Şubat 2018 Burç Yorumları

Şubat 2018 Burç Yorumları

KOÇ 

İddialı bir aya hazır mısın?
(21 Mart – 20 Nisan)

Şubat ayının ilk yarısına kadar iddialı bir gündem yaşayacaksın diyor gök kubbe. Hiç beklemediğin bir anda sürpriz bir haber alabilirsin. Ailendeki bazı kişilerin, hayatlarıyla ilgili önemli kararlar aldığına tanık olabilirsin. Evli bir Koç burcuysan, eşinin terfi haberiyle birlikte düzenini değiştirebilir, farklı bir şehirde ya da ülkede yaşamaya başlayabilirsin.

Yalnız bir Koç burcuysan, aşk hayatında hayallerini ve beklentilerini karşılayacak biriyle tanışabilirsin. Özellikle 1970 – 1984 yılları arası doğumluysan, şubat ayında aşktan yana şanslı olacağından hiç şüphen olmasın. Bu yılın en önemli tutulması 15 Şubat’ta gerçekleşecek. Aradığın aşkı ayın ikinci yarısında bulman, an meselesi! Kalbinin sesini es geçemeyeceğin, duygularını yoğun yaşayacağın bir dönemdesin. Aynı zamanda ilişkilere eskisi gibi bakmadığını da fark edebilirsin. Zaman yaralarını sararken, beklentilerini de değiştirdiğini göreceksin. Etkileyici tavrını belki de uzun zamandır ön plana çıkartmıyorsun ya da senden etkilenen insanları görmezden geliyorsun. Bu dönemin kapandığını, gönül pencereni sonuna kadar açacağının haberini vermek isterim.

Bu ay sosyal hayatında hareketli günler seni bekliyor. Arkadaş gruplarının arasında kalabilir, özellikle 15 Şubat itibariyle hangi organizasyona katılacağını şaşırabilirsin. Aynı zamanda insanlara yardımcı olmak için çaba sarf edebilirsin. Çevrendeki insanların bu ay senden beklentileri, ihtiyaçları bitmek bilmeyecek.

Gökyüzü, bir tutulmadan diğer bir tutulmaya doğru akarken, hayatının en anlamlı günlerinden geçtiğini fark edeceksin. Duyarlı yapın, her türlü olayı irdelemekten asla vazgeçmiyor. 15 Şubat’ta gerçekleşecek Güneş Tutulması, hayatın için adeta bir milat olacak. Küslüklerin biterken, her şeyin bir anda netliğe kavuştuğunu göreceksin. Yalnız bir Koç burcuysan, kalbinin sesini duyan, seni anlayan biriyle birlikte olmaya başlayabilirsin. Belki geçmiş yaraların yüzünden yeni bir ilişkiye adım atmaya korkuyorsun. Ama seni sen yapan her zaman cesur olman ve aşktan kaçmaman unutma.

Şubat ayının gündemi: Keskin kararlar alacaksın.

Aşk tılsımın: Hayallerine yaklaşacaksın!

Seks: Cesur davranacaksın.

 

BOĞA

Yaşamın değişiyor…
(21 Nisan – 20 Mayıs)

Hayatını değiştirecek Şubat ayının hızına yetişmekte zorlanacağın bir ay seni bekliyor. Şubat ayına bir tutulma ile girmişken 15 Şubat’ta gerçekleşecek Güneş Tutulması ile artık iki tutulma etkisi altına girdin. Hayatına mühür vuracak günler yaşadığını anlaman çok geç olmayacak. Sabırsız ruh halini bir kenara bırakıp hiç olmadığın kadar hassas ve kendine dönük olacaksın. Kendi adına olumlu adımlar atacağın bu ay tutulmanın etkisi ile bir süredir sorun yaşadığın insanlarla yüzleşmen de sana ayın sürprizi olacak. Kalbinin kırgın, ruhunun yorgun olduğu günleri geride bırakmaya hazır olacaksın. Eğer ilişkisi olan ancak çok da ılımlı bir birliktelik olmadığını düşünen Boğa burcuysan, karşındaki kişiyi anlamak yerine kendini anlatmaya çalışacaksın. Empatiden uzaklaşıp, ilişkine dışarıdan bakmak pek çok konuyu da çok daha net görmene yardımcı olacak.

2018 yılının en güçlü günlerine giriyorsun. 15 Şubat’ta gerçekleşecek Güneş Tutulması sana keskin bir dönemin başlangıcını temsil ediyor. İçgüdülerin her zamankinden daha önemli olacak. Çevrendeki insanların fikirlerini alsan da kendi bildiğinden şaşamayacağını vurguluyor gökyüzü.

Güneş Tutulması, para evinde etkili olacak. 2016 yılının ağustos ayından bu yana aklında olan bir iş varsa, Şubat ayında önüne yeni fırsatlar çıkabilir. Ve sonunda işle ilgili hayal ettiğin konuları hayata geçirebilirsin. Eğer uzun zamandır kendi işinin patronu olmak istiyorsan kendi şirketini faaliyete geçirmek için girişimde bulunabilirsin. Güneş Tutulmasının verdiği cesaretle sözlere değil kendi programına, planlarına odaklanacağını vurguluyor gök kubbe. Bu döngüde kendi başınıza hareket etme isteğin, geçmişte yaşadığın tecrübelerden kaynaklanıyor olabilir. İş ve kariyer evini temsil eden Güneş Tutulması hayatındaki düzeni değiştirmen konusunda en büyük destekçin olacak.

Son zamanlarda kendini ifade etmeye çalıştığın tüm konularda büyük çözümlerin gelecek olması işini kolaylaştıracak. Uzun zamandır görüşmediğin insanlarla aynı ortama gelebilirsin. Görüşmediğin insanlarla yeni paylaşımların, sohbetlerin, katıldığın aktiviteler bazı şeyleri yapmayı ne kadar özlediğini sana yeniden hatırlatacak. Eski arkadaşlarınla anılarını yâd edebilir, aldığın mutlu kararları onlarla paylaşabilirsin. Bu ay seni sevindiren gelişmeleri sevdiklerinle paylaşacaksın.

Şubat ayının gündemi: Hayatını değiştirecek önemli gelişmeler yaşayacaksın.

Aşk tılsımın: Güven ve samimiyet varsa mutlusun.

Seks: Mesafeleri bu ay kaldırabilirsin.

 

İKİZLER

Duygularını yoğun yaşayacaksın!
(21 Mayıs – 20 Haziran)

Son zamanlarda arana mesafe koyduğun insanlara yeniden şans verebileceğini işaret ediyor gök kubbe. Duygularının yüksek olduğu Şubat ayında, tutulma dönemi tutkularını artıracak. Kendini yenilemek ve değiştirmek istediğin bir dönemdesin. İyileştirici gücü olan tutulma dönemi birçok konuda kafanın rahatlamasını sağlıyor. Yanlış anlaşılmaları aşacak, eksik diyalogları tamamlayacaksın. Karşılıklı anlayışın ve iletişimin hâkim olduğu bir aydan geçiyorsun.

Tüm gözlerin üstünde olacağı bir ay yaşamaya hazır ol diyor gök kubbe. Son 3 yıldır seni yoran Satürnyen etkilerden kurtuluyorsun. Bu ay gerçekleşecek Güneş Tutulması sosyal hayatına ağırlık vermeni sağlarken, seni önemli kişilerle de tanıştıracak. Tutulmanın ilişki evine desteği ile daha huzurlu hissettiğini göreceksin. Bu ay, sevdiğin kişiyi can kulağıyla dinle, üçüncü kişiler, aranızı hiç olmadık sebeplerle bozmaya çalışabilir. Burada yapman gereken, sevdiğin kişiyi doğru anlamak ve aynı şekilde onun da sana karşılık vermesi…

15 Şubat’ta yaşanacak tutulma, bambaşka etkilerle gündemine girecek. Çünkü Satürn’ün ilişki evindeki hâkimiyeti son buldu ve sana rahat bir nefes aldırmaya başladı. Kendini tam olarak ortaya koymak isteyeceğin ve cesur olmanızı sağlayacak bir tutulma etkisinde olduğunu özellikle belirtmek isterim. Keyfini artıracak, bazı sorumlulukları üzerinden alacak fırsatlar doğarken, bazı insanların anlayışlı yönlerini de görme fırsatı bulacaksın. Uzun zamandır alışık olmadığın bu tutum sayesinde daha iyi hissedeceksin. Bu ay seyahatlerini sakince organize edebileceksin. Ayrıca bu dönem sık sık kısa yolculuklara çıkabilir ve organizasyonlara dâhil olabilirsin. Farklı ülkelerle de iletişim kurmak, sana iyi gelecek. Ufkunun genişlediğini ve bazen anlamsız sorunların, detayların içinde hapsolduğunu anlayacaksın. Detayları önemli ama bazen gereksiz detaylarla ilgili günlerce düşünebiliyorsun. Bazen o anın büyüsünde kaybol diyor gök kubbe. Kendini unutarak yaşama ve ne yaparsan yap hayallerini bu ay erteleme.

Şubat ayının gündemi: Hayallerinin peşinden gideceksin.

Aşk tılsımın: Gözler üzerinde olacak.

Seks: Tutkuların yoğun!

 

YENGEÇ

Hiç olmadığın kadar netsin!
(21 Haziran – 22 Temmuz)

Bu ay, yakınlarının sana ihtiyacı olduğunu görebilirsin. Özellikle ailendeki kişiler, senden akıl isteyebilirler. Ancak onlara ne kadar yardım etmek istesen de, sonunda yine kendi bildiklerini okumaları seni biraz öfkelendirebilir. O nedenle de ayın ikinci haftasından sonra daha çok kendi kabuğuna çekilmek isteyebilirsin. Birlikteliğin konusunda senden sürekli yorum bekleyen arkadaşlarından bir süre sonra yorulabilirsin. Merhametli yanın seni çevrendeki herkese karşı sorumlu hissettiriyor. Ama bazen kendi önceliklerini de kaçırmana neden oluyor. Bu ay tüm bu alanları yönetebilmek eskisine oranla daha kolay olacak. Organize olmak, sosyal etkinliklerde yer almak, hobi alanlarını geliştirmek için kendine daha çok zaman ayırmak sana da iyi gelecek.

Tutulmaların etkileri devam ederken, şubat ayına yüksek duygularla girebilirsin. Şubat ayının ilk günlerinde bazı insanların dikkat çekecek kaprisleri ve gereksiz davranışlarıyla, meşgul olmak zorunda kalabilirsin. Hayatın tam ortasından geçiyorsun! Yılın en önemli tutulması gerçekleşirken, uzun zamandır beklediğin haberlerin bir anda gelmesi seni şaşırtabilir. Şubat ayı ertelediğin hayallerine destek vermek için hazır. Yurt dışında okuyan yakınların varsa ani değişiklikler yaptıklarını duyabilirsin. Uzun bir ilişki içinde olan Yengeç burcuysan, işler bu ay düşündüğünden de iyi olabilir.

Şubat ayının ilk günlerinde yaşayacağın karışıklıklar tüm aya yayılmayacak, endişe etme. 15 Şubat’ta yaşanacak Güneş Tutulması kariyerin ve mesleğin adına oldukça verimli bir dönemi işaret ediyor. İş yerinde yükselebilir, beklediğin terfiyi alabilirsin. Bu ay hiç olmadığın kadar net olacaksın.

Maddi anlamda destek bulacağın gelişmeler yaşayabilirsin. Bu ay ödeme planlarını yaparken, ince detaylara ağırlık vermek durumunda kalabilirsin. Gök kubbe, şubat ayında hayatının her alanında sorumluluklarının artacağını belirtiyor. Aynı zamanda ek gelir elde etmek için birtakım girişimlerde bulunabilirsin. Bir süredir üzerinde çalıştığın bir proje varsa olumlu sonuçlanabilir. Birlikte çalıştığın kişileri de mutlu edecek, ekip olarak kazanacağınız gelişmelerle yüzün gülecek.

Şubat ayının gündemi: Belirsizlikleri kararlı tavrınla ortadan kaldıracaksın.

Aşk tılsımın: Cevapsız soruların yanıtlarını bulacaksın.

Seks: Duygularını dinleyeceksin.

 

ASLAN
Sevdiğin kişiyle “tam” hissedeceksin…
(23 Temmuz – 23 Ağustos)

Aklında cevaplanmamış sorular varsa, hiç endişe etme çünkü sorularının cevaplarını bu ay bulacaksın. Söylenmemiş, yarıda kalan ne varsa tamamlayacaksın. Sevdiğin kişilere yardım ederken, kendini kaybolmuş hissetmiş olabilirsin ama bu ay sevdiğin kişiyle; özel planlar yapacak ve kendini tam hissedeceksin. Şubat ayında yakın çevren tarafından senden bir şeyler saklandığını öğrenmek bazı konuları daha net görmeni sağlayacak. İki tutulma arasından geçerken, kendini fazlasıyla şımartmak isteyeceksin. 15 Şubat’ta gerçekleşecek tutulma, son zamanlarda şehir veya ülke değiştirmeyi düşünüyorsan, önüne büyük bir fırsatlar sunabilir. Cesur tavrını ortaya koyma vakti!

Şubat ayında gökyüzü sana ummadığın sürprizler sunacak. Ardı ardına yaşayacağın olaylar, şaşırmana neden olsa da sevincini gizleyemeyeceksin. Hayat sana sevdiklerine daha fazla hoşgörülü olma gücü verecek. İlişkilerde toparlayıcı olman güçlü kararlar almanı sağlayacak. Bu yıl, kişisel yatırımların ön plana çıkarken, hem maddi hem manevi birikimlerin geleceğe dönük olacak.

Şubat ayında, kendi iç dünyana ayırdığın vakit kadar ailene de zaman ayırmak isteyeceksin, bu da iç huzuru bulmanı sağlayacak. İtibarın, toplumdaki yerin ve kararların seni bir adım öteye taşıyacak. Bu ay vereceğin kararlar, geleceğinde önemli etkiye sahip olacak. Şubat ayının başından itibaren, iş ortaklıklarını sorgulamana sebep olacak bir Güneş Tutulması var. Bir proje yürüttüğün ya da iş ortaklığının olduğu kişilerle anlaşmazlıkların artabilir. Bu ay ortak yapılan işler ve sözler için dönüm noktası olabilecek kararlar alabilirsin. Çevrendeki 1970 – 1984 doğumlu kişilerle fikir çatışması yaşayabilirsin. Ancak kısa vadede kazanan sen olacaksın, unutma!

Şubat ayının gündemi: Aşkın büyüsü dört bir yanını saracak.

Aşk tılsımın: Sevdiğin kişiyle huzur bulacaksın.

Seks: Sınır tanımıyorsun!

 

BAŞAK

Kendini gösterme zamanı!
(24 Ağustos – 23 Eylül)

Mucizelere inanmaktan vazgeçme… Şubat ayında gerçekleşecek Güneş Tutulması sayesinde hem şaşıracağın ve hem de gözlemci kalacağın olaylara şahitlik edeceksin. İş hayatındaki düzensizliklerin üstesinden gelmek için verdiğin çabanın karşılığını almana çok az kaldı. Bu ay gökyüzünün seni desteklediğini görürken, tesadüflerin çok anlamlı olduğunu düşünebilirsin. Emeklerini asla küçümseme! Çünkü Şubat ayında aklın ve kalbinle aldığın kararların yanlış olmadığını daha iyi görme fırsatı bulacaksın. Her ne kadar senin başarılarından mutsuz olan insanlar olsa da aslında onların kendi kendilerini üzmekten başka bir şey yapamadıklarını göreceksin. Belki de bu ay, mütevazı tavrını biraz bir kenara koyup, kendini gösterme zamanı!

Şubat ayında yeni iş başvuruları ve projeler için yeni fırsatlar yakalayabilirsin. O yüzden bu ay sana durmak yok! Özellikle yayıncılık, medya ve teknolojinin birleştiği alanlarda uzun zamandır beklediğin bir haberi şubat ayında alabilirsin. Ocak ayının son gününde meydana gelen ateş burcundaki tutulma seni yakından ilgilendiriyor. Kararsız kaldığın konularda kendine yön vermen kolay olacak.

Son zamanlarda sevdanın tüm zorluklarını yaşayan bir Başak burcuysan, gökyüzü; kararlarınla birlikte sana rahat bir nefes aldıracak. İlişkisi yüzünden kendini köşeye sıkışmış hissediyorsan, bu ay aileni de desteğiyle birlikte karar vermen zor olmayacak. Yalnız kalmaktan korkuyorsan da bu korkunun ne kadar gereksiz olduğunu anlaman için çok uzun zamanlara ihtiyacın olmayacak. Hayatına birini almaktan, sevmekten çekinmeyeceksin. Unutma; bazı sorunlar aşılabilir ama bazıları ne yazık ki aşılamaz. İlişkilerde sadece bir tarafın fedakârlık yapmasıysa çoğunlukla o ilişkiyi sürdürmeye yetmez. Gündelik hayatının karmaşıklığı ve temposu kendinden uzaklaşmana neden olmuş olabilir. Şubat ayında biraz daha kendine dönük olman konusunda gökyüzü seni özellikle uyarıyor.

Şubat ayının gündemi: Doğru kararlar alacaksın.

Aşk tılsımın: Aklın kalbine düşman olamayacak.

Seks: Kaygılarını bir kenara bırakıyorsun.

 

TERAZİ
Güzel anlara odaklanacaksın…
(24 Eylül – 23 Ekim)

Ocak ayının son gününde yaşanan Ay tutulması ile Güneş Tutulması birbirine karşıtlık yapıyor. O nedenle rahatlıkla söyleyebilirim ki bu döngü sana sıradan kararlar aldırmayacak. 2018 yılına olumlu etkilerle başlamanın faydasını Şubat ayında görebileceksin. Kaygı ve endişe bu dönem senden uzak olacak. Son 2,5 senedir edindiğin tecrübeler sayesinde beklenmedik konulara karşı temkinli olacaksın diyor gök kubbe.

Sevgi olmadığı yerde sen de yoksun. Gökyüzü Şubat ayında önceliklerinin değişeceğini işaret ediyor. Yılın ilk Güneş ve Ay Tutulması özel hayatını ve aileni etkisi altına alacak. Şubat ayı kendine dönmeni sağlarken, sevmeyi, kendine vakit ayırmayı ertelediğini fark edebilirsin. Seninle birlikte olmak isteyen kişiye tüm kalbinle, içinde hiç şüphe olmadan; “evet” diyebilirsin. Eğer çocuk sahibi olmayı düşünen bir Terazi burcuysan, bu ay hoş bir sürprizle karşılaşabilirsin. 20 Şubat’tan itibaren iş hayatınla ilgili ikileme düşersen, iç sesine kulak ver derim.

Kalbi kırık bir Terazi burcuysan, bir anda duygularının değiştiğini görebilirsin. Gökyüzü sana aşkın sesini duyurmaya çalışmak istiyor. Belki, sevmeyi bile unuttum, kalbimin ağırlığından, kırgınlıklarımdan diyorsun. Gökyüzü, yeniden başlamayı, cesur olmayı öğretmeye hazırlanıyor. İçinde doğan sevgiyi yaşama isteğini bu kez bastırmak istemeyeceksin. Bugüne kadar doğru zamanı bekleyerek, kendine en uygun sevgiliyi beklemiş olabilirsin. Şubat ayında, sana onu bulduğunu düşündürecek biri çıkabilir karşına! Ancak yine de geleceğe dair adım atma konusunda çok aceleci olmamanı öğütlüyor yıldızlar. Kalbinin sesini dinlediğin ölçüde birlikte olmak istediğin kişiyi tanımak için de kendine zaman vermen gerekebilir.

İyi giden bir ilişkin varsa ilişkinde düzen arayışına gidebilirsin. İlişkide dengeyi yakalamak yeterince zorken, bir de yaşanılan fikir ayrılıkları sebep olacak. Herkesin üzerine düşen sorumluluğu alması gerektiğini düşünebilirsin.

Şubat ayının gündemi: Bu ay sürprizlere açık ol!

Aşk tılsımın: Aşkı derinden hissedeceksin.

Seks: Kendine zaman vermen gerekebilir.

 

AKREP

Radikal kararlar almadan önce iyi düşünmelisin!
(24 Ekim – 22 Kasım)

Bu döngüde gökyüzü, seni sabırlı olmaya davet ediyor. Planlarını uygulamayabilir, kararlarının senin kontrolünün dışına çıktığını hissedebilirsin. Bu noktada sakin olmanı tavsiye ederim. Çünkü uzun vadede her şey rayına oturacaktır. Olmayana odaklanmak yerine olan olayları iyi değerlendirmeni öneriyor gök kubbe. Sosyal yaşamında hiç tahmin etmediğin, aslında biraz da uzak durmak istediğin kişilerle karşılaşabilirsin. Bu noktada aklının karışmamasına dikkat etmelisin. Sen de biliyorsun ki, kalbin seni bazen yanlış yönlendirebiliyor. Sonradan pişman olacağın bir hamle yaparsan, günler senin için daha zor akabilir. Kalbime söz geçirebilseydim keşke diyorsan, en azından acele karar vermeden önce biraz daha gözlem yapmanı öneririm.

Şubat ayının aranılan ismi olacaksın! Ağır bedeller ödeme döngüsünü geride bırakıyorsun. Bu ay gökyüzündeki düello tanıdığın herkese iddialı kararlar aldırabilir. Bu da planlarını değiştireceğini işaret ediyor. Eğer uzun süredir planladığın bir seyahatin varsa, iptal edebilirsin. Son dakika değişiklik yaparak kendini bazı konuların dışında bırakmak isteyebilirsin. Bu ay ilişkine ve kendine odaklanırken, bazı kişileri de aldığın kararlarla şaşırtabilirsin. Şubat ayında birlikte olduğun kişiye duygularını göstermek sana çok iyi gelecek.

Ufak tefek aksilikler canını sıkmasın çünkü bazı konuları erken fark etmen kararlarında olumlu etkisi olacak. Geleceğe dair net adımlar atabileceksin. Kaygılarının karşısına yaşamının gerçeklerini koyduğunda ruhsal olarak rahatladığını fark edeceksin.

Kariyerin açısından da olumlu gelişmeler yaşayacağını vurguluyor gök kubbe. 15 Şubat’ta yaşanacak Güneş Tutulması ailede ortak mülklerinle ilgili değişimler yaşayabileceğini işaret ediyor. Şubat ayında senin lüks ihtiyaçların, yakınlarının da sana olan ihtiyacı artabilir. Zevklerin için daha fazla yatırım yapmak isteyebilirsin. Yapacağın harcamalar, stilinle, ev dekorasyonuyla ilgili olabilir.

Şubat ayının gündemi: Planlı hareket etmek sana iyi gelecek.

Aşk tılsımın: Duygularını akıl süzgecinsen geçirmen gerekebilir.

Seks: Merak ve heyecan arzularını artıracak!

 

YAY

Düzen senden sorulacak
(23 Kasım – 21 Aralık)

Seni yoran her ne varsa hepsinden kurtulmak için Şubat ayında yeni adımlar atacaksın. Hava burcunda gerçekleşen parçalı Güneş Tutulması burcunun niteliği olan ateşi yükseltecek ve keskin kararlar almanı sağlayacak. Senin için tam anlamıyla yükselişler ve seçimlerle dolu bir ay olacak. Bu ay gerçekleşecek tutulmanın etkisiyle hayatın için çok önemli kararlar alacaksın. Son 3 yıldır seni yoran Satürn, kararlı tavrında destekçin olacak. Yüreğindeki kırgınlıkların bir bir dağıldığına şahit olacaksın. Yaşam enerjini arttıracak yolculukların yanı sıra varsa kilo problemlerinin de üstesinden gelmek için yeni yöntemler bulacak ve bu yöntemleri kararlılıkla uygulayacaksın. Bu ay ilişkini ya da evliliğini gölgeleyen konuların da çözüme ulaşabileceğini göreceksin.

Bu ayın düzen kuranı sensin! Şubat ayında, geçen ayın yoğunluğunun tam aksine duygusal ve toparlayıcı bir döngüye giriyorsun. İlişkisi olan bir Yay burcuysan, sevgini evlilik kararıyla taçlandırabilirsin. 15 Şubat’ta gerçekleşecek Güneş Tutulması yaşamında köklü adımlar atman için destekçin olacak. Duygusal, toparlayıcı ve naif bir ruh haliyle çevrendekileri kendine hayran bırakacaksın. Geçmişte takılıp kalan konuların yavaş yavaş düzeldiğini görecek, alışkanlıklarını ve zaaflarını daha iyi yönetebileceksin.

Hayatında kimse yoksa eski sevgilinle yeniden bir araya gelebileceğini işaret ediyor gök kubbe. Geç saatlere kadar telefon konuşmalarının ve yazışmalarının yoğun olacağı bir ay yaşayabilirsin. Ruhsal olarak kendini daha güçlü hissedeceğini fark edeceksin. Eski sevgilinin pişmanlıkları, ne kadar haklı olduğunu gösterecek sana. Sensiz kaldığı günlerde, kıymetini daha iyi anlamış olabilir. Biliyorsun, bazen insan yanındayken kıymetini bilemiyor ve ancak kaybettiğinde anlıyor.

Şubat ayının gündemi: Yüklerinden kurtuluyorsun.

Aşk tılsımın: Değer gördüğün duyguları toparlayacaksın.

Seks: Çekici ve alımlı tarzınla partnerinin başını döndüreceksin.

 

OĞLAK

Sevgi dolusun!
(22 Aralık – 20 Ocak)

Şubat ayına Ay Tutulması etkileriyle başlıyor. Geçen ayın son gününde yaşanan ateş burcundaki Ay Tutulması ve Dolunay ilişkilerine dair daha gerçekçi ve kararlı olmanı sağladı. Bu etkiyi Şubat ayında da yaşamaya devam edeceksin. İnsanlarla hesaplaşmak yerine hayatında kimlerle yola devam etmek isteyeceğine karar vereceksin. Sevgini hak ettiğini düşündüğün kişiye vermekte, sevgin için emek vermekte tereddüt etmeyeceksin. Seni bu açıdan destekleyen Güneş Tutulmasıysa hava burcunda 15 Şubat’ta meydana gelecek. Hava burcunun hâkimiyetine teslim olan gökyüzü bambaşka çevrelere girmeni sağlayacak. Kalıplaşmış düşüncelerden, tavırlardan kurtulacağın bu ayda hayatında fazlalık olan kişilerden de kurtulacaksın. İş yaptığın insanlardan tut, ailene kadar bu etkiyi yaşamında hissedeceksin diyor gök kubbe.

Gökyüzü, bu ay seni aşka davet ediyor. Şubat ayında kendi hayatın için devrim niteliğinde kararlar almaya hazırlanacaksın. Senin başarılarından beslenen, faydalanmaya çalışan insanlar etrafında dönmeye devam edecek. 15 – 26 Şubat tarihlerinde duyacaklarına inanmakta güçlük çekebilirsin. Ancak endişelenmene çünkü karmaşıklıklar sana zarar veremeyecek. Uzun zamandır aşk hayatını sorguluyorsan bir Oğlak burcuysan, zihnini susturacak, mükemmele yakın bir ilişkinin içinde bulabilirsin kendini. Şubat ayı sana rüyaların da gerçek olabileceğini göstermeyi hedefliyor. Yeter ki bu sefer hayatı akışına bırak…

Havayı temsil eden gökyüzü sana da olağanın dışında duygular verebilir. Cesur ve atak olmanı sağlayan Güneş Tutulması inançlarından, alışkanlıklarına kadar senin için değişim diyor. Kendine dair esnek ve iyimser olmayı tercih edeceksin. Sevgilinle aranda bazı uyuşmayan yanlar olduğunu düşünüyorsan, bu konuları iyimserlikle konuşup, çözmek isteyebilirsin. Bu dönem seni besleyen her konuya gönlünün kapılarını sonuna kadar açacaksın. Yıllardır yapmak istediğin ama ertelediğin ilgi alanlarına sevdiğin kişiyle birlikte yönelmek, birbirinize ortak zaman ayırmak isteyebilirsin.

Şubat ayının gündemi: Aşkın içinde kaybolacaksın.

Aşk tılsımın: Rüya gibi günler seni bekliyor.

Seks: Büyülü anlar yaşamaya hazır ol!

 

KOVA

Geleceğini şekillendireceksin!
(21 Ocak – 18 Şubat)

Gökyüzünde yılın en iddialı Güneş Tutulması burcunda gerçekleşirken, yaşamın rutinin dışında akacak. Hayat seni sarıp sarmalamak istiyor. Yeter ki geçmişin yaralarını bir kenara bırak ve kendi hayatına odaklan. 15 Şubat’ta burcunda misafir edeceğin tutulmayla birlikte, görünüşünden, yaşadığın şehre ve kariyerine kadar birçok konuda netlik kazanacaksın. 2018 yılı senin için aslında Şubat ayında başlayacak.

Kurumsal bir firmada çalışıyorsan, yöneticilerinde değişiklikler olabilir. Kendini hayatının her alanında göstermeyi başaracaksın. Yönetici bir Kova burcuysan, planlarını hayata geçirirken, zorlanmayacaksın. Tutulma önümüzdeki 60 gün boyunca hayatında etkisini sürdürecek. Önümüzdeki günlerde aklını ince eleyip sık dokuyarak ortaya koyacaksın. Gökyüzü, çevrende gelişen olaylara net tepkiler vereceğini, kimseden lafını esirgemeyeceğini anlatıyor. Şubat ayında herkesin seni daha fazla ciddiye almasını bekleyeceksin.

Şubat ayının en iddialı kişisi hiç şüphesiz sen olacaksın! Şubat ayında gündeminin ilk sırasında “aşk” olacak diyor gök kubbe. Hayatını şekillendireceğin bir ay yaşayacaksın. Eğer yeni bir ilişkiye başladıysan, bu ay kendini huzurlu ve dinamik hissedebilirsin. Geleceğe dair planlarına ise biraz daha hız katacaksın. Evli Kova burçları ise şubat ayında ilişkileriyle ilgili sorunları daha rahat konuşabilecekler. Burcunda parçalı Güneş Tutulması gerçekleşirken köklü değişikler yapacaksın. Hayatının anlamını değiştirecek etkiler yaratmak için büyük yansımalar olacak. Kendini tam anlamıyla ortaya koyacaksın!

Çekiciliğinin arttığı şubat ayında çevrende hayranlarının sayısının arttığını da görebilirsin. İlişkisi olmayan Kova burçları, bazı sevgili adaylarına şans vermek isteyebilirler. Aynı zamanda yeni arkadaşlıklar edinip, sanat çevresine girmek isteyebilirsin. Vizyonu olan kişilerden etkileneceksin. Boş konuşanlara da kesinlikle prim vermeyeceğin, aldanmayacağın bir aydasın.

Şubat ayının gündemi: Köklü değişimler yapacaksın.

Aşk tılsımın: Geleceğe dair yeni adımlar atacaksın.

Seks: Eğlenceli ve yaratıcı saatlerde keyfin yerinde olacak.

 

BALIK

Sıkıntıların artık bitecek.
(19 Şubat – 20 Mart)

Şubat ayına geçtiğimiz günlerde yaşadığın sıkıntıları unutarak başlayacaksın. Geçen ayın son günlerinde meydana gelen ateş burcundaki tutulma, seni duygusal olarak yormuş olabilir. Ancak amaçlarını hayatının felsefesi yapmış Balık burçları için bu ay durmak yok, çalışmak var. Hem kendini hem de etrafını en iyi şekilde organize edeceğin bir ay yaşayacaksın. Bu durum senin oldukça planlı hareket etmeni sağlayacak. Sosyal olarak da yoğun günler seni bekliyor bu ay. İnsanları bir araya getirme, etkinliklerde öne çıkma ve topluluklar içinde belirleyici olmak sana düşecek.

Dönüşüm evinde etkili olacak Güneş tutulması, hava burcu hâkimiyetinde başlıyor. Bu durum senin için adeta bir devrim niteliğinde. Kaygılarınla hesaplaşma zamanı geldi. Rüyalarına anlam vermek isteyebilirsin. Beğendiğin insanların web sitelerine üye olmak, onların etkinliklerinde yer almak isteyebilirsin. Bu konuların seni rahatlaması boşuna değil. Hava burcunun hâkimiyetindeki Güneş tutulması seni sıra dışı konulara yöneltebilir.

Özellikle ikili ilişkilerindeki dengeyi sorgulayacağın bir döngüdesin. Sahiplendiğin, emek verdiğin insanlar için yaptıklarını Şubat ayında gözden geçirmek isteyebilirsin. Gök kubbe, bu ay kariyerine de her zamankinden daha çok odaklanabileceğini işaret ediyor. Gündemin oldukça yoğun olabileceği için yakınlarına karşı tahammülün oldukça azalabilir. Halini gören sevdiklerin, seni Şubat ayında iyi çözümleyebilirlerse, büyük olaylar yaşamaktan kaçınmış olurlar. Çünkü gemileri yakmaya hazır olduğun bir aydasın.

Şubat ayında gayrimenkul konusunda oldukça girişkensin. 7 ya da 8 yıldır üzerinde yatırım yaptığın ofisini, evini ya da kurulu işini değiştirmek için bazı planlar yapabilirsin. Yatırım yapmak ve mevcut koşulları iyileştirmek için risk almaktan çekinmeyeceksin ama akıl hocaların da bu dönem çok olacak.

Şubat ayının gündemi: İç dünyanı toparlayacaksın.

Aşk tılsımın: Aradığın dengeyi bulacaksın.

Seks: Özgür olacaksın.

Post a Comment