Mayıs 2018 Burç Yorumları

Mayıs 2018 Burç Yorumları

KOÇ

Güzel günler seni bekliyor.
(21 Mart – 20 Nisan)

Oldukça baskın ve yapıcı bir ay seni bekliyor! Bir ay önce yaşanan kıskançlıkları, hedef alındığın konuları bertaraf edebileceğini işaret ediyor gökyüzü. Sosyal hayatında daha aktif olurken, gündelik hayatta uyumu yakalaman çok daha kolay olacak. Evli bir Koç burcuysan; işin, evin, özel alanın gibi konularda kontrol sende olacak. Eğer çocuk sahibi bir Koç burcuysan, çocuğunun eğitimiyle ilgili yeni adımlar atabilir bu dönemde şehir değişikliği yapabilir ya da konuyla ilgili bir araştırma sürecine girebilirsin.

Nihayet kalbin biraz olsun huzurla dolacak! 20 Mayıs’ta Zodyak’ın en duygusal burcuna geçiş yapacak olan aşk gezegeni Venüs, toparlamakta zorlandığın ilişkilerinde sana destek olacak. Ancak şunu da belirtmeliyim ki, Venüs kendisini çok da iyi hissetmediği bir burçta hareket edecek. Bu da demek oluyor ki aşk hayatına bu ay her zamankinden çok daha fazla önem vermen gerekiyor. Duygusallığının çok yüksek olacağı bu ay kendini ifade ederken net olmalı ve hayattan beklentilerini birlikte olduğun kişiye göstermelisin. Evet, çok uğraştın çok yoruldun ve artık kendini anlatmak istemiyor, insanlar seni anlasın istiyorsun. Ancak unutmaman gerekir ki tüm insanların beklentileri bu yönde. Kendi dünyanda fark yaratmak adına somut adımlar atabilirsin. 29 Mayıs’ta gerçekleşecek Yeniay sana yeniliklerin de kapısını aralayacak. Nedir bu değişiklikler dersen aşk hayatını adeta yeniden yazacaksın diyebilirim.

Hayatında hiçbir değişiklik yapmamaktansa risk almayı tercih edeceğin bu ay senin için oldukça hareketli olacak. 15 Mayıs’ta gerçekleşecek Yeniay gündemini bir anda değiştirirken mayıs ayının genelini planlamalar yaparak geçirmeyi tercih edeceksin. Ancak tüm bu yoğunluğunun içinde sana özellikle belirtmek istediğim bir gün var. 12 Mayıs’a dikkat etmeni tavsiye ederim. Gökyüzünün zorlayıcı etkisini üzerinde hissedebilir, katılacağın organizasyonlarda aksilikler yaşayabilirsin. Bu anlamda o güne ait detayları çok iyi gözden geçirmende fayda var. Özellikle geride bıraktığımız ay, geleceğinle ilgili, kendini bile ikinci plana koyup sorumluluğunu üstlendiğin her konu giderek üzerinde ağırlık yapmaya başlamıştı. Şimdi tüm bu süreci düzenleme, yoluna koyma ve güzel bir bahar ayına yaşama zamanı. Geçtiğimiz ay itibari ile burcuna geçiş yapan Chiron hayatını toplamaya devam ederken, yaşadığın olumsuz olayları da arkanda bırakman konusunda sana oldukça yardımcı olacak. Unutma Chiron şifacı bir asteroittir. Ve senin özündeki konuları açığa çıkaracak, kafanı kurcalayan konuları tamamen atmana yardımcı olacak.

Bahar mevsiminin gelmesiyle çok daha hareketli olacağın bu ay bir taraftan da bahar yorgunluğunu üzerinde taşıyabilirsin.

Mayıs ayının gündemi: Değişim için risk alacaksın.

Aşk Tılsımın: Aşkı yeniden yazacaksın.

Seks: Gösterişten kaçınmayacaksın.

 

BOĞA

Hayatın yeniden şekilleniyor.
(21 Nisan – 20 Mayıs)

2018 yılının mayıs ayı senin için çok önemli! Yılın en iddialı ve sıra dışı ayına hoş geldin. Bu yılın senin için ne kadar önemli olduğunu anlatmaya kelimeler yetmez… Uranüs’ün burcunda hareket etmesi etkilerini tam olarak göstermeye başlıyor. Arion Takımyıldızı ile iletişim kurmaya başlayan Uranüs’ün, burcuna da ayrıca destek çıkacağı bir dönemdesin. Artık gökyüzünden torpilin var. İkili ilişkiler, teknoloji konulu temalar, uzaktan gelen haberler mayıs ayını şekillendiriyor.

Senin için bu ay her şey yeniden başlıyor. 2018 yılına girdiğimiz andan itibaren kaos dolu günler yaşamıştın ve aslında geriye dönüp baktığın zaman da ne kadar değiştiğini fark ettin. Şimdi senin için dinlenme zamanı! 15 Mayıs’ta burcunda gerçekleşecek olan Yeniay’ın etkilerini üzerinde hissederken, aynı gün devrim gezegeni Uranüs’te burcuna geçecek ve hayatında uzun süreli bir serüvenin başlangıcını da başlatacak. Artık senin için 7 yıllık yeni bir döngü başlıyor ve hayatının çok daha farklı alanlarını etkisi altına alıyor. Neler olacak dersen, ilk olarak etkisini çok hızlı hissetmeyeceğin Uranüs, seni bir süre dinlendirirken adeta yeni bir maratona hazırlıyor olacak. Bu ay gezegenlerin büyük çoğunluğu burcunda konumlanmış olacak. Her şeyi sürekli kontrol altında tutmaya çalışmaktan bıkmış bir Boğa burcu olarak, bu ay yüreğine su serpecek, evet. Ama şu soruyu da yineleyerek soracak Mayıs; zihnin ve yüreğini birkaç parçaya ayrılırken, dirayetini koruyabilecek misin?

Mayıs ayında Yeniay burcunda gerçekleşiyor. 15 Mayıs’tan itibaren mucizelere açık olmalısın. Gönül ilişkilerin düzene girerken, birlikteliğini de toparlamak için şansın olacak. Geçmiş yaralarını tek tek saracaksın. 1970- 1984 arası doğan Boğa erkeğiysen, 2012 yılından bu yana aynı alanda ve sektörde çalışıyorsan zincirleri kırma zamanı geldi! İşinle ilgili statü atlama, bölüm, şehir ya da ülke değişimi gibi yenilikler yaşayabilirsin. Eşin Boğa burcu ise bu konular onu da yakından ilgilendiriyor. Bu değişim çocukları olmayan küçük aileler için yeni bir macera anlamına gelebilir.

Evli ve özellikle 1970-1984 yılları arasında doğmuş bir Boğa burcuysan sürpriz bir şekilde ebeveyn olacağını bu ay öğrenebilirsin. Belki de uzun zamandır beklediğin bu haber, büyük bir kutlamaya dönüşecek ve aşkınızı tazeleyecek. Yeni evlilik kararı almış ve 1984-1989 yılları arasında doğduysan ilişkini kendi içinde gözden geçirmek isteyebilirsin. Bu kadar önemli bir kararın tüm hayatını etkileyeceğini düşünmen, ilişkin ve kendi adına daha toparlayıcı davranmanı sağlayacak.

Eğer kronik rahatsızlığı olan bir Boğa burcuysan, bahar ayının değişken havası bazı hastalıklarını nüksettirebilir.

Mayıs ayının gündemi: Yenileniyorsun.

Aşk Tılsımın: Mucizelere şaşırıyorsun.

Seks: Romantizm ön planda.

 

İKİZLER

Köklü değişiklikler yapıyorsun.
(21 Mayıs – 20 Haziran)

Gökyüzü nihayet yüzünü sana dönüyor. Olur mu olmaz mı dediğin her ne varsa bu ay netleşiyor. Bu sayede hayatına yeni bir yön vereceğini, köklü değişiklikler yapacağını söyleyebilirim. Çok yoruldum dediğini duyar gibiyim, ancak emin ol bu ay tüm yorgunluklarını alıp götürecek. Gezegenlerin sana inanılmaz sürprizleri var. Tabi ki bu ay dikkat etmen gereken günler de var. Hadi başlayalım bakalım, bu ay seni neler bekliyor.

Geçen ay kalbi yorgun düşen bir İkizler burcuysan bu ay, nihayet aşkta yüzün gülecek. Mayıs ayında adeta küllerinden yeniden doğacaksın. Kendini bulmak, dinlenmek, bazı değişimleri arzulamak için bolca zamanın olacak. İlk haftalarda önceliği kendine vereceksin. Çünkü kendini mutlu ve sağlıklı hissetmediğin sürece, doğru adımlar atamayacağını düşünüyorsun. 19 Mayıs’a kadar Venüs burcunda hareket edecek. İlişkilerle ilgili hayallerini, hedeflerini gerçekleştirebileceğin günlerdesin. Güneş’in ve Merkür’ün toprak burcundaki hareketi kaygı evini harekete geçirirken, ilişkine ve sevdiklerine özen göstereceksin. Aynı zamanda bazı konularda beklediğin kadar endişe yaratmayacak sonuçlar alabilirsin. Özellikle yeni bir ilişkiye başlayan İkizler burcuysan, karşındaki insanın sana karşı ilgisini sınarken, yanılgıya kapılabilirsin. Aslında bu kişinin sana göre daha ketum ve soğukkanlı olması ikna olmanı kolaylaştıracak.

Evli bir İkizler burcuysan, 29 Mayıs’ta burcuna geçecek olan yönetici gezegenin ve iletişim gezegeni Merkür yanında olacak. Özellikle iletişim sorunu yaşayan, bir süredir anlaşmakta zorluk yaşayan 1970-1979 yılları arasında doğmuşsan gökyüzü, kendini ifade etmen için sana güzel bir şans verecek. Evliliğinde adeta ikinci bahar yaşanırken, çocuk sahibi olmak istiyorsan, gökyüzü müjdelerle kapını çalabilir.

Uranüs’ün kısa bir süreliğine ateş burcunda hareket etmesi, planlarını yeniden gözden geçirmene neden olabilir. Eğer yurtdışında yatırım yapmayı düşünen bir İkizler burcuysan, bu konudaki araştırmalar seni tam olarak ikna etmeyebilir. Atacağın her adımın sağlam temellere dayanmasını istemen gayet doğal. Gözü kara davranmak istemiyor, hayatını garantileyebileceğin işlere odaklanmak istiyorsun. Senin için orijinal bir ay olacak. Çevre koşullarını mimari bir üslupla düzenlemek ve yaşam alanını da güzelleştirmek istiyorsun. Konforunu artırmak için para harcamaktan çekinmeyeceksin.

Bir süredir sabit bir rahatsızlıkla uğraşıyorsan, mayıs ayını oldukça rahat geçireceksin.

Mayıs ayının gündemi: Yorgunluklardan arınıyorsun.

Aşk Tılsımın: İkinci baharını yaşıyorsun.

Seks: İçinden geldiği gibi davranıyorsun.

 

YENGEÇ

Kendine zaman ayırıyorsun.
(21 Haziran – 22 Temmuz)

Sen de biliyorsun ki; yüzleşmeleri bol, ikili ilişkilerde sınavları zor bir dönemden geçtin. Geçen ayın ağırlığını bu ay, yavaş yavaş üzerinden atacağını söylesem? Bu ayın dinginliği ile kendine yönelmeyi tercih edeceksin. Planlamadığın yolculuklara çıkabilir, bazı organizasyonlara katılmak durumunda kalabilirsin. Katıldığın organizasyonlarda uzun zamandır görüşmediğin kişilerle yeniden bir araya gelebilirsin. Mayıs ayı senin için biraz dinlenme biraz da rahat bir nefes alma dönemi olacak.

Güneş yönünü sabit burca çevirirken ilişki evinde toparlayıcı etkileri olacak. Mayıs ayına oldukça yüksek duygularla başlayacak, aşkı doyasıya yaşamak isteyeceksin. Gökyüzü toprak grubu burcunun ruhuna bürünürken birçok kişiyi de bu etki altına alacak. Nasıl yani dediğini duyar gibiyim. Gerçek birliktelikler daha da güçlenirken, göstermelik aşklar ise zelzeleye uğrayacak. 2018 yılı umduğun gibi başlamamış olabilir ancak bu durum böyle gideceği anlamına da gelmiyor. 15 Mayıs’ta gerçekleşecek Yeniay yeni aşkların kapılarını açarken 12-19 Mayıs haftasının da gündemini önemli ölçüde belirleyecek.

Özellikle 1984-1989 yılları arasında doğmuş ve ilişkisi olmayan bir Yengeç burcuysan 20 Mayıs’ta aşk gezegeni Venüs’ün burcuna geçmesi ile adeta kendini dillere destan bir aşkın içinde bulabilirsin. Böyle bir aşk beni bulmaz deme ve içindeki kaygıları bastır. Eğer kısa süreli bir seyahat yapmayı düşünüyorsan ya da ailenden ayrı yaşıyorsan yolculuk planları yapabilirsin. Eski bir arkadaşınla karşılaşabilirsin. Uzun zamandır görüşmediğin bu arkadaşın ile geçireceğin keyifli anlar kalp atışını değiştirebilir.

Kendi işini yapan bir Yengeç burcuysan bu ay ruhun gibi iş anlayışını da yenileyeceksin. Özellikle e-ticaret üzerine çalışan 1970-1984 doğumlu Yengeç burcuysan kariyerin adına farklı bir atılım yapabilirsin. Kariyerin konusunda gösterdiğin çabanın meyvelerini yavaş yavaş almaya başlayacağın bir döngü başlıyor. 1984-1998 yılları arasında doğmuş Yengeç burcuysan, çalıştığın iş yerinde 1960-1969 doğumlu yöneticilerin varsa ve sorun yaşıyorlarsa, bu ay sürpriz gelişmelere hazır olmalısın. Bir anda rüzgâr tersten esebilir ve olaylar senin istediğin gibi gelişebilir. Maaş ya da terfi bekleyen bir Yengeç burcuysan senin için güzel bir dönem başlıyor.

Uzun süredir şikâyetçi olduğun eklem ağrılarına doğal kaynaklı çözüm üretmek isteyebilirsin.

Mayıs ayının gündemi: Zor günleri geride bırakıyorsun.

Aşk Tılsımın: Aşkı doyasıya yaşıyorsun.

Seks: Cesur davranıyorsun.

 

ASLAN

Hedeflerine ulaşıyorsun.
(23 Temmuz – 23 Ağustos)

Özgürlüğünden taviz vermeden, kendini yenileceğin, sorgulayacağın, yeniden doğacağın Mayıs ayına hoş geldin de! Güneş’in toprak burcundaki hareketi, sabit burçtaki etkisiyle ilişkilerine ve alışkanlıklarına rutin bir düzen getirecek. Kendini bulduğun, yeniden keşfettiğin bir dönem başlıyor. Bu dönem sevdiklerine daha çok zaman ayırmak isteyeceksin. Bu ay, zamanın çok hızlı geçtiğini düşünebilirsin. Eğer 2018 yılının mayıs ayına kadar hedeflerine ulaşamadığını düşünüyorsan, toprak burcunda meydana gelen Yeniay’ın sana çok faydası olacak. Temponu düşürmeden, karışıklığını düzenleyecek bu süreçte yaşam alanınla ilgilenebilecek, eksik bıraktığın işlerini tamamlayacaksın.

Belki de uzun zamandır kalbinin kapılarını kapatmıştın aşka. Hatta gerçek aşk uğramaz diye bile düşünüyor olabilirsin. Mayıs ayı, tüm varlığıyla aşk konusunda yanıldığını gösterecek. Kalbini ısıtacak o aşkla tanışmaya var mısın? Güneş’in ayın 21’sinden sonra hava burcuna geçişiyle birlikte gökyüzünde yükselen Dolunay, ateş burcundaki şovunu ilişki evinde gösteriyor. Uzun soluklu, evliliğe kadar gidebilecek bir ilişkinin temellerini mayıs ayında atabilirsin. Aklını başından alacak kişiyle aynı çevreden olmaman, hatta tesadüfen bir araya gelecek olmanızı çevreniz “kader” olarak yorumlayabilir. Ateş burcunda gerçekleşen Dolunay yarım kalmış, unutmak istediğin bazı kişileri aklına getirebilir. Ancak gökyüzünün bu kadar keskin olduğu bu dönemlerde eski ilişkilere şans vermenin uygun olmadığını işaret ediyor gökyüzü. Aynı mutsuzluğu ya da hayal kırıklığını vurgulayan geçmiş tecrübeler, bu dönem seni daha çok mutsuz edebilir. Geçmişte yaşadığın, yara aldığın ilişkilerinin üzerine sünger çekeceğin bu ayda, aşkta ne kadar cesur olduğuna sen bile şaşıracaksın. Özellikle 1970-1979 yılları arasında doğmuş bir Aslan burcuysan ve ikinci kez evlilik kararı aldıysan bu defa başka olacak deyip tüm çabanı ortaya koyabilirsin.

Kariyerini yeteneklerinle süsleyeceğin Mayıs ayı, kariyerine büyük bir güç kazandıracak. Planladıklarını hayata geçirme konusunda cesur olmalısın. Önüne çıkan fırsatlarla kendini geliştirmekten geri kalmamalısın. Bu süreçte özellikle, 1984-1998 yılları arasında doğmuş ve iş arayışı içinde olan bir Aslan burcuysan mayıs ayının rehavetine kapılmamanı tavsiye ederim. Özellikle 17 Mayıs’ta mücadele gezegeni Mars’ın burç değiştirmesi ile atağa geçebilirsin. Kurumsal alanda çalışan 1979-1983 doğumlu bir Aslan burcuysan bu ay sıkı bir çalışmanın içine girebilir ve beklediğin terfii alabilirsin. Emeklerinin karşılığını alıyor olmak özgüvenini de yerine getirecek.

Mevsimden kaynaklı alerji, astım, salgın, grip gibi hastalıklara karşı tedbirini iki katına çıkarmanı öneririm.

Mayıs ayının gündemi: Değişmekten korkmuyorsun.

Aşk Tılsımın: Kalbinin kapılarını yeniden açıyorsun.

Seks: Hükmetmek isteyeceksin.

 

BAŞAK

Detaylardan uzaklaşıyorsun.
(24 Ağustos – 23 Eylül)

Bir Başak burcundan beklenmeyecek şekilde detaylardan uzaklaşmayı tercih edeceğin bu ay hayatına giren tüm değişimleri büyük bir samimiyetle karşılayacaksın. Hatta detaylardan uzaklaşman etrafındaki insanların da dikkatini çekecek. Mayıs ayına oldukça yüksek bir giriş yapacaksın. Öyle ki; birden fazla gündeme, dört bir yandan sarılacaksın. İş hayatın, aşk hayatın, ailen ile ikili ilişkiler bu ayın genel akışını doldururken sürpriz gelişmeler de yaşayacaksın. Ayın ilk gününden itibaren sevindirici haberler alabilir, hiç beklemediğin organizasyonlara davet edilebilirsin.

Sevdiğin kişiye dair içinde bir şüphe varsa, net ve mantıklı cevaplar almanı sağlayan ateş burcundaki Dolunay sayesinde sorularının yanıtlarını bulacaksın. Eş ailesinde yaşanan sorunların senden saklanmasının nedenleri olduğunu öğrenebilirsin. Bu durum kendini sorgulamana ve etrafındakilere karşı daha duyarlı olmanı sağlayacak. 1970-1984 yılları arasında doğmuş ve evli bir Başak burcuysan ailenin evliliğine olan müdahalesini gayet başarılı bir şekilde geri çevirecek ve eşinle arana giren herkese gerekli mesafeyi koyacaksın. Eğer 1960-1969 yılları arasında doğmuş bir Başak burcuysan bu ay, eşine karşı duyduğun güvensizliği açıkça dile getirebilirsin. Aşkta olmaz dediğin, umutsuzluğa kapıldığın duygularının seni yanılttığını anlayacağın gelişmeler yaşayabilirsin. İlişkisi olmayan 1990-1998 yılları arasında doğmuş Başak burcuysan senin tam zıttın biri ile tesadüfi bir tanışma aklının karışmasına neden olabilir. Özellikle platonik bir aşk besliyorsan, bu ay farklı sürprizler seni bekliyor.

Kendine güveninin artacağı mayıs ayı pek çok konuda şansının da açılmasına yardımcı olacak. Yeteneklerini geliştirmek ve kullanmak isteyeceğin, bu ayda iletişim ağlarından en iyi şekilde faydalanacaksın. Kendi işini yapıyorsan, sektöründe ön planda olacaksın. Özellikle satış- pazarlama, medya planlama gibi alanlarda çalışıyorsan bu ay seni, başarılı bir dönem bekliyor. 15 Mayıs’ta meydana gelen sabit burçtaki Yeniay, sana bazı avantajlar sağlayacak. Aklında olan iş seyahatini organize etmen kolaylaşabilir. Kıtalar arası yolculukları işaret eden toprak burcundaki Yeniay, sana yurtdışından gelecek fırsatları gösteriyor. Değerlendirmek için bu yaz planlarında bazı değişiklikler yapabilirsin.

Sağlıklı yaşam ve beslenme konusunda ilkbahardan beri kendilerine bir yol haritası çizenler ise bu dönem kendilerini bahar yorgunluğu içinde bulabilirler. Enerjin için takviye alman gerekebilir.

Mayıs ayının gündemi: Büyük sürprizler yaşayacaksın.

Aşk Tılsımın: Duygularının esiri olacaksın.

Seks: Uyumlu ve dengeli hareket edeceksin.

 

TERAZİ

Huzurlu bir dönem başlıyor.
(24 Eylül – 23 Ekim)

Hazırlan, yılın senin için en iddialı ve sürprizli dönemi başlıyor! Yönetici gezegenin Venüs’ün kendini en rahat konumlandırdığı bu döngüde kendini oldukça huzurlu hissedeceksin. İçindeki fırtınayı dindirdiğin, kafandaki soru işaretlerini daha rahat cevapladığın bir döneme giriyorsun. Hatta bu süreçte beklentilerini bile ne ölçüde özgür bırakacağını artık çok iyi bildiğini fark edeceksin. Aynı zamanda bu süreçte kendine, ailene ve işine odaklanmakta da zorluk çekmeyeceksin.

Ayın ilk günlerinde enerjin düşüşte olsa da 15 Mayıs’tan itibaren hayata daha olumlu bir pencereden baktığını fark edeceksin. Özellikle 1979-1983 yılları arasında doğmuş ve sanatla ilgilenen bir Terazi burcuysan, yaratıcılığını ortaya koymak adına, kısa süreliğine sakin bir yere gidebilirsin. Bu ay, kendini eskisinden çok daha sakin ve huzurlu hissedeceksin. Bu döngüde yarım bıraktığın işlerini yavaştan tamamlamaya ne dersin? Sosyalleşmeyi seven bir Terazi burcu olarak bu dönem bol bol dışarıda zaman geçirmeyi tercih edebilirsin.

İlişkisi olan bir Terazi burcuysan, sevdiğin kişinin duygularının etkisi altında kalmak istemeyebilirsin. Belki de sevdiğin kişinin fikirlerini yönlendirme olarak algılıyorsundur. Ne dersin? İlişkindeki uyumu korumak adına fevri davranmamalısın. İlişkisi olmayan bir Terazi burcuysan, bu ay iç sorgulamalarından yavaş yavaş arınacaksın. Gireceğin yeni arkadaş çevrelerinde, gönlünün sahibini bulabilirsin. Ancak dikkat! Tanışacağın kişiden ne kadar etkilensen de onun bitiremediği bir ilişkisi olabilir Evli bir Terazi burcuysan, güçlü karakterin, evlilik hayatında önemli bir rol oynayacak. Katılacağın aile toplantıları, davetler, organizasyonlar bu ay artabilir. Karşıt burcunda gerçekleşen Chiron, aşk hayatında yeni bir bakış açısı geliştirmeni sağlayacak. Aşkta ve sevgide paylaşmanın ne kadar değerli olduğunu kavrayacaksın.

Çalışan bir Terazi burcuysan, uzun zamandır verdiğin emeklerin karşılığını nihayet bu aydan itibaren almaya başlayacaksın. Özellikle 1979-1983 doğumlu ve iş değiştirmek isteyen bir Terazi burcuysan, gök kubbe güzel gelişmelerin kapıda olduğunu işaret ediyor. Kariyer hedefini öne çıkaran Venüsyen Yeniay, karşına tahmin etmeyeceğin teklifler getiriyor. Güzel gelişmeler sayesinde güvenin yerine gelecek. Mayıs ayının aynı zamanda birikimlerini değerlendirmek için olumlu etkileri olacak. Finansal anlamda daha disiplinli ve kararlı davranmaya niyetlisin.

Gece uyku düzeninde daha sistemli hareket etmelisin. Vücudunun mayıs ayında dinlenmeye ihtiyacı olacak.

Mayıs ayının gündemi: Hayatının dengesini bulacaksın.

Aşk Tılsımın: Duygularının etkisinden uzaklaşıyorsun.

Seks: Sınır tanımayacaksın.

 

AKREP

Zorlukların üstesinden geliyorsun.
(24 Ekim – 22 Kasım)

Mayıs ayının iyileştirici gücü, zihnini ve kalbini tazeleyecek. Tüm sakinliğinle dinlenecek, sorunlarından yavaş yavaş arındığını hissedeceksin. Bu ay, kararsız kaldığın konuları da düşünme fırsatı bulman, hayatın için tamamlayıcı etkide olacak. Kendini güçlü hissedeceğin bu dönemde mücadeleyi de elden bırakmayacaksın. Hedeflerine ulaşmak senin için bu ay her zamankinden daha kıymetli olacak. Öyle ki ayağına takılan taşların üstesinden gelmeyi de kolaylıkla başaracaksın.

İlişkisinde bir süredir sorunlar yaşayan bir Akrep burcuysan, 15 Mayıs’ta etkili olacak Yeniay, ilişkini toparlama fırsatı verecek. Geçen ay tartıştığın, uzlaşamadığın konular, mayıs ayında önemini yitirebilir. Yalnız bir Akrep burcuysan ve kendini evliliğe hazır hissediyorsan, şans senden yana olacak! Ön yargını kırarsan, senin için çöpçatanlık yapan biri sayesinde yeni bir ilişkiye başlayabilirsin. Her ne kadar böyle durumlara, sipariş aşk olmaz desen de hissedeceklerine sen bile inanamayabilirsin. Evli bir Akrep burcuysan, eşinin ailesinden özellikle 1970-1979 yılları arasında doğan akrabalarınla anlaşmazlıklar yaşayabilirsin. Bir söylediği diğerini tutmayan kişilere tahammülün gittikçe azalacak. Bu ay kim dost, kim düşman tanımanı sağlayacak.

Çalışan bir Akrep burcuysan, firmanın kazançları bu ay doğrudan seninle ilgili olacak. Gökyüzü, maddi konularla ilgili sözleşmelerde seni uyarıyor. Küçük dikkatsizliklerin sonuçları tahmininden daha büyük olabilir. Aile şirketinde yahut özel sektörde çalışan bir Akrep burcuysan, bu ay bir takım anlaşmazlıklar ve fikir ayrılıkları yaşayabilirsin. Aslında tek derdin, akılcı yaklaşımlarla kurumunu ve kendini ileriye taşımak. Bu konuda kendini ifade ederken anlaşılmadığını düşünebilirsin. Kendi işini yapan bir Akrep burcuysan, daha fazla kazanç elde etmek adına, tanıtım kampanyalarıyla ilgili araştırmalar yapabilirsin. Maddi anlamda yeterli kazancı elde edemiyor oluşun biraz canını sıkabilir, düzlüğe çıkmak için kredi başvurusunda bulunabilirsin. Bu ay aynı zamanda, mirasla ilgili hukuki konuların çözüme kavuşacağı bir ay olabilir. Var olan birikimlerini elde tutmak adına yatırımda bulunabilirsin. Az da olsa hazıra dağ dayanmaz sen de biliyorsun.

Sağlıklı beslenmek için geçen ay belli adımlar attıysan, düzenini bozmamaya çalışmanı tavsiye ederim. Eğer midenle ilgili rahatsızlıkların varsa tükettiğin yiyecekler, hassasiyetini önemli ölçüde etkileyebilir.

Mayıs ayının gündemi: Zihnin ve kalbin tazeleniyor.

Aşk Tılsımın: Şans senden yana olacak.

Seks: Yeniliğe açık olacaksın.

 

YAY

Sorularının cevaplarını alıyorsun.
(23 Kasım – 21 Aralık)

Zor aylardan geçsen de nefes alacak, bir parça da olsa dinlenebilecek fırsatlar yarattın kendine. Tempolu geçen iki aydan sonra nihayet mayıs ayında dinlenebileceksin sevgili Yay burcu. Son birkaç aydır kendine hep aynı soruyu soruyor olabilirsin: Ne yapmalıyım? İşte bu sorunun cevabını alacağın ay kapıda! Toprak burcunda gerçekleşecek 15 Mayıs’taki Yeniay, gündelik hayatını toparlayacak, seni kaygılarından epey uzaklaştıracak.

İnsanları dinlemekten, herkesin eksiğini tamamlamaktan yorgun düşmüş olabilirsin. Kendin için bir şeyler yap! Şimdi, ertelediğin ne var, nelere vakit ayıramıyorsun bir liste yap ve ilk sıradan başla. Unutma ki bu hayat önce senin!

Anılarına sahip çıkma isteğin artıkça, geçmişte büyük aşk yaşadığın ama kalben geçmişte bırakamadığın kişiye dair özlem duyabilirsin. Evli bir Yay burcuysan, mayıs ayında kendi isteklerinin, eşinin istekleri olmasını beklememelisin. Birlikte olduğun kişiyle aynı duyguları hissetmemen büyük sorunlara neden olsun istemiyorsan, bu durumu metanetle karşılamalısın. Aksi takdirde yüksek sesli tartışmalar yaşayabilir, birbirinizi anlayışsızlıkla suçlayabilirsiniz. İlişkisinde sorunlar yaşayan bir Yay burcuysan, bu ay ilişkini toparlamak adına bir takım planlar yapabilir, önemli adımlar atabilirsin. Aynı zamanda ilişkinde yaşanan sorunlarda, kendi payına düşen kısımları da eleştireceğin bir ay olacak. Bir yandan kendi özeleştirini yaparken; diğer yandan da ilişkindeki pürüzleri yok etmeye çalışman, sevdiğin kişinin gözünde seni başka bir boyuta taşıyacak.

Çalışan bir Yay burcuysan, kariyerinle ilgili beklentilerinin tam olarak karşılanmaması canını sıkabilir. İş hayatındaki yavaşlama seni mutsuz etmesin; çünkü bu durum sadece senden kaynaklanmıyor olabilir. Üçüncü kişilerin iş hayatında etken olması her ne kadar onayladığın bir durum olmasa da, olaylara daha akılcı bir şekilde yaklaşmalı ve gelişmeleri kendi lehine çevirmelisin. 1970-1979 yılları arasında doğmuşsan ve iş kurmayı düşünüyorsan, ailenin desteğini görmek seni daha da güçlü kılacak. Bu ay, kuracağın iş için piyasa araştırmaları yapabilir, doğru bir zaman dilimi belirleyebilirsin. Ticaretle uğraşan bir Yay burcuysan, 2014 yılından gelen ödemelerini tahsil edeceğini vurguluyor gök kubbe. Öyle ki liderlik vasıflarını ortaya koyacak ve sınırlarını herkese göstereceksin. Bu sayede, geleceğe yönelik kaygıların da biraz olsun azalmış olacak.

Bu ay alternatif tıptan faydalanmak isteyebilirsin. Eklem ağrıların varsa ağrılarının artış gösterdiğini fark edebilirsin. Alışkanlıklarını değiştirebilir ve mayıs ayında ihtiyacın olduğuna inanıyorsan kilo verebilirsin.

Mayıs ayının gündemi: Kaygılarından uzaklaşacaksın.

Aşk Tılsımın: Özlemin ağır basacak.

Seks: Tutkulu davranacaksın.

 

OĞLAK

Gökyüzü kararsızlığına rehber olacak.
(22 Aralık – 20 Ocak)

Mayıs ayı, adeta sakin bir liman gibi duygularına rehber olacak. Çünkü bu ay, huzurunu bozan, anlaşmazlığa düştüğün, kararsız kaldığın konularda sana rehberlik eden bir gökyüzü var. Bu ay, aynı zamanda ortak kararlar aldığın insanlar olacak. Yaşça büyük ve tecrübeli kişilerden birçok konuda destek alacaksın. Tükenmeyen enerjini yeniden keşfedeceksin. Tabiri caizse, erken yaz döneminin tüm nimetlerinden faydalanacaksın diyebilirim.

Uzun süredir ilişkisi olan bir Oğlak burcuysan, ilişkini bir adım daha ileriye taşımak isteyebilirsin. Hatta bir anda nişanlanabilir veya evlenmeye karar verebilirsin. Duygusal olarak cesaretli olman seni ailenle karşı karşıya getirebilir. İlişkisi olmayan bir Oğlak burcuysan, gök kubbe, yeni insanlarla tanışacağını ve yeni heyecanların seni beklediğini işaret ediyor. Ancak daha önceki ilişkilerinde güvensizlik yaşamış bir Oğlak burcuysan, biraz temkinli ve önyargılı davranabilirsin. Ateş burcunda yaşanan Dolunay, kafana koyduğunu yapmanı sağlayacak. Öyle ki özellikle aşk ve ilişkiler konusunda oldukça özgürlükçü davranacağını sen de fark edeceksin.

Mayıs ayı içinde iş ve ilişkiler adına kendini oldukça şanslı hissedeceksin. İş olanaklarını pozitif noktaya getirmek için her zamanki gibi çalışkanlığınla göz dolduracaksın. Para konusundaki beklentilerini ayın üçüncü haftasından sonra formüle edebilirsin. Toprak ve ateş burcu hâkimiyetindeki gökyüzü denge aramana yardımcı olacak. Kendi işini yapan yahut özel sektörde çalışan bir Oğlak burcuysan, bu ay senin dışında gelişen olaylara karşı kontrollü olmalısın. Keza bazı aksaklıklar beraberinde anlaşmazlıkları ve iptalleri getirebilir. Özellikle bu süre zarfında, işini garantiye almalı, mutlaka bir b planı belirlemelisin. 1979-1983 yılları arasında doğmuş ve işinden memnun olmayan bir Oğlak burcuysan, yeni bir iş arayışına girebilirsin. Maddi kaygılarını sonlandırmak ve mutlu olacağın bir işte çalışmak isteyişin, mücadeleci yanını daha da açığa çıkaracak.

Bu süreçte finansal kaynakları da değerlendirme fırsatın olacak. Eğer aileden gelen bir mülk ya da şirket varsa bu konularda önemli adımlar atabilirsin. Toprak, arazi, arsa gibi alanlarda kazançlı yatırımlar söz konusu olabilir. Eğer bu alanlarda çalışan bir Oğlak burcuysan, farklı sorumluluklar edinebilirsin. Bu dönem ayrıca, göz önündeki kişiler ile işbirliği yapabilirsin.

İçsel iniş çıkışların dışında sağlıkla ilgili sorunların bu ay görünmüyor. Alışkanlıkların değişirken, her şeyi akışına bırakmanı tavsiye ederim.

Mayıs ayının gündemi: Mücadeleden geri kalmayacaksın.

Aşk Tılsımın: Önemli kararlar alıyorsun.

Seks: Gizemli yanını ortaya çıkaracaksın.

 

KOVA

Gelenekçi düşüncülerinden uzaklaşıyorsun.
(21 Ocak – 18 Şubat)

Aşk ve tutku dolu mayıs ayına hoş geldin! Bu ay, çatışmalardan uzak bir ay yaşayacak ve saygıya verdiğin önem artacak desem yeridir. Üstelik rahatsızlık duyduğun gelenekçi bazı düşüncelerinden arınmanın yollarını arayacaksın. Değişimi kucaklarken, gerek zihnen gerekse ruhen, olumlu yönde geliştiğini görmek içini huzurla dolduracak. Bu ay doğa özlemi duyan Kova burcu olarak kısa süreli de olsa yolculuklara çıkıp kafanı dinlendireceksin.

15 Mayıs’ta toprak burcunda yaşanacak Yeniay, ruhunu tazeleyecek! İlişkiye ve sevginin temellerine çok önem verdiğin için geçmiş korkularından arınıp gelecekle ilgili iddialı adımlar atacaksın. İlişkisi olmayan bir Kova burcuysan, iletişimin öneminin arttığı bu ayda ayrıldığın kişinin ani dönüşüyle aklın karışabilir. Vereceğin kararın da geleceğin üzerinde çok büyük etkisi olacağını belirtiyor gökyüzü.

Evli bir Kova burcuysan, mayıs ayında eşinle ve eşinin ailesiyle keyifli vakit geçirebilirsin. Büyük bir aile pikniğiyle neşen yerine gelebilir. Tüm ailenin bir arada neşeyle güneşin tadını çıkardığı anlar ruhuna iyi gelecek. Aile bağlarının güçlendiğini ve manevi duygularının daha da derinleştiğini hissedeceksin. Evliliğinde sorunlar yaşayan bir Kova burcuysan, özellikle kendi özgürlüğünden taviz vermek istemeyebilirsin. Ancak eşinin duygularını ve isteklerini de yabana atmamalısın. Kendini ifade ederken, daha açık bir dil kullanmanda fayda var. Öfkeyle kalkan zararla oturur unutma.

Gök kubbe, gelecekteki kariyer büyümeni hayal etmek ve bunları gerçekleştirecek planlar oluşturmak için ideal bir döngüde olduğunu söylüyor. İş ve sosyal hayatında zarafetinle epey konuşacağını söyleyebilirim. Duruşun, başarı elde etmende önemli rol oynayacak. Eğer kamu kuruluşlarında çalışan bir Kova burcuysan, kendini mayıs ayında baskı altında hissedebilirsin. Bazı kısıtlamalarla karşılaşman gergin bir ruh haline bürünmene neden olabilir. Kendin için hayatı kontrol altında tutmak isteyebilirsin. Bu ay konforundan hiç mi hiç ödün vermek istemeyeceksin ve lükse olan ihtiyacın artacak. Bir alışveriş merkezine girip, bir çift ayakkabı alacaktım, neler neler aldım diyebilirsin.

Son birkaç aydır süren stres halin, her ne kadar bu ay azalacak olsa da, kilo alabilirsin. Özellikle hazır gıdalardan uzak durmalısın.

Mayıs ayının gündemi: Değişimi kucaklayacaksın.

Aşk Tılsımın: Aklın karışacak.

Seks: Korkusuz davranacaksın.

 

BALIK

Önemli işbirlikleri kuruyorsun.
(19 Şubat – 20 Mart)

Mayıs ayına, toprak burcunun yönlendirmesiyle giriyoruz. Yeniay sabit ve toprak ağırlıklı bir burçta meydana gelirken, senin de kabullenici yanını artırıyor. Bu süreçte ikna olduğun kadar ikna eden de olacaksın. Hem sosyal yaşamına hem de kariyer hayatına olumlu etkileri olan Yeniay, güçlü ve sağlam işbirlikleri kurmanı sağlayacak.

Bu ayın en iddialı günleri 21-29 Mayıs aralığı olacak. Güneş ve Merkür hava burcunda hareket ederken konuşmalarına sınır oluşturmalısın, sonrasında cümleleri toparlamak ve yanlış anlaşılmayı düzeltmek zor olabilir. Yapmayı planladığın yatırımlar için büyük riskler almamalısın. Dolunay fazında tepkilerine bir parça daha dikkat etmen gerekecek.

Ayın ilk günlerinden itibaren ilişkiler evinde olumlu etkiler var. İlişkisi olan bir Balık burcuysan, sevdiğin kişiyle arandaki bağ bu dönem içinde daha fazla pekişecek. Birlikte olduğun kişinin desteğini hem maddi hem de manevi olarak hissedeceksin. Onun sayesinde kendini bu dönem asla yalnız hissetmeyeceksin. 1970-1979 yılları arasında doğmuş, evliliğinde sorunlar yaşayan bir Balık burcuysan, bu sorunları çözmek adına önemli adımlar atabilirsin. Değer verdiğin kişiyle yapacağın konuşmalarda cümlelerini dikkatli seçmende fayda var. Unutma ki karşındaki kişi de bu sorunlarla uğraşıyor. Uzun süredir ilişkisi olmayan bir Balık burcuysan, artık kalbimin kapılarını açmalıyım dedirtecek tanışmalar yaşayabilirsin. Geçmişte yaşadığın birtakım ilişkiler güven duygunu zedelediği için, adım atma konusunda temkinli davranabilirsin. Ancak belki de kalbinin kapısından içeri girecek bu aşk ile geçmişte ki takıntılarından bile arınmış olacaksın. Kalbine şans ver!

Ortaklıklar konusundaki girişimlerinde temsil kabiliyetin çok belirgin olacak. Bu dönem kurduğun ilişkilerin maddi açıdan güçlü olmasıyla, belli bir yaşam kalitesi sağlayacaksın. Oldukça da girişken olduğun bu dönem farklı projelere ve yapılara dâhil olabilirsin. Mesleki açıdan yeni bir girişimde yer almak istersen; bu ay, zamanlama açısından oldukça olumlu… İş konusunda aniden yapmak istediğin değişiklikleri şimdilik paylaşmaktan yana değilsin. Ailenin bu konudaki endişelerini daha önce tecrübe etmiş bir Balık burcuysan, bu konuda sistemli ilerlemeyi tercih edeceksin. Emin olmadığın hiçbir şeyi paylaşmaktan yana olmayacaksın.

Mayıs ayı sağlık açısından, senin için genel olarak sorunsuz geçecek, diyebilirim. Ancak tansiyon açısından küçük ve geçici problemler yaşayabilirsin.

Mayıs ayının gündemi: İkna kabiliyetin ön planda olacak.

Aşk Tılsımın: Kendini yalnız hissetmeyeceksin.

Seks: Rutinden uzaklaşmak isteyeceksin.

Post a Comment