceksin. Vazgeçmenin her zaman zayıflık değil bazen bırakacak kadar güçlü olmak demek olduğunu da anlayacaksın.

Bu ayın son haftasında Merkür ateş burcunda geri hareketine başlayacak. Sözünü sakınmak istemeyecek, ikili ilişkinde sana engel oluşturan üçüncü kişilerin varlığını hissedecek ve tepkilerini kontrol etmekte zorlanacaksın. Merkür’ün Marsyen bir burçta geri gitmesi, kariyerinde yükselmeyi işaret edecek. İşyerinde hızla yükselmeni çekemeyenler olabilir, güvendiğin insanlara dikkat etmelisin, arkandan konuşuyor olabilirler.

2017 yılının ekim ayından bu yana kalp ağrın hiç geçmedi. Özellikle ilişkisi yeni bitmiş bir Akrep burcuysan eski sevgiline karşı özlem duyabilirsin. Ancak tekrar hatırlatmak isterim ki bu ay şans gezegeni Jüpiter ve iletişim gezegeni Merkür geri hareketine başlayacak. Kurmak istediğin diyalog istediğin gibi gelişmeyebilir ve hayal kırıklığı yaşayabilirsin. Kalbini geçmiş bir ilişkiye açmak yerine önüne bakmaya ne dersin?

Mart ayının gündemi: Kararlarını uyguluyorsun.

Aşk tılsımın: İçinden geleni yapacaksın.

Seks: Kalbinle hareket edeceksin.

 

YAY

Hızlı adımlarla geleceğini şekillendirebileceksin
(23 Kasım – 21 Aralık)

Mart ayında, aksiliklere çok fazla takılmamalısın. İçindeki güce ve yaşam sevincine güvenmelisin. Bu ayın çeşitli zorlukları var, ama sen üstesinden geleceksin, yeter ki kendine olan güvenini kaybetme. Üstelik deneyimlerin sayesinde bu ay karşına çıkan engelleri fırsata dönüştürebileceksin.

Yaklaşık 3 yıldır kendine hep aynı soruları soruyorsun. Kendine sorduğun tüm soruların cevapları aslında sende ve bunu bu ay çok iyi anlayacaksın. Mart ayı beklentilerini yükseltmekten korkmayacağın bir ay olurken, şüpheci tarafını bastırmayı tercih edeceksin. Hayatındaki gelişmeler, yüreğinde farklı izler bırakırken çevrene ne kadar olgun olduğunu da göstereceksin. İnsanları daha rahat anlayabilmek ve yorumlayabilmek adına ayrıca çaba sarf edeceğini işaret ediyor gökyüzü.

Mart ayında tüm yorgunluklarını geride bırakıyorsun. Son günlerde ailen ile yaşadığın sorunları bu ay halletmeye başlayacaksın. Özellikle anne ailesi ile miras gibi maddi konular çözüme kavuşacak ve yanlış anlaşılmalar ortadan kalkacak. Kendine ve sevgiline daha çok zaman ayırmak isterken, birlikte olduğun kişinin isteklerine de kulak vereceksin. Gergin halinin yerini anlayış alırken sende bu yeni seni çok daha seveceksin. Sevgilinin, ailesi ve yakın arkadaşları ile ilgili tanışmalar söz konusu olabilir. Bu konuda sürekli geri planda kalmaktan yana olan tarafın ön plana çıkacak ve onları tanımak için çaba sarf edeceksin.

Kriz yönetimine ihtiyacın olacak olan bu ay önemli tüm görüşmelerini 17 Mart’a kadar gerçekleştirmeni tavsiye ederim. 23 Mart’ta geri hareketine başlayacak karşıt burcunun yönetici gezegeni Merkür iletişim alanında zorlu günler başlatacak. Bu süreçten en az yara ile ayrılmak adına sakinliğini asla elden bırakmamalısın. Kendi iç huzurun adına güzel bir ay seni bekliyor.

Aktif bir işte çalışıyor ve çalışma saatlerin tamamen işlerine bağlıysa yoğunluğun mart ayında artacak. Mart ayında aranan, sorulan, merak edilen, fikirlerinden beslenilen bir kişi olacaksın. Bağlılıkların ve duyguların gündeminde… Eğer yalnız bir Yay burcuysan, ikili ilişkilerle ilgili kaygıların ön plana çıkabilir. Kendine engel olamadığın bazı sorulara cevap bulma isteğin artacak. Merkür gerilemesi ise özgür olma arzunu artıracak. Bu dönemde evlilik hazırlığı yapan ya da yeni evli bir Yay burcuysan, üçüncü kişileri birlikteliğinden uzaklaştırmak isteyeceksiniz.

Mart ayının gündemi: Akıl karışıklığın artık geçmişte kalıyor.

Aşk tılsımın: Kalbinle hareket edeceksin.

Seks: Duygularının esiri olacaksın.

 

OĞLAK

Bu ay endişelerini bir kenara bırakıyorsun
(22 Aralık – 20 Ocak)

Mart ayı detaycı bir havada, toprak burcu hâkimiyetinde başlıyor. Sosyal aktivite, ideal arkadaşlar ve finansal konular dışında bu ay aile konuları da gündeminde yer alacak. Detaycı Dolunay aile konularında seni biraz kaygılandırabilir. Özellikle yetişemediğin, müdahale edemediğin gelişmeleri büyütebilirsin.

Ayın ortasından itibaren şans ve bolluk gezegeni Jüpiter, su burcunda geri gidiyor. Mart ayını destekleyen gezegenler, bazı konularda hız almanı sağlarken, çıkacak problemleri önüne getiriyor. Jüpiter’in oluşturduğu etki de bunlardan birisi olacak. Çevrende uyanık sayılabilecek insanları artık yakından tanıyorsun. Bu yılın başından itibaren başladığın elemeye devam edeceksin. Artık ilişkilerde karşılık görmek isteyeceksin. Menfaate dayalı ilişkiler sana göre değil. İyi niyetini kullanan insanlar, bugünlerde yeniden yaşamında yer almak isteyecek. Ancak eski Oğlak burcuna göre kararlılığını tavırlarınla yansıtıyorsun. Bu dönemin senin için iyi getirileri de olacak. Yeni bir çevre edinen Oğlak burçları tanıdıkları kişiler sayesinde kariyerlerinde ivme kazanacak. Bu sayede ticaretle uğraşan ya da bireysel çalışan Oğlak burçları kazançlarını artırabilecek.

Oldukça hareketli başlayan 2018 yılında artık sana güvenenlerle yola devam etmek isteyeceksin. Mart ayında sadece güven veren insanlara yönelik bir arayış içinde olacaksın. Aklından geçen, dilinin ucuna gelip de söylemek istediğin her şeyi söyleyeceksin.

Mart ayının modu aslında senin için çetrefilli. Seni yoran düşüncelerden arınıp, “ilişki” odaklı iletişimlerden ziyade daha hafif ve eğlenceli ilişkileri gündemine taşımak isteyeceksin. Ayın ilk günlerinden gerçekleşecek Dolunay sana yenilikler de getirecek. Dolunay aşk hayatında sana ince eleyip, sık dokutturmayı da ihmal etmeyecek. Ama dediğim gibi karşı tarafı hemen sevgili adayı olarak değil, önce bir arkadaş ya da ortak bir şeyler paylaşabileceğin biri olarak görme eğiliminde olabilirsin. Ayrıca bekar bir Oğlak burcu olarak, bir seyahat esnasında seni heyecanlandıracak birisiyle tanışabilirsin. Sevgilisi ya da evli olan Oğlak burçları ise büyük hayallerini gerçeğe dönüştürmek adına adım atabilir. Çift olarak yurt dışına gitme düşünceniz varsa, bunu gerçekleştirmek adına harekete geçebilirsiniz. Ortak hobiler edinmek için ideal bir döngü. “İlişkimiz çok monotonlaştı!” diyen Oğlak burçlarına buradan duyurulur…

Mart ayının gündemi: Duygularınla konuşacaksın.

Aşk tılsımın: İlişkin adına yeni adımlar atacaksın.

Seks: Daha önce deneyimlemediğin hayaller yaşayacaksın.

 

KOVA

Hassas ve uyumlu bir ay yaşayacaksın
(21 Ocak – 18 Şubat)

Gökyüzü gümbür gümbür geliyor, hissediyor musun sen de? Tüm dünyayı etkileyecek bu hareket sanma ki senin duygularını etkilemeyecek. Mart ayı, sadece kendinle ilgili konulara değil; dünyadaki tüm konulara duyarsız kalamayacağın bir ay olacak. Şubat ayı senin için oldukça yorgun geçmişti. Ailevi, maddi ve aşk hayatındaki birçok sorunla aynı anda mücadele etmeye çalışman sabrını epey zorlamıştı. Mart ayı birçok burç için hareketli ve yoğun geçecek olsa da sana hafifçe dokunup geçecek diyebilirim. Sen hiç kimseye yük olmak istemeyecek kadar özverili, mücadeleni yılmaksızın sürdürecek kadar güçlüsün. Senin aksine başkalarının sırtından geçinmeye çalışan, emek verenleri yok sayan o kadar çok kişi var ki. Hatta onları ilahi adalete bile bırakmıştın kendince. Fakat bu ay onlara karşı düşüncelerini net ve açık bir şekilde dile getireceksin.

2 Mart’ta gerçekleşecek Dolunay, bakış açını değiştirecek. Özellikle davetlere katılarak hem kafanı dağıtacak hem de iç dünyanı zenginleştireceksin. Sürekli seyahate çıkan bir Kova burcuysan 23 Mart’ta geri hareketine başlayacak olan Merkür, özel eşyalarına dikkat etmen gerektiğinin altını çiziyor. Sevgilisinden ya da eşinden yeni ayrılmış bir Kova burcuysan, bu dönemde kendini aşırı melankolik hissedebilirsin. Ayrılık kararını sen almış olsan bile, kararının arkasında duramayabilirsin. Her gün, her dakika, alışkanlıkların seni takip ederken; gecen gündüzün hatıralarla dolabilir. Kırılan kalbinin onarılmasını bekliyorsun belki de. Hislerinin yoğunluğuna kapılıp bir anda telefona sarılmamalısın; çünkü ayrıldığın kişiyi bıraktığın gibi bulamayabilirsin.

Son aylarda sevdiklerini tolere ettiğin bir dönemden geçiyorsan, bu ay çıkacağın birden fazla seyahat kendinle baş başa kalmanı sağlayacak ve dertlerinden biraz olsun arındığını hissedeceksin.

17 Mart’ta gerçekleşecek olan Yeniay çevrendeki kişilerin hatalarını görmelerini sağlayacak ve ummadığın kişiler senden özür dileyecek. Oldukça şaşıracağın bu özürler karşısında kendini korumaya çekebilir yahut aşırı savunma halinde olabilirsin.

İletişimi güçlü olan bir Kova olarak, bu ay görüşmediğin ya da tanıştığın insanların senden sonra sosyal medyada arkadaş olduklarını öğreneceğini işaret ediyor. Bu durum senin için oldukça şaşırtıcı olsa da sonrasında arkadaşlarınla bu durumu konuşmak isteyeceksin.

Mart ayının gündemi: Değişim yaşayacaksın.

Aşk tılsımın: Aklın karışacak.

Seks: Keyifli anlar yaşayacaksın.

 

BALIK

Bu ay kontrol senin elinde, hazır mısın?
(19 Şubat – 20 Mart)

2018 yılının baharı müjdeleyen bu ayında, problemli insanları kendine yük edindiğini düşünüyorsan, bu duygudan kurtulmalısın. Evet, sen sevdiğin ve değer verdiğin kişilere sırtını dönmezsin, onları yarı yolda bırakmazsın. Fakat bazen onların dertlerine öyle kapılıyorsun ki, kendini bile unutacak noktaya geliyorsun. Ancak korkma, dediğim gibi bu ay için oldukça farklı ve hızlı geçen bir ay olacak. Otoriter ve detaycı tavrını yaşamının her alanına yansıtacaksın. Böylece özellikle çalışma alanında, hedeflediğin konularda yol alman kolaylaşacak.

Martın ilk günlerinin Venüs ve Jüpiter iyicil gezegenlerinin hareketiyle başlaması ve karşıt burcunda Dolunay’ın gerçeklemesi, geçtiğimiz dört aydır yaşadığın bazı duygularını yeniden sorgulamanı sağlayacak. Kendini ve hayatını sorgulaman seni hiç korkutmasın. Tecrübelerinin sende bıraktığı duyguları doğru bir şekilde yaşaman, gelecekte yaşayacağın benzer olaylara karşı daha da hazırlıklı olmanı sağlayacak.

Ayın ilk haftasında ilişki evinde etkili olacak olan Dolunay, senin için değişim çanlarının çaldığını fark ettirecek. Eğer uzun zamandır ilişkin üzerinde karabulutların dolaştığını düşünüyorsan; derdini karşı tarafa anlatman kolay olabilir. Sevgilinle kuracağın iletişimde dikkatli davranmalısın.

23 Mart’ta geri hareketine başlayacak olan iletişim gezegeni Merkür, güven evinde etkili olacak. Bu geri hareket sırasında iş, arkadaş, sosyal ortam gibi alanlarda yeni gelişmeler yaşayacaksın. Özellikle son 6 yıldır güven duyduğun arkadaş ve iş çevreni irdeleyebilirsin. Seni sarsan olaylara anlam vermek isterken savunmaların da yüksek olabilir. Bu arada 23 Mart’a kadar da telefon, bilgisayar gibi teknolojik aletlerdeki bilgilerinin yedeklerini alman, kontrolün dışında gelişebilecek olan sorunlara karşı hazırlıklı olmanı sağlayacak.

Bu ay destekleyici gökyüzü endişelerini dağıtmaya çalışacak, ama yarım kalan duygularını da tamir edecek. Geçmişte yaşadığın ve içinde ukte kalmış, zaman zaman aklına gelen hatıraların, yavaş yavaş yerini daha net duygulara bırakacak ve arındığını hissedeceksin.

Mart ayının gündemi: Yaşam alanını toparlayacaksın.

Aşk tılsımın: İletişiminle ön plana çıkacaksın.

Seks: Yeni deneyimler yaşayacaksın.

Post a Comment