Ocak 2018 Burç Yorumları

Ocak 2018 Burç Yorumları

KOÇ
Yeniden başlayacaksın!
(21 Mart – 20 Nisan)

 

Hayatının en verimli yılına hoş geldin. Son 7 yıldır burcunda hareket eden sana devrimler yaptıran Uranüs etkileri 2018 yılında burcundan uzaklaşırken, kendine çok farklı bir imaj çizeceksin. Tesadüfler üst üste gelecek ve 2018, seni çok sevindirecek. Ocak ayının son gününde yaşanacak olan tutulmayla birlikte yaşamındaki değişimi fark edeceksin. 2018 yılının ilk ayında evinde yapacağın dekorasyon değişiklikleriyle kendini mutlu edebilirsin.

Yaşamında yaptığın değişimlerle çevrendekilere de ilham olacaksın. 2018 yılının iddiasını, kararlığını bütünüyle hissedeceksin hayatında. Ayın ilk günlerinde meydana gelen su burcundaki Dolunay, gökyüzünde öncü hâkimiyetini vurguluyor. Sil baştan diyenlerdensen, alacağın kararları uygulamak senin için hiç zor olmayacak. 2012 yılından beri burcunda hareket eden Uranüs öncü etkiye eşlik etmeyecek. Bu da maddi kaynaklarının genişleyeceğini vurguluyor.

Ayın ilk haftalarından itibaren gelirini arttırabileceğin fırsatlarla karşılaşabilirsin. Bu fırsatlara olumlu bakarsan kazanan sen olacaksın. Karşına çıkan teklifler ilk etapta sana cazip gelmeyebilir ancak zamanla ne kadar avantajlı olacağını anlayacaksın. Eğer ailende küs olduğun, mesafe koyduğun kişiler varsa Ocak ayında onlardan yeni haberler alabilirsin. Geri adım atmayı düşünmüyor olabilirsin ancak onların sana ihtiyacı olacak. Sen de yaşadıklarını bir kenara bırakıp, aile ilişkilerini yeniden düzenleme ihtiyacı duyabilirsin.

Uzun yıllar aynı yerde ya da bir kurumda çalışan Koç burcuysan 23 – 31 Ocak aralığında iletişim alanlarında büyük değişiklikler yaşayabilirsin. Tüm bu sürecin olumlu ilerlemesi ve var olan düzenin artık kabuk değiştiriyor olması maddi açıdan seni desteklerken, motivasyon olarak da güç kazanmanı sağlayacak. Hayata başka bir pencereden bakmaya başlayacaksın diyor gök kubbe.

Ocak ayının gündemi: Değişim göbek adın olacak.

Aşk tılsımın: Yeni başlangıçlar heyecan uyandıracak.

Seks: Cazibenle partnerinin başını döndüreceksin.

 

BOĞA

Hayatın seni harekete geçirmek istiyor
(21 Nisan – 20 Mayıs)

 

Yeni yılın ilk günlerinde o kadar çok haber alacaksın ki 2017 yaz aylarından bu yana dert ettiğin ne varsa unutacaksın. 2 Ocak’ta yaşanacak Dolunay; duygularını düzenleyecek, yüreğindeki belirsizlikleri ortadan kaldıracak. 31 Ocak’ta gerçekleşecek tutulma ile uzun yıllardır planladığın bir yatırımı yapma fırsatı bulacaksın. Gökyüzünün çarkları senin için dönüyor ilişkindeki sorunların üstesinden bu ay kolaylıkla gelebileceksin.

Belki de olmazı oldurmaya çalıştığın için bir çıkmaza girdin. Ne kadar haklı sebeplerin olsa da sevdiğin kişiye haksızlık yapmış olabilir misin? Kalbinin çıkmaz sokaklarından elbette çıkacaksın. 2 Ocak’ta yaşanacak Dolunay; duygularını düzenleyecek, yüreğindeki belirsizlikleri ortadan kaldıracak. Kararlı olan kazanır! Ayakları yere sağlam basmak isteyen biri olarak, belirsizliğe tahammülün olmadığını çok iyi biliyorsun. Ama buna sebep biraz da sensin. Kararlarını açıkça dile getirmezsen, istediğin sonuca ulaşamayabilirsin diyor gök kubbe. Ocak ayında her zamankinden çok netliğe ihtiyacın olacak.

Uzun süreli bir ilişki içindeysen, bu ay sorunları çözmek senin için daha kolay olacak. Aklım, kalbime, kalbim de aklıma düşman diyorsan, Ocak ayında suların durulduğunu göreceksin. 31 Ocak’ta gerçekleşecek tutulma ile yeni bir yatırım yapabilirsin. Maddi olarak seni rahatlatacak gelişmelerle birlikte keyfin biraz daha yerine gelecek.

Özellikle 1984 – 1998 yıllarında doğan bir Boğa burcuysan, ilişkilerinle ilgili keskin kararlar alabilirsin. Geçmişten kalan, belirsizlikle süren bir ilişkin varsa, bu kez virgül değil nokta koyacaksın hikâyenin sonuna. İçinde kalanları bu kez kendine saklamak yerine aklındakileri dökmek isteyeceksin.

Ocak ayının gündemi: Yaşamında netlik istiyorsun.

Aşk tılsımın: Belirsizlikler ortadan kalkacak.

Seks: Sevdiğin kişiyle tutkulu geceler yaşayacaksın.

 

İKİZLER

Yıldızlar sizi hayat sahnesine davet ediyor!
(21 Mayıs – 20 Haziran)

 

Son 2,5 yıldır yoran, yıpratan gökyüzü seni mükâfatlandırmaya kariyerinden başlayacak. Ocak ayında sana güvenen insanların desteğini görürken, alacağın insiyatifler sayesinde büyük işlere imza atacaksın. Bir küs bir barışık giden ilişkini bir karara bağlarken, ayın son gününde gerçekleşecek tutulma sana evlilik kararı aldıracak. 2018 yılı senin için çok hızlı başlayacak hazır mısın?

Gökyüzü önünü açmaya kariyerinden başlayacak. Ocak ayında sana güvenen insanların desteğini görürken, alacağın sorumluluklar sayesinde büyük işlere imza atacaksın. Uzun zamandır planladığın kendi işini kurma düşünü hayata geçirmek için artık harekete geçebilirsin. Bu konuda çevrendekilerin cesaretini kırmasına izin verme. Eğer yapacağın işe ve en önemlisi kendine güvenin tamsa, kimsenin yoluna taş koymasına izin verme.

Bir küs bir barışık giden bir ilişkim var diyorsan, ocak ayında ilişkinizde dengeyi bulabileceğinizi söyleyebilirim. Eğer huzurlu bir sevda yaşayacağını düşünüyorsan, ömür boyu mutluluğa “evet” diyebilirsin. Evet, bu ay sürpriz bir evlilik teklifi alabilirsin. Her şeyin yoluna girmesi için uzun zamandır sabrediyorsun. Gök kubbe, hak ettiğin aşkı yaşaman için desteğini senden esirgemeyecek. Hızlı bir yıla başladığını, ocak ayının ilk günlerinden fark edeceksin. İlişkinle ilgili kararları sen almaya başlayacaksın. Özgür ruhunu, isteklerini; sevgiline ya da eşine en iyi şekilde ifade edebileceksin. İletişim anlamında elin güçleniyor.

İlişkisine güvenen bir İkizler burcuysan, aranızdaki sevgiden şüphen yoksa bu ay sular durulacak. Sevgilinle ya da eşinle olan inatlaşmalarınız son bulacak. Ancak aramızda inatlaşmadan daha önemli sorunlar var diyorsan, durum o kadar kolay çözülmeyebilir. Birbirinize söylemediğiniz konular, gün ışığına çıkabilir. Gizlenen her şeyi bir anda konuşabileceğini işaret ediyor gökyüzü.

Ocak ayının gündemi: Her anlamda ön planda olacaksın.

Aşk tılsımın: Gerçek aşk, geleceğin olacak.

Seks: Farklı arzularla heyecanını arttıracaksın.

 

YENGEÇ

Hayatının en anlamlı günlerini yaşayacaksın!
(21 Haziran – 22 Temmuz)

 

Zor günleri geride bıraktın ve yaşamınızdaki gri bulutların dağıldığını yeni yılın ilk haftalarında görmeye başlayacaksın. Seni mutlu etmeyi hedefleyen 2018 yılında konuşmadıklarını konuşacak, ertelediğin işlerini hayata geçireceksin. 2018 yılı sinerjini ocak ayının ilk günlerinden itibaren değiştirecek. Eğer geçtiğimiz yılın başında bir ilişkiye başladıysan, bu ay ilişkinin geleceğiyle ilgili planlar yapabilirsin.

2018 yılının sana verdiği mesaj çok açık: “Erteleme!” Sonra yaparım, daha zaman var, şimdi sırası değil gibi cümlelerin hepsini yeni yılda rafa kaldırıyorsun. Adım atmak, plan yapmak için gerekli enerjiyi içinde bulacaksın. Gökyüzü ocak ayından itibaren kaybedecek bir dakikan bile olmadığını anlatıyor. Eğer geçtiğimiz yılın başında bir ilişkiye başladıysan, ocak ayında sevgilinle ilişkinin geleceğiyle ilgili yeni adımlar atabilirsin.

Öncü burçta hareket eden Uranüs’ün, kariyer evinde olumlu etkileri olacak. Son 7 yıldır aklında olan bir sektöre adım atabilirsin. Bu döngüde farklı sektör ve çevreden teklifler de alabilirsin. Bir an tereddütte kalabilirsin ama iyi düşünüp, atak olman da fayda var. Döngü aslında düşündürmeye ve yöneltmeye çalışıyor. 2018 yılı, ayağının tozuyla sana yeni imkânlar getirdiğini anlaman için kariyer evinde elinden geleni yapacak.

Eğer uzun yıllardır aynı yerde çalışıyorsan, işinle ilgili önemli dönüşümler yaşayabilirsin. Gökyüzü, artık kariyer evinde yenilik yapmanın zamanı geldiğini vurguluyor. Bazı değişimlerin kaçınılmaz olduğunun da özellikle altını çiziyor. Değişim süreçleri sancılı olabilir ama sonuçlarının şu anki durumdan daha iyi olacağını söyleyebilirim.

31 Ocak’ta Ay tutulması ateş burcunda gerçekleşirken, hem özel hem de iş hayatında radikal kararlarını uygulamaya başlayabilirsin.

Ocak ayının gündemi: Ertelediklerini yaşamaya başlayacaksın.

Aşk tılsımın: Geleceğe dair planlar yapacaksın.

Seks: Sevdiğin kişiyle “tam” hissedeceksin.

 

ASLAN

2018 yılında kendine yatırım yapacaksın!
(23 Temmuz – 23 Ağustos)

 

Ocak ayında Ay tutulması burcunda gerçekleşecek. Aile içerisindeki gelişmeler uzun süre gündeminde yer alacak. Tutulma bazı sorumluluklarını tek başına üstlenmekten yorulduğunu açıkça ifade etmeni de sağlayacak. Özelikle ailedeki ortak gayrimenkullerle ilgili sorunlar bu ay tamamen çözülecek. Yılın ilk tutulması burcunda gerçekleşirken, aşk seni her zamankinden daha çok sarıp sarmalayacak.

2018 yılı seni baştan aşağı yenilemeye, değiştirmeye, yeni kararlar aldırmaya geliyor. Ocak ayında dikkatler yine üzerinde olacak. Bu aydan itibaren kararlı tavrınla fark edileceksin. Hem iş hem de özel hayatında yeniliklere merhaba derken, farklı bir döngüye girdiğini vurguluyor gök kubbe.

Aile içerisindeki gelişmeler uzun süre gündeminde yer alabilir. Tutulma özellikle aile içinde bazı sorumlulukları tek başına üstlenmekten yorulduğunu açıkça ifade etmeni de sağlayacak. Ailedeki ortak gayrimenkullerle ilgili sorunlar bu ay tamamen çözülecek diyor gök kubbe. Yılın ilk tutulması burcunda gerçekleşirken, kendini aşkın kollarına bırakmak konusunda hiç tereddüttün olmayacak.

Bu ayın son günlerinden gerçekleşecek tutulmanın benzerini geçen yıl ağustos ayında yaşamıştın. O dönemde yaşadığın olayların bir benzeriyle karşılaşabilirsin ancak bu kez farklı kararlar alacağını işaret ediyor gökyüzü. İkili ilişkilerle ilgili tecrübe ettiğin deneyimlerini, bakış açını yeniden masaya yatıracaksın. Hayat şimdi sana başka bir pencere açıyor. Cesur karakterini gösterme zamanı! Yeni yollara çıkmaktan korkmamalısın. Unutma, hayatın kıymetini bildiğin kadar sana mucizelerle geri dönecektir. Son 6 aydır planladığın birçok şeyin karşılığını bu dönem alacaksın. İkili ilişkilerde yapıcı bir tutulma dönemi seni beklerken, geçmişte yaşadığın hayal kırıklıkları geleceğine yansımayacak.

Ocak ayının gündemi: Kendin için yeni adımlar atacaksın.

Aşk tılsımın: Aşka daha çok zaman ayıracaksın.

Seks: Sevildiğini hissedeceksin.

 

BAŞAK
Bilmediğiniz bazı gerçekleri öğreneceksin!
(24 Ağustos – 23 Eylül)

 

Enteresan bir aydan geçerken, maddi kazançlarını attıracaksın. 2018 yılının hızlı başladığını, sevdiklerinin hayatlarındaki ani gelişmelerle fark edeceksin. Bu ay olabildiğince gözlemci olacak, fikirlerini çok dile getirmeyeceksin. Son aylarda sorumlulukların nedeniyle partnerine zaman ayıramadığını düşünüyorsan, çıkacağın küçük seyahatlerde durumu telafi edebileceksin.

Kalbinin sesini dinlemeyeli ne kadar zaman oldu? Sorumlulukların, yoğun tempon, bir de üstüne insanların senden beklentileri kendini dinlemene fırsat vermemiş olabilir. Son aylarda sorumlulukların nedeniyle partnerine zaman ayıramadığını düşünüyorsan, ona yapacağın küçük sürprizlerle durumu telafi edebilirsin.

Hedeflerine odaklanan bir Başak burcuysan, ocak ayını sükûnetle karşılayacaksın. Ay ve Güneş öncü etkide hareket ederken yeni bir yıla giriyorsun. Tecrübelerin senin yaşam referansın olacak. Bu aydan itibaren yeni sorumluluklar alabilirsin. Eğer bir iş ya da proje için resmi bir kuruma başvurduysan, yeni gelişmelerle karşılaşabilirsin. Bir süredir iyi niyetinin kötü kullanıldığını görüyor olabilirsin. Ne kadar yüce gönüllü olsan da iyi niyetinin bu kadar suistimal edilmesine izin vermeyeceksin diyor gökyüzü.

İçinden gelmeyen, yapmak istemediğin ama sırf insanların gönlü olsun diye yaptığın ne varsa uzaklaşıyorsun. Menfaate dayalı ilişkileri sorgularken, kendine güvenli bir alan yaratacaksın. Bu kişiler ailenden bile olsa, bu tavrın onların kendi ayakları üstünde durma konusunda yardımcı olacak. Yani yine bir iyilik yapmış olacaksın.

Eğer yalnız bir Başak burcuysan, heyecan verici yeni yollar bulmak için çok çabalaman gerekmiyor, ayın ilk haftasından itibaren yaşayacağın deneyimlere sen de şaşırıp kalabilirsin. Yaşın her ne olursa olsun olduğundan daha genç daha hareketli ve hayatın tadını çıkartacak bir ruh halinde olacaksın. Bu durum belli ki çevrene de böyle yansıyor. Eğer bekâr bir Başak burcuysan, anlayışı, dokunuşu, hisleri ile seni etki altında bırakan biriyle tanışmak mümkün.

Ocak ayının gündemi: Enteresan haberler alacaksın.

Aşk tılsımın: Ruhunu aşkla dinlendireceksin.

Seks: Huzur dolu geceler seni bekliyor.

 

TERAZİ

Renkli bir yıla girdiğini biliyor musun?
(24 Eylül – 23 Ekim)

2018 yılında sorumlulukların değişirken, yılın ilik günlerinden itibaren ilişkilerinde keskin kararlar alacaksın. Kendi işini yapan bir Terazi burcuysan; yeni ortaklı bir yapıya girebilir, hatta sektörünü değiştirebilirsin. Son zamanlarda partnerinin ailesindeki gençleri anlamakta güçlük çekiyorsan, 31 Ocak’ta gerçekleşecek Ay tutulmasıyla birlikte sınırlarını yeniden belirleyeceksin.

Ocak ayında disiplinli, mükemmeliyetçi tarafların ön plana çıkacak. Yorgunluk, kaygı gibi kelimeleri bu ay unutabilirsin. Hem kendine hem seninle ilgili sorumluluk üstlenen insanlara karşı tavrın oldukça net olacak. Ama artık olaylar bir çıkmaza girdiğinde orta yol düşünmek yerine işleri en baştan sağlama almak istiyorsun ki bu konuda haklısın. Şimdi büyük resme bakacak olursak, bu ay seni tanıyan insanları biraz şaşırtabilirsin. İstediğini aldığın konusunda herkes hem fikir ama işler istediğin gibi gitmeyince, demediğini bırakmamana kimse pek alışkın değil.

Temeli sağlam bir ilişkin varsa ondan beklentilerinde yükselme olabilir. Hayatındaki insanın daha özgür ruhlu ve aşkı hesapsızca yaşayan biri olmasını bekleyebilirsin. Hoşlandığın biri varsa bu ay duygularını belli etmek yerine, onu daha çok tanımak isteyebilirsin. Evet, bu ay biraz daha romantik düşünüyorsun demek doğru olur. Hatta zaman zaman hoşlandığın kişinin düşüncelerini okumaya çalışmak ya da o an ne hissettiğini tahmin etmek isteyebilirsin.

Klasik çizginden ayrılıyorsun, zevklerin ve tercihlerin de değişiyor. Senin gibi yaşamın güzelliklerine ve hayatın keyfini çıkarmaya odaklanmış, kendini neşeli bir şekilde ifade edebilen insanlar ilgini çekecek. Onlarla farklı organizasyonlarda yer alarak keyifli anlar yaşayabilirsin.

Ocak ayının gündemi: Yaşamın yeniliklerle ışıldayacak.

Aşk tılsımın: Beklentilerin değişecek.

Seks: Aşkın olmadığı yerde temasa izin vermeyebilirsin.

 

AKREP

İsteklerine cevap verecek 2018 yılına merhaba demeyi unutma!
(24 Ekim – 22 Kasım)

 

Yeni yıla girerken, şansın seninle olduğunu hissedeceksin. Şans ve bolluk gezegeni Jüpiter burcunla yılın son günlerine kadar iletişim kurarken, hayalindeki eve taşınacak dekorasyonunu da gönüllünce yapacaksın. Sevmediğin işi yapmayacağın gibi kafaya koyduğunu yapan biri olarak bu yıl keskin kararlar alacaksın. Ocak ayında sosyal hayatının yoğunluğuna yetişemeyebilirsin. Tesadüflerin bir amacı olduğunu inanmaya başlayacaksın.

Yıla Dolunay’ın duygusal etkileriyle başlıyorsun. Yakınlarına karşı duyarlı tavrın ön plana çıkacağı gibi yanı başında gelişen olaylara kayıtsız kalamayacaksın. Ailende gelişen olaylarda söz sahibi olmak isteyebilirsin. Çevrendeki insanları her anlamda yönlendirmek isteyeceğin bir ocak ayı yaşayacaksın. Sevdiğin kişilere verdiğin fikirlerle, onların hayatında unutulmaz dokunuşlar gerçekleştireceksin.

17 Ocak’ta gerçekleşecek Yeniay’la birlikte iş ve özel hayatında önemli fırsatlar yakalayabilirsin. Çalışkanlığın, disiplinli yanınızla birleşince güzel başarılara imza atabileceğini vurguluyor gökyüzü. Hayata tutunmak ve tecrübelerden ders çıkarmak bu ay eskisine göre senin için çok daha kolay olacak. Ocak ayında sabırsızlığını iyi yönetmelisin. Eğer ilişkilerinde aceleci davranırsan, sevdiğin kişiye istemeden de olsa kırabilirsin.

Eğer ilişkisi olmayan bir Akrep burcuysan, karşı tarafla ilişkini biraz naza çekebilirsin. Ocak ayında ilişkilerinde biraz ilgi görmeyi ve şımartılmayı bekleyebilirsin. Bu yüzden hoşlandığın kişiye karşı daha gizemli davranışlar sergileyerek, onun ilgisi çekmeye çalışabilirsin. Hissettikleri konusunda yalan söyleyebilen biri asla olmadın. Bu yüzden ilişkilerini hep kalbinin sesini dinleyerek yaşadın. Karşı taraftan da bu ay beklentilerin bu şekilde olabilir. Özellikle son zamanlarda hoşlandığın ve iletişim halinde olduğun biri varsa, bu ilişkinin bir netliğe kavuşmasını isteyebilirsin.

Ocak ayının gündemi: Şans, seninle olacak!

Aşk tılsımın: İlişkilerde netlik ve sorumluluk arıyorsun.

Seks: Nazlı ve bir o kadar da tutkulu olacaksın.

 

YAY

Geçmişi geride bırakıyorsun
(23 Kasım – 21 Aralık)

 

Yeni yılın ilk günlerinde yaşanacak Dolunay su burcunda gerçekleşirken, sevginin ve emeğin ne kadar kıymetli olduğunu bir kez daha fark edeceksin. Yakın arkadaşlarından birinin aniden ülke veya şehir değişikliği seni düşünmeye iterken, kendini son yıllarda ağır bir temponun içine hapsolmuş gibi hissedebilirsin. Uzun zamandır ertelediğin eğitim veya kendi işini kurma fikrine daha sıcak bakacaksın.

Zor bir yılı geride bıraktın. Satürn’ün burcundan uzaklaşması hayatınızda ağır bir tecrübe döngüsünü atlattığını vurguluyor. Ocak ayından itibaren hayatınla ve girişimlerinle ilgili daha rahat risk alabileceksin. Herkese daha cesur ve atak olduğunu göstereceksin. Yeni yılda Satürn, sana maddi güvence verecek ve para kazandıracak. Miras, vasiyet, parayla ilgili konular gündeminde ilk sırayı alacak. Geleceğin için önemli ve güzel adımlar atacaksın.

Kimse bu ay sana duygularından emin olmadan gelmesin. Çünkü artık sonuç odaklı hareket etmek isteyeceğini işaret ediyor gök kubbe. Somut kararlar almayı her zamankinden daha çok istek duyabilirsin. Sürüncemede kalan hiçbir şeyden hoşlanmıyorsun bu dönemde. O yüzden karşına çıkacak insanlarda da önce netlik sonra tutarlılık arayacaksın. Kalbin, yarım kalanlardan kırık çünkü. Söylenmeyen, yaşanmayan ne varsa artık unutacaksın.

Eğer yalnız bir Yay burcuysan, bugünlerde yeni bir ilişkiye başlayabilirsin. Evet, macera aramıyorsun ama aniden başlayan ve zamanla birbirinizi tanıdığınız ilişkileri her zaman çok sevmişsindir. Fakat bugünlerde hayatına girecek kişi, sana gerçekten yeni tecrübeler katabilir. ‘Daha önce hiç böyle biriyle karşılaşmamıştım’ diyeceğin türden bir insanla bir araya gelebilirsin.

Ocak ayının gündemi: Zor bir döneme veda ediyorsun.

Aşk tılsımın: Sevgisine sahip çıkan kişiyi hayatına alacaksın.

Seks: Yeni birini keşfetmek, düşündüğünden daha çok heyecan verebilir.

 

OĞLAK

Hayatınızın en anlamlı yılına giriyorsun!
(22 Aralık – 20 Ocak)

 

Yarım kalan işlerini 2018 yılında tamamlayacaksın diyor gök kubbe. Seni yoran kişiler de kendi yollarını çizerken, kimseyle karşı karşıya kalmadan yeni yıla başlayacaksın. Ocak ayında sosyal açıdan oldukça aktif bir ay yaşarken, bir türlü çözülmeyen alacaklarını düzene koyabileceksin. Sevdiklerine ilham vereceğin ocak ayında, ilişki evinde gerçekleşen Dolunay, kalbindeki kör düğümleri açarken, yüzleşmekten korkmayacaksın.

2018 senin yılın olacak! Yapını, karakterini tüm yıl boyunca yansıtacaksın. Yönetici gezegeninin burcundaki seyri seni her anlamda güçlü kılacak. Satürn’ün Oğlak döngüsü senin kaderini belirleyecek. Oldukça iddialı bir yıla hazır ol. Yılın ilk aylarından itibaren çok konuşulacak ve gündemde kalacaksın. Hayatındaki engellerle mücadele etmek seni yormayacak. Yaşamının tam ortasından geçecek Satürn, doğrularına ve değerlerine destek verecek.

Eğer evli bir Oğlak burcuysan ve ilişkinin bir rutine girdiğini düşünüyorsan, sıradanlıktan kurtulmak için renkli fikirlerini hayata geçireceksin. Su burcundaki Dolunay seni hassas, duyarlı ve romantik bir ruh haline sokacak. Bu dönem eşine yaptığın jestlerle çok konuşulacaksın. Enerjini, aklını ve ömrünü ona adadığını göstereceksin.

Eğer yalnız bir Oğlak burcuysan, uzun bir zamandan sonra gerçekten tam istediğin gibi biriyle de karşılaşabilirsin. Ne kadar seçici biri olduğunu çok iyi biliyorsun. Evet, ilk intiba senin için çok önemli ama karşı tarafın toplumdaki duruşu, maddi pozisyonu da karşı tarafta dikkat ettiğin diğer konular arasında yer alıyor. Ayrıca hiç beklemediğin biri de sana duygularını açabilir. Bir Oğlak burcu olarak, ilişkilerini hep uzun soluklu olmasını beklersin. Bu dönemde tanışacağın kişiyle de temeli sağlam bir ilişkiye başlayabilirsin.

Ocak ayının gündemi: Geleceğini belirleyeceğin çok önemli bir döngüye giriyorsun.

Aşk tılsımın: Sağlam ve renkli bir ilişki yaşayacaksın.

Seks: Heyecanı, güvendiğin kollarda bulacaksın.

 

KOVA

2018 yılı yüzünden gülümsemeyi hiç eksik etmeyecek!
(21 Ocak – 18 Şubat)

 

Ayın son günü gerçekleşecek Ay tutulmasıyla birlikte her ortamın aranan insanı olduğunu fark edeceksin. Sana rüya gibi günler yaşatacak tutulma değişimi senin için kaçınılmaz kılarken, ilişkinde de desteğini esirgemeyecek. Eğer yalnız bir Kova burcuysan, hayatının en önemli 7 yılık döngüsüne girdiğini ve gerçek aşkınla her an tanışabileceğini unutma!

Hayatını baştan aşağıya değiştirecek, cesaret verecek, kendini çok iyi yönlendirebileceğini bir yıla giriyorsun. Yılın ilk Dolunay’ı su burcunda meydana gelirken, duygularının yoğunluğuna sen dahi şaşırabilirsin. Gökyüzü, alışılmışın dışında kararlar alacaksın diyor. Kendini yenilediğin bu döngüde, ne yaparsan yap, çok konuşulacaksın. Özellikle ailenle ilgili kararları hızlıca alıp uygulamaya geçebilirsin. Gök kubbe, yeteneklerini en iyi şekilde ortaya koyacağını ve farkındalığının arttığını herkese göstereceğini vurguluyor.

Seni tanıyan biri çok iyi bilir ki aldığın kararlarının eleştirilmesinden ya da müdahale edilmesin hiç hoşlanmazsın. Bu da gösteriyor ki bu ay seni eleştiren insanlar seni yeterince tanımıyor. O halde onlara biraz kendinden bahset. Kim olduğundan, ideallerinden ve geçmişinden… İletişimin gücüne inanıyorsun, öyle değil mi? O halde konuşmak serbest. Hatta bu ay hiç olmadığı kadar önceliklerine yer ver. Emin ol bir süre sonra taşlar yerine oturmaya başlayacak.

Eğer bekâr bir Kova burcuysan, bu ay cazibeni göz ardı etmek adeta imkânsız. Kendini etkin bir şekilde ifade ettiğin kasım ayında uzun zamandır hoşlandığın biri nihayet o beklediğin adımı atabilir. Ama bu ay platonik aşkını bir kenara bırakıyorsun. Çünkü farklı birisi dikkatini çekebilir.

Ocak ayının gündemi: Her anlamda ön plana çıkacak, ışıldayacaksın.

Aşk tılsımın: Seni gerçekten seven kazanacak.

Seks: Farklı deneyimlere hazır ol!

 

BALIK

2018 yılı seni çok sevecek
(19 Şubat – 20 Mart)

 

Son yıllarda çabalarını iki katına çıkartan hayat, bu yıl ayaklarını yerden kesmeyi hedefliyor. Özelikle son 4 aydır kızdığın kim varsa hepsini bir şeklide bertaraf ediyor. Yönetici gezegeninin dâhil olacağı Ay tutulması, Ocak ayının son günlerinde gerçekleşirken; evlilik teklifi alabilir, düşündüğün ama bir türlü cesaret edemediğin seyahatleri planlayabilirsin. Sevildiğini hissedeceğin ocak ayında iç huzuru da bulacaksın.

Ruhunun dinlendiğini hissedeceğin Ocak ayında genel anlamda içini tatlı bir huzur kaplayacak. Son 2,5 yıl içinde başarmış olduğun her şeyle gurur duymalısın. Gökyüzü seni sayısız sınava tabi tuttu ve sen hepsini geride bıraktın. Gücünü ortaya koyabileceğin, baskın yapını öne çıkarma şansı yakalayacağın bir ay olacak. Artık rahat bir nefes al… Son yıllarda burcunda etkili olan tutulmalarda neler yaşadığını en iyi sen biliyorsun.

Tutulmalar, seni zorladı ama yaşamına da yeni değerle kattı. Senin için artık bambaşka bir dönem başlıyor. Ocak ayıyla birlikte gökyüzüne hâkim olan toprak ve su elementleri 2018 yılına oldukça istikrarlı başlamanı sağlayacak.

Eğer uzun sürekli bir ilişkin varsa artık kontrolün sende olmasını isteyeceksin. Kendini ifade etmek, ne istediğini aktarmak eskisine göre daha kolay olacak. Eğer bazı konularda sabit kalırsan, karşında inatçı bir yapıyla ya da tutumla karşılaşman da mümkün. Eğer “Bunca yıl ben böyle bir aşk yaşamadın” diyen bir Balık burcuysan, duygularını tetikleyecek bu kişi için elinden geleni yapacağını ve mücadeleci olacağını belirtebilirim.

Post a Comment