Türkiye’yi yurt dışında temsil eden manken Ceyda Nergiz (39), aşırı kiloları nedeniyle mesleğini bırakmak zorunda kaldı.

107 kiloyla obezite ameliyatına giren Nergiz, kısa sürede 80 kiloya düşerken, yeniden podyuma dönmek için hazırlıklara başladı. İzmirli Manken ve Fotomodel Ceyda Nergiz, 13 yaşında Şafak Fişek Mankenlik Ajansı’nda mankenlik ve fotomodelliğe adım attı. Ünlü modacılarla çalışan Nergiz, evlendikten sonra hızla kilo almaya başladı. İki çocuk dünyaya getiren eski manken, hamilelikleri esnasında 107 kiloya kadar ulaştı.

Aşırı kiloları nedeniyle hayatı zindana dönen Nergiz, bel ve diz ağrıları nedeniyle yataktan kalkamaz oldu. Zayıflamak için her yolu deneyen eski manken, sıkı diyet programlarına rağmen bir türü kilo veremedi. Tam 107 kiloya ulaşan Nergiz, obezite ameliyatı olmaya karar verdi.

“Dizi tekliflerine açığım”

Başarılı geçen ameliyatın ardından hızla zayıflamaya başlayan Nergiz, birkaç ay içerisinde 80 kiloya kadar düştü. Formuna ulaşınca eski mesleğine yeniden dönmeye karar veren Nergiz, bir mankenlik ajansında fotoğraf çekimleri yaptırdı.Sağlığının da düzeldiğini belirten Nergiz, “Ameliyat sonrasında hem sağlığım hem de moralim düzeldi. Stüdyoda fotoğraf çekimlerim tamamlandı. Hem mankenlik hem de dizi oyunculuğu tekliflerine hazırım” dedi.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir