Nisan 2018 Burç Yorumları

Nisan 2018 Burç Yorumları

 

KOÇ

Hayatının hâkimi oluyorsun.
(21 Mart – 20 Nisan)

Baharın sıcaklığını yüzünde hissederken, aşkın yakıcı halini belki de yıllar süren aradan sonra kalbinde hissedeceksin. 2018 Nisan ayının belki de diğer aylardan başka olmasında ki sebep kendi günahlarınla ve sevaplarınla ilk kez yüzleşecek oluşundan kaynaklanabilir. Ruhunun derinliğinde duran potansiyeli yavaş yavaş açığa çıkarmak için, kendini ve etrafındakileri yeniden tanımlayacağın bu ay sana farklı deneyimler kazandıracak. Toprağın öncüsünde toplanan gökyüzünün hem Satürn Retro’sunu hem de Plüton Retro’sunu misafir etmesi, hayatında güven duygusunu tekrar sorgularken kimlerin nerede durması gerektiğini belirleyeceksin. İhtiyaç duyduğunda bazı kişilerin yanında olmamasına gücenebilirsin.

‘İpler artık benim elimde olmalı!’ diyerek hayata karşı daha kontrollü ve özverili yaklaşmaya karar verebilirsin. Özellikle 16 Nisan’da burcunda gerçekleşen Yeniay döngüsünde daha kararlı ve keskin davranabilirsin. Bu aynı zamanda, ailendeki genç bireylere sorumluluklarını yeniden hatırlatacağını, kendi yaşam alanına daha çok özen göstereceğini de vurguluyor.

İlişkisinde bazı sorunların üstesinden gelmeye çalışan bir Koç burcuysan; bu ay, artık sorunlar geride kalmalı diyerek kolları sıvayabilirsin. Artık boşa kürek çekmek istemeyeceksin. İlişkisi olmayan bir Koç burcuysan, hiç ummadığın bir anda göz göze geleceğin kişiye karşı derin hisler besleyebilir ya da uzun zaman önce ayrıldığın sevgilinin geri dönüş sinyalleri kafanı karıştırabilir. Eğer evli bir Koç burcuysan eşinin işleri ile ilgili problemlerin hiç beklenmedik ve daha zor hale geldiğini ayın ilk günlerinden itibaren hissedebilirsin.

Nisan ayı bolca fırsat sunarken; temkinli ve dikkatli olman gereken bir ay olacak. Eğer hayatında 1950- 1959 tarihleri arasında doğan ebeveyn ya da aile büyüklerin varsa maddi olarak, bazı kararlarına destek olabilir ve onları yönlendirmek için mesai harcayabilirsin. Ayın son günlerine doğru gerçekleşen Marsiyen Dolunay, çalışma alanında etkili olacak. Yoğun çalışma hayatı olan bir Koç burcuysan fikirlerine ve projelerine bu dönemde sahip çıkabileceksin. Tüm bunların yanında doğrucu tarafın işyerindeki bazı kişilerin keyfini kaçırabilir. ‘Ne etliye ne sütlüye karışırım’ diyenlere karşı adaletli ve sözünü sakınmayan bir tavır sergileyebilirsin.

Nisan ayının gündemi: Hayatına sahip çıkacaksın.

Aşk Tılsımın: Ummadığın anda âşık olacaksın.

Seks: Tutkulu davranacaksın.

 

BOĞA

İletişimin artıyor.
(21 Nisan – 20 Mayıs)

Doğa nasıl ki bir mevsimden diğerine geçerken uyumlu geçişler yaratıyorsa kendine; sen de bu ay, ilişkilerinde yumuşak geçişler yaşayacaksın. Kariyerinin önüne ilk defa parayı koyarken 16 Nisan’da ateş burcunda yaşanacak Yeniay, bilinçaltını etkiliyor. Korktuğunun başına gelmemesini istiyorsan, kalbindeki vesveseleri bu dönem kontrol altına alman gerekecek. Ailenden tut da sosyal hayatında önemli yeri olan kişilerin sağlık sorunları ve iletişim problemlerine üzülsen de bazı insanların başına abartıları yüzünden sıkıntılar geldiğini düşüneceksin. Toprak burcunun en son paniğe kapılan üyesi olarak, çevrendeki evhamlı insanlarla arana bir süreliğine de olsa mesafe koyacaksın.

Nisan ayının ikinci yarısında çevren sana, beklentinin dışında sorumluluklar yükleyebilir. Özellikle gençler ve çocuklar konusunda önerilen bu sorumluluklara nazikçe “hayır” demek isteyeceksin.

Yaşadığın o sarsıntılı aşk hikâyesinden sonra kapılarını aşka kapamış bir Boğa burcuysan bu ay aşk kapını çalacak. Eğer ilişkisi olan bir Boğa burcuysan, sevgilinle daha ciddi bir süreç içerisine girmek isteyebilirsin. İçsel huzurunu sağlamadan aceleci davranmaman gerekiyor. Evli bir Boğa burcuysan ayın son günlerinde gerçekleşecek olan su burcundaki Dolunay seni oldukça yakından ilgilendirecek. Eşinin mal varlığı ya da yurtdışında yaşayan akrabalarla ilgili sorumluluklar ve ani gelişmeler yaşanabilir. Burada göstereceğin tavır ve sabır evliliğinde önemli bir iz bırakacak. Fedakârlığı yine ben mi yapacağım deme çünkü bu ilişkinizin en önemli adımı olacak, söylemeden geçemeyeceğim. Hele ki bir de Uranüs’ün burcuna geçeğini ön görürsek. Kaldı ki ilişkinizdeki monotonluk bir anda dağılarak sizi birbirinize yaklaştıracak. Güneş 20 Nisan’da burcuna geçerken, bu yılki doğum gününün hepsinden daha farklı geçeceğin de habercisi!

Çalışma tempon ve işini severek yapman, bu ay patronlarının gözünden kaçmayacak. Maddi karşılık alamasan da seni daimî elemanları olarak görmeye başlayabilirler. Kendi işini yapan bir Boğa burcuysan, değişen finans ve arz-talep durumları, yeni düzenlemeler yapmana ve keskin kararlar almana neden olabilir. Aile yazlığın ya da mülkün varsa kimseye yetki vermemen gerektiğini belirtiyor gökyüzü. “Ne olacak canım, bir şey olmaz” cümlesini 16 Nisan’a kadar kullanmamanda fayda var.

Arabana, telefonuna, bilgisayarına, evdeki ses sistemine ya da elektronik ev aletlerine ayın ortasından sonra bakım yaptırmakla gelecekte yaşanabilecek sorunların da önünü kapamış olacaksın.

Nisan ayının gündemi: Korkularını yöneteceksin.

Aşk Tılsımın: Aşka, kapılarını açıyorsun.

Seks: Rutin diye bir şey kalmıyor.

 

İKİZLER

Özgüvenin, tuttuğunu kopartacak.
(21 Mayıs – 20 Haziran)

Bu yılın senin için en coşkulu, tuttuğunu koparan ayı nihayet geldi çattı. Sağlam ve kendine güvenerek atacağın her adımın geri dönüşü muhteşem yapacak. Nisan ayı, burcuna özelikle lüksü verirken, beklemediğin kişilerden hediyeler almaya da hazırlıklı ol. Bunun yanında egoyu ve nefsi temsil eden Plüton’un toprak burcundaki geri hareketi yaklaşık 5 ay boyunca etkisini gösterirken, burcuna yansıması ile baskın yanını dizginleme fırsatı bulacaksın. Bunun yanında içsel olgunlukta kazanacaksın. Kendinden emin olduğun bu ayda duygularını daha rahat yönetme fırsatı bulabilirsin.

Yönetici gezegenin Merkür’ün 16 Nisan’da düz seyrine girmesiyle birlikte geçen ay yaşadığın birtakım kargaşanın üstesinden gelebileceğini işaret ediyor gökyüzü. Örneğin ailende 1949 – 1959 yılları arasında doğan yakınlarının sağlık problemleri bir anda ortaya çıkabilir. Bu da uzun zamandır yaptığın planları değiştirmeni sağlayacak. Eğer çevrende 1984-1998 yılları arasında doğan kişiler varsa, onlarla iletişimini başka bir boyuta taşıyacaksın.

24 Nisan’da Venüs’ün burcunda hareket edecek olması, sana oldukça şans getirecek. Aşkı ve tutkuyu, bir arada yaşamanın ne demek olduğunu öğreneceksin diyor gökyüzü! Ayın ortasından itibaren hiç aklında olmayan birinin ilgisine maruz kalabilir karşılık vererek duygularını gökkuşağına çevirebilirsin. Duygu durumunun değişmesiyle birlikte yapmam dediğin ne varsa yapabileceğine işaret ediyor gök kubbe. Evli ve çocukları olan bir İkizler burcuysan, bu ay özellikle çocukların eğitimiyle ilgili konuların ağırlıkta olacağı bir ay olabilir.

2008 yılından bu yana toprak burcunda aktif olan Plüton etkisi, bu ay meydanlara inerken; senin de kariyer hayatında deneyimler kazanmanı sağlayacak. Sıkı sıkı sahip çıktığın değerlerine, işine ve çalışmalarına yöneleceğine işaret ediyor. Uzun zamandır beklediğin bir prim ya da toplu para söz konusuysa; kulağına gelenin dedikodu olmadığını anlayacaksın. Çalışarak kazandığın, çok uğraştığın işin ya da yatırımın varsa iddialı kararlar alabilirsin.

Bu ay sağlığınla ilgili de üst solunum yollarına ve üreme organında oluşabilecek hassasiyetlere dikkat etmen gerekebilir. Eğer kontrollerin varsa ve bu ay yaptırman gerekiyorsa ihmal etmemende fayda var.

Nisan ayının gündemi: Öfkeni ve sabırsızlığını yöneteceksin.

Aşk Tılsımın: Aşkın kurallarını ilk defa yıkacaksın.

Seks: Yapmam dediğini yapacaksın.

 

YENGEÇ

Güçlü kararlar alıyorsun.
(21 Haziran – 22 Temmuz)

Yılın en hızlı ayı sıcaklığı ile başını döndürürken, baharın gelişi kazançlı izler bırakacak. Bu ay, kendini güçlü hissetmenin yanı sıra iddialı kararlar alabilirsin. Öncelikle nisan ayına sürprizlerle dolu bir döngü içinde girdiğini bilmelisin. 2018’in en baskın ayından geçerken bazı duyguları geride bırakmaya ne dersin?

Bekâr bir Yengeç burcuysan enteresan bir süreç seni bekliyor. Aklının ucundan dahi geçmeyen kişilerden haberler alabilirsin. Gelen telefonlar ya da sosyal medya mesajları seni ilk etapta heyecanlandırabilir. İlişkisinde belirsizlik yaşayan bir Yengeç burcuysan, geleceği görmek istediğini açıkça belli edeceksin. Eğer evlilik fikrine sıcak bakmayan bir sevgilin varsa yolları sonsuza kadar ayırma sinyallerini hiç korkmadan vereceksin. Temmuz ayında burcunda gerçekleşecek tutulma etkilerinin, bu aydan ruhunu sarması ve kendini yeni biri gibi hissetmen tesadüf değil. Öncü burçlar güneş burcuna ilham olurken seyahat engellerini de aşacaksın. Evli bir Yengeç burcuysan bu ay farklı sınavlara tabi tutulabilirsin. Asla yapmam dediğin davranışları farkında olmadan sergileyebilirsin. Eğer 1984- 1998 yılları arasında doğan bir Yengeç burcuysan, ne kadar değiştiğini sen de fark edeceksin. İlişkilerin adına aldığın cesur kararlarda bireysel rol alacaksın. Korkmadan atacağın adımlar ayın sonunda sana kendini iyi hissettirecek unutma…

7.evinde başlayan Plüton Retro’su, bu ay maddi konularda daha özenli davranacağını vurguluyor. Bunun yanında iş yerindeki performansının yüksek oluşu, projelerinin beğenilmesi yahut iş taleplerin artmasıyla eline düşündüğünden de fazla para geçebilir. Eğer kendi işini yapan 1960- 1969 yıllarında doğan bir Yengeç burcuysan, bu ay, ortağınla alakalı farklı kararlar yolda. Uzun zamandır birlikte çalıştığın, 1970–1984 arası doğumlu Neptün’ü Yay olan iş arkadaşınla fikir ayrıkları yaşayabilirsin.

Ne zamandır devam eden bir baş ağrısı yahut soğuk algınlığı yaşıyorsan bu süreçte tüm bu sorunlardan arınacaksın.

Nisan ayının gündemi: Kaygıların en aza inecek.

Aşk tılsımın: Beklenmedik olaylar kapıda.

Seks: Sevmekten korkmayacaksın.

 

ASLAN

Dağınıklıkları toparlıyorsun.
(23 Temmuz – 23 Ağustos)

İsteklerini ve hoşlandığın aktiviteyi gündelik hayatına da uygulayabileceğin, nisan ayı nihayet geldi. Bu ay, geçen ayın dağınıklığını toparlamak için son derede kararlı davranacaksın. Sabırsızlığın ve heyecanlı ruhunla bir çırpıda birçok işini hallederek, hayatını daha da düzenli hale getirme fırsatı bucaksın. Çevrendeki birçok kişinin evlilik kararı almasıyla kafan biraz karışabilir. Bu ay katılacağın davetler genelde yakın arkadaşlarının düğünleri olacak.

Öğreten gezegen Satürn, 19 Nisan’dan itibaren geri hareketine başlarken tahmin ettiğinden daha fazla gelenekçi bir ruha sahip olduğunu göreceksin. Özellikle arkadaş ortamında çizgini belli etmek için Satürn’ün sert havasından faydalanacaksın. Düşüncelerine, karakterine sahip çıkıyor olman nisan ayında insan ilişkilerindeki değişimleri de beraberinde getirecek.

İlişkisi olmayan bir Aslan burcuysan, katılacağın organizasyon ya da davette seni çok etkileyecek biriyle tanışabilirsin. Eğer yakın bir tarihte ilişkini noktalamış bir Aslan burcuysan; ortak arkadaşlarınızın konuşmaları kafanın karışmasına neden olabilir. Bu karışıklık üzerinde stres yaratabilir. Eğer evli bir Aslan burcuysan; evliliğindeki bazı sorunların nedeni olarak aile bireylerini öne sürebilirsin. Eşinle birbirinize yapacağınız jestler, bu sorunları aşmanızı sağlarken kısa seyahatlerle hayattan keyif almak isteyeceksin. Bu ayın aşkın ayı olduğunu hisseden burçlar arasında geliyorsun. Kendi işini yapan bir Aslan burcuysan, işinle ilgili yeni düzenlemeler yapabilir, her ayrıntıyla tek tek ilgilenebilirsin. Kariyerin ve ilgi duyduğun alanlar arasında adeta mekik dokuyacağını vurguluyor gökyüzü. Eğer global bir alanda çalışan Aslan burcuysan, bu ay özellikle sorumlu olduğun bölümdeki evrakların içinde kaybolabilirsin. Eğer kamusal bir alanda çalışan Aslan burcuysan, bu kez tuttuğunu koparacaksın. Ayın ilk günlerindeki baskın atmosfere, Plüton’un toprak burcundaki geri hareketi de dâhil olacak. Bu iki oluşum, emeklerinin daha çok fark edilmesini sağlayacak.

Nisan ayı hem kariyer hem de kişisel anlamda oldukça kazançlı bir ay…

Nisan ayının gündemi: Düşüncelerinin arkasında duracaksın.

Aşk tılsımın: Gerçek sevginin ne olduğuna karar vereceksin.

Seks: İhtişamınla göz dolduracaksın.

 

BAŞAK

Güçlü bir gelecek yaratıyorsun.
(24 Ağustos – 23 Eylül)

Yorgun ve özgür hissedeceğin bir ay seni bekliyor. Bu zorlayıcı ayı ne kadar sağlam ve iyi bir şekilde atlatırsan gelecek ayların sana sunacağı fırsatları kolayca değerlendirebileceksin.

İkili ilişkilerde bir şeylerin ters gittiğini düşünen bir Başak burcuysan, kaygılarını yenmenin yollarını arayabilirsin. Çünkü bu kaygılı durumdan sıkıldığın tartışılmaz bir gerçek. İşini sağlama almak isteyen, evlilik arifesindeki bir Başak burcuysan; güven beklentinin bir kez daha altını çizeceksin. “Kaybedecek hiçbir şeyim kalmadı” diyen bir Başak burcuysan, su ya da sabit burçtan bir kişiyle yoğun, tutkulu bir ilişki yaşaman an meselesi! Orijinal yapısıyla dikkat çeken birine âşık olabilirsin. Yaşam stiline uymayan bu kişi şimdiye kadar hiç tatmadığın duyguları hissetmeye hazır mısın?

Maddi olarak kendine bir plan yapman ve uygulaman bu ay içinde “İyi ki yapmışım” dedirtecek. Ortak iş kurmak isteyen bir Başak burcuysan bu süreç harika bir döngü! Güzel başlangıçlar için cesur olmaya ne dersin? 2017 Nisan ayından beri iş arayışında olan bir Başak burcuysan, bu ay tanışacağın, iletişim kuracağın kişiler, önümüzdeki birkaç hafta içerisinde iş bulmana yardımcı olabilirler. Özel sektörde çalışan bir Başak burcuysan, yükselişe geçtiğin bu dönemde Merkür yüzünden iptal edilen ödemeler, toplantı tarihleri yeniden gündeme gelebilir. Eğer banka işlemlerin varsa kredi başvurun olumlu sonuçlanabilir. Bu aydan itibaren harcamalarına göstereceğin özen, az da olsa birikim yapmanı sağlayacak. İdeallerini gerçekleştirmek için biraz daha çabalaman gerektiğini bildiğin için, maddi manevi birçok konuda disiplini elden bırakmayacağın bu ay, sana çok şey kazandıracak.

Yoğunluktan dolayı kendini biraz yorgun ve stresli hissedebilirsin. Bu durum uzun süren baş ağrılarına sebep olabilir. Kendine zaman ayırmanda fayda var.

Nisan ayının gündemi: Mükemmeliyetçi davranacaksın.

Aşk tılsımın: Aşk, ayaklarını yerden kesecek.

Seks: Büyülü sözler tutkunu artıracak.

 

TERAZİ

Rutinin dışına çıkıyorsun.
(24 Eylül – 23 Ekim)

Alışılmışın dışında hareket etmek, senin için bu ayın teması olacak. Üzerine çevrilen şaşkın gözlere hazırlıklı ol! 16 Nisan’da karşıt burcunda gerçekleşecek Yeniay hem ilişki hem de kariyer olarak reform yapman gerektiğini vurguluyor. Sosyal hayatından keyif almadığın sürece iç sıkkınlığın son bulmayabilir. O yüzden bu ay, yeni başlangıçlar için sert kararlar alabilirsin.

Merkür’ün 15 Nisan’dan itibaren yavaşlamaya başlamasıyla sen de ilişkilerini toparlamaya başlayacaksın. Özellikle evli bir Terazi burcuysan bir süredir yaşadığın şüphelere son verecek konuşmalar yapabilirsin. Eğer 1984-1998 yılları arasında doğan bir Terazi burcuysan, yaptığın evliliği ya da birlikteliği bugünlerde sorgulamak isteyebilirsin. Egonu temsil eden Plüton ve Satürn tutkulu aşklara da zemin hazırlıyor. Özellikle 1970-1984 yılları arasında doğduysan ve hayatında ikinci kez aşka şans veriyorsan kalbindeki sorgulamaların önüne geçmelisin. Aksi takdirde istemediğin sonuçlarla karşılaşabilirsin. Eğer ilişkisi olmayan bir Terazi burcuysan nisan ayının 15’ine kadar kalbini dinlendirmen daha sağlıklı düşünmeni sağlayacak. Emin ol bu yıl bahar, hayatına çok daha erken gelecek.

Aynı zamanda planlarını değiştirmek zorunda kalabileceğin bir ay olabilir. Özellikle yurt dışına veya şehir dışına yapacağın seyahatler son dakika değişiklikleriyle iptal olabilir. 18 Nisan’da geri hareketine başlayacak olan Satürn ve 23 Nisan’da geri hareketi ile ona eşlik edecek olan Plüton, emin olmadan hiçbir konuda adım atmaman gerektiğini işaret ediyor. 16 Nisan’da düz seyrine geçecek olan Merkür kariyerini destekleyen etkileri de ortaya çıkaracak. İş hayatına karşı artık daha objektif değerlendirmelerde bulunabilecek, duygudaşlık kuran tarafın daha da genişleyip, sana yol gösterecek.

Nisan ayının gündemi: Köklü değişiklikler yapacaksın.

Aşk tılsımın: Aşkı bulacaksın.

Seks: Akışına bırakacaksın.

 

AKREP

Zorlukların üstesinden geliyorsun.
(24 Ekim – 22 Kasım)

Nihayet mücadelenin galibi sen olacaksın. Hayatını ve geleceğini kazanmak adına girdiğin büyük uğraşıların kazananı sen olacaksın. 2016 yılından itibaren çok sabrettin ve artık bu ay değişimi hissetmeye başlayacaksın. Komşundan tut da uzak akrabalarına kadar akla hayale gelmeyecek olayları bu ay duyabilirsin. Kesin kanıya varmadan ve yorum yapmadan önce iyi düşünmen gerekiyor. Çünkü sonradan gelişecek olaylarda, ortaya çıkan gerçeklerde suçlu bulunabilirsin. Ayın başında verdiğin randevulara, katılacağın organizasyonlara yoğunluğundan dolayı gidemeyebilirsin.

2017 yılında hayatına aldığın insanları, sırlarını paylaştığın özel insanları bu ay tekrar gözden geçirecek hatta deyim yerindeyse geç kalmış bir bahar temizliği yapacaksın. 15 Nisan’da geri hareketine son verecek olan Merkür bu anlamda sana oldukça yardımcı olacak. Aynı zamanda hemen ardından 16 Nisan’da gerçekleşecek Yeniay adeta sana yol gösterecek. Özellikle 1970-1984 yılları arasında doğmuş bir Akrep burcuysan aşk hayatını yoluna sokmaya başladığını sende hissedeceksin. Eğer 1984-1998 yılları arasında doğmuş bir Akrep burcuysan bu ay kalbinin sesini dinleyeceksin. Evli bir Akrep burcuysan, eşinin ne yaptığıyla bu ay fazlasıyla ilgilenebilirsin. Eşinle ilgili şüpheye düştüğün konuların peşini bırakmayacaksın. Varsa kardeşinin evliliğinde de inanılmaz olaylar yaşadığını öğrenebilirsin. Yalnız bir Akrep burcuysan, nisan ayının son haftasında sürpriz bir aşka hızlı bir şekilde yelken açabilirsin. Pişman olmayı sevmiyorsun ama bu maceralı, sonu belli olmayan aşka düşmekten de kendini alamayacaksın.

Hayatının her alanına mücadeleyi yayan Akrep burcu olarak, nisan ayında daha da güçleneceksin. Özellikle 30 Nisan’da burcunda gerçekleşecek Dolunay seni sürpriz gelişmelerin olduğu bir aya hazırlayacak. Bu ay ne kadar girişimde bulunursan, bağlantılarını genişletirsen, hedeflerine bir o kadar yaklaşacaksın. Nisan ayında gökyüzünün gündemi oldukça yoğun olacak. 15 Nisan’da iletişim gezegeni Merkür düz seyrine geçerken 16 Nisan’da yaşanacak Yeniay sana şans kapılarını da aralayacak. Yapman gereken ise berrak bir zihinle karar vermek. Deneyimlerine güvendiğin insanların farklı yorumları aklının karışmasına neden olabilir. Özellikle iş arayan bir Akrep burcuysan bu ay harekete geçmekten vazgeçmemelisin. Olmadı deyip bir kenara bıraktığın işlerin bu ay dönüp dolaşıp yine seni bulduğunu görebilirsin. Eğer iş yerinde 1960-1969 doğumlu bir iş arkadaşın ya da üstün var ise bu ay onunla fazla tartışmaman avantajına olacak.

Nisan ayının gündemi: Hedeflerine ulaşıyorsun.

Aşk tılsımın: Kalbinin sesini dinliyorsun.

Seks: Dengeli davranacaksın.

 

YAY

Sorunlardan arınıyorsun.
(23 Kasım – 21 Aralık)

Nisan ayında kafanı dinlemeye, aklındaki sorulardan bir nebze olsun uzaklaşamaya hazır mısın? Geçen ay seni yoran konuların etkisini bu ay hissetmeyeceksin. 15 Nisan’da Merkür gerilemesi sona eriyor. Geçen aydan bu yana zihnini kurcalayan sorular bu ay seni özgür bırakacak. Bir süredir işlerin istediğin gibi gitmediğini düşünüyor olabilirsin fakat geriye dönüp baktığında aslında tüm bunların, bu ay gerçekleşecek olanlara zemin hazırladığını fark edeceksin. Korkularına, şüphelerine, olumsuz düşüncelerine ket vuracağın bu ayda adeta kendini bulacaksın.

Eğer 1970-1984 yılları arasında doğmuş bir Yay burcuysan ve uzun süreli bir birlikteliğin varsa şimdiden düğün hazırlığına başlayabilirsin. Gökyüzü, değişken burçların düzen kurmalarına yardımcı gezegenlerin etkisi altındayken, sen de birlikteliğini evliliğe taşıyacaksın. 1984-1998 doğumlu ve birlikteliği olmayan bir Yay burcuysan, bir süre daha kendini nadasa çekebilirsin. Yarası içinde saklı olan bir ilişkin bu ay kapını tekrar çalabilir. Bu durum her ne kadar aklının karışmasına neden olsa da nihai kararı yine kalbinle vereceğini söyleyebilirim.

Eğer kendi işini yapmayı düşünen bir Yay burcuysan, hayallerin bu ay netlik kazanabilir. Bir aile büyüğünden maddi – manevi destek görebilir ve bu durum sayesinde kendini daha cesur hissedebilirsin. Ortaklı iş yapan Yay burcuysan yeni anlaşmalara hazırlıklı olmalısın. Yeni bir ortak alıp, kârını ikiye katlayabilirsin. Sana karışık gelen son 40 günlük süreci toparlayabileceğini vurguluyor gök kubbe. Güzel sanatlar veya diğer yaratıcı mesleklere ilgi duyuyor ya da böyle bir işe sahipsen ve profesyonel anlamda sanatla ilgileniyorsan, zekân ve yeniliklerinle ön plana çıkacaksın. Çalışmaların çevren tarafından takdir edilecek.

Nisan ayının gündemi: Başarılarınla konuşulacaksın.

Aşk tılsımın: Geçmişte yaşadığın aşk sana rehber olacak.

Seks: Cesur davranmaktan korkmayacaksın.

 

OĞLAK

Kontrolü elden bırakıyorsun.
(22 Aralık – 20 Ocak)

Bu ay, yılın en enteresan günleri yaşanırken, sen de değişime kucak açmış olacaksın. Özellikle, yönetici gezegenin Satürn ile Plüton’un burcunda aynı ayda geri hareketine başlaması ilişkiler evinde büyük bir değişim olacağını temsil ediyor. Sadece ikili ilişkilerde değil toplumda da yer aldığın her alanda değişime kucak açacaksın. Kontrollü olmayı ve kontrol etmeyi seven bir burç olarak gönlüne göre davranmak insanları şaşırtabilir. Bu ay hız kazanacak olan iş hayatın sana bazı sorumluluklar da yükleyebilir. 15 Nisan’da son bulacak olan Merkür Retro’su iletişim açısından seni biraz rahatlatırken, yönetici gezegenin Satürn, 18 Nisan itibariyle geri hareketine başlayacak. Zorlu bir sürece girerken aslında verdiğin sınavlarla ne kadar güçlü olduğunu da ispat edeceksin. Özellikle çevrendeki insanların, anlam veremediğin hareketlerine maruz kalırken, hayatının geri kalanında, kim seninle kim değil çok daha iyi anlayacaksın.

İlişkiler evinde etkili olan Satürn ve Plüton’un geri hareketi, aşkı bulmak için geç kalan bir Oğlak burcuysan bu hareketin sana mutluluk dağıtacağını söyleyebilirim. Aşka inanmıyorsan ilkleri yaşayacak, ikinci şans için umudun kalmadı ise sana geçmişi değerlendirme fırsatı sunacak. Evli bir Oğlak burcuysan; uzun zamandır çözemediğin anlaşmazlıkları hukuki boyuta taşıyabilirsin. 1984-1998 yılları arasında doğmuş bir Oğlak burcuysan ve kalbin boşsa, seninle ilgilenen kişilerin asıl niyetini bu ay öğrenebilirsin. Bu ilgiye karşı duyduğun şüphelerde yanılmadığını fark edeceğin olaylara şahit olabilirsin.

Bu ay, finansal konularda zorlanma yaşayabilirsin. Satürn ve Plüton’un aynı zamanda Retro yapması ticari olarak temkinli olmana sebep oluyor. Beklediğin ödemelerin gelmemesi aylık plan ve düzeninin aksamasına neden olabilir. Müşteri odaklı iş yapan bir Oğlak burcuysan, bu süreçte ilişki kurduğun bölümle ilgili kişisel bazı aksilikler ve anlaşmazlıklar yaşayabilirsin. Devlet ya da kamusal alanlarda çalışan Oğlak burcuysan, geçmişteki bazı uyuşmazlıklar bugünlerde yeniden yaşayabilir. Bu zorlanmalar sana radikal kararlar aldırabilir. İstifa etmek, kendi işinin patronu olmak, küçük işletme için girişimde bulunmak bu dönemin konusu olabilir. Şimdiki ve geçmişteki ilişkilerini bu dönem kullanabilirsin.

Nisan ayının gündemi: Radikal kararlar alacaksın.

Aşk tılsımın: İç sesin haklı çıkaracak.

Seks: Tabularını yıkacaksın.

 

KOVA

Sabırsızlığın, karmaşa yaratıyor.
(21 Ocak – 18 Şubat)

2018 yılı tüm hızıyla yaşanırken, bu ay diğer aylardan geri kalmayacak. Bolca Retroların bulunduğu bu ayda, sen de yaşamını iki ileri bir geri düzenlemeye çalışacaksın. Günlük hayatında yaşam alanını düzenleyeceğini, işyerinde ise ciddi kararların alınacağını vurguluyor gök kubbe. Kafanı kurcalayan konuları içselleştirmeyi çok seviyorsun. Ancak bu durum nisan ayında seni ruhen yorabilir. Sırf, her şeyin bir an önce çözülmesini istediğin için işleri sarpa sardırabilirsin. Dikkat etmende fayda var.

Hem özgürlüğüne hem de ilişkine düşkün olman, arada kalmana sebep olabilir. Hayatın koşuşturması içinde sevdiğin kişiyi bu ay ihmal edebilirsin. İlişkin dışındaki alanlarda yaşadığın zorluklar, sevgiline olan hoşgörünü düşürebilir. Eğer seni nisan ayında anlayışla karşılamaz ve sabır göstermezse ayrılık sinyalleri verebilirsin. 1970-1984 doğumlu evli bir Kova burcuysan, bu ay evliliğine daha çok sarılırken, bazı yanlış anlaşılmaları da çözeceksin. Evliliğinde eğlence, duygusal bağlılık hâkim olurken; birlikte el ele yürümenin uzun bir aradan sonra ne kadar değerli olduğunu fark edebilirsin.

Nisan ayında Satürn Retro’su korku evinde etkili olacak. Gökyüzü bu dönemde kaygılandığın konuların üstüne gideceğini de belirtiyor. Engeller seni bu ay durduramayacak. Özellikle çalışan bir Kova burcuysan, bazı özelliklerini değiştirecek, çalıştığın projelerde para kazandığını ya da kazandırdığını göreceksin. İş birliği yapmaya açık olduğun bir dönemdesin. Her ne kadar kariyer ve iş alanında özgüvenin tam olsa da kaygılarını yönetmekte zorlanabilirsin. Bu anlamda, çevrende güvendiğin insanların desteğini görebilirsin. 16 Nisan ve 30 Nisan’da gerçekleşecek Yeniay değişimin başlangıcını temsil edecek. Sen de hayatın adına elinden geleni yapacaksın. Nisan ayında itibarı olan bir kişi sayesinde yeni bir iş teklifi alabilir ve motivasyonunu yükseltebilirsin.

Nisan ayının gündemi: Sadece kendini düşüneceksin.

Aşk tılsımın: Özgürlüğün ön planda olacak.

Seks: Risk almak isteyeceksin.

 

BALIK

Eleştirilere tahammül edemiyorsun.
(19 Şubat – 20 Mart)

Bu ay eleştiri kabul etmen zor olacak. İletişimi yöneten Merkür, geri gitmeye hazırlanırken, çevrenle kuracağın iletişimde güçlükler yaşayabilirsin. Ancak kişisel gelişiminde ve para kazanma hanende ilerlemeler olacağını da bilmelisin. Bu açıdan kaynaklarını yönetmen de kolay olacak.

Kalp kırıklıklarını bir tarafa bırakıp mantıklı davranmak isteyeceğin bu süreç senin için oldukça verimli olacak. Eğer evli bir Balık burcuysan ve 1960-1969 yılları arasında doğduysan evliliğine dair bu zamana kadar katlandıklarını dile getireceksin. Haklılığını savunmak bir yana karşındaki kişinin haksızlığını söylemekten de asla çekinmeyeceksin. Eğer 1970-1984 yılları arasında doğmuş bir Balık burcuysan ve son derece iyi giden bir evliliğin varsa, bu ay içinde yer vermediğin şüphelerinin esiri olabilirsin. Ancak Nisan ayının 15’inde bitecek olan Merkür gerilemesi sana bazı konularda yanıldığını da gösterecek. Mart ayının 15’inden sonra birisiyle yakınlaşan bir Balık burcuysan, bu kişinin hayatında kalıcı olmayacağını işaret eden gökyüzünü hareketleri, bu ay sana gerçekleri gösterecek. İyi niyetinin kullanıldığını fark edebilirsin. Eğer ilişkisi olmayan bir Balık burcuysan, nisan ayının 24’ünden sonra aşk gezegeni Venüs’ün değişken bir burca geçmesiyle beraber, hayatında birden fazla seçenekle karşılaşabilirsin.

Bu ay, beklemediğin bir şekilde iş yaşantın farklı bir boyuta geçebilir; ancak bunu olumsuz algılamamalısın. İş çevrende yaşanacak değişim sana farklı sorumluluklar getiriyor. Nisan ayının ortalarından itibaren maddi anlamda daha kazançlı, iş açısından daha fazla potansiyele sahip olacaksın. Eğer özel sektörde çalışan bir Balık burcuysan, müşteri odaklı çalıştığın alanlarda iptaller oluşabilir ya da ortaklıklar değişebilir. Ancak potansiyelini devreye sokabilir ve yeni iş çevresine yönelirsen güzel haberler kapıda!

Nisan ayının gündemi: Özgüvenli davranacaksın.

Aşk tılsımın: Mantıklı hareket edeceksin.

Seks: Gizemli ve ihtiraslı olacaksın.

Post a Comment