Cinsel ilişki sonrası kadın ve erkeklerde sıkça görülen bazı davranış türleri var. Online yapılan testlerde verilen cevaplara göre kadın ve erkeklerin sık yaptığı davranışlar..

Kadın: Sarılmak

Kadınlar genelde cinsellik sonrası sarılmayı tercih ediyorlar. Kendilerini daha güvende hissediyorlar. Bu durum cinsellik öncesi gördüğü ilginin gerçekliğini sınama çabası olarak da değerlendirilebilir.

Erkek: Arkasını dönüp uyumak

Birçok erkek cinsel birleşmeden sonra yatıp uyur. Bu konuda çokça da eleştiri alır. Boşalma sonrası yoğun salgılanan oksitosin hormonu ne yazık ki bu durumu kolaylaştırıyor. Ayrıca erkeklerin boşaldıktan sonra, tekrar cinselliğe hazırlanmaları için zamana ve dinlenmeye ihtiyaçları olur.

Kadın: İlişki hakkında konuşmak

Genelde birbirlerine çok zaman ayırmayan çiftlerde, ya da erkeğin çok konuşkan olmadığı birlikteliklerde sık görülüyor. Bu durum günlük koşuşturmalar esnasında ya da çocuklarla uğraşırken ihmal edilen duygusal yakınlığın değerlendirme zamanı olarak düşünüyor.

Erkek: İlgisiz davranmak

Bir kısım erkek cinsellik sonrası ilgisiz davranabilir. Bu cinsellik odaklı ve duygudan yoksun ilişkilerde daha sık görülür.

Kadın: Uzaklaşmak

Eğer kadın cinsellik esnasında orgazm olmamışsa bu sık görülür. Hele bir de karşı tarafça bu önemsenmemişse daha belirgin olarak gözlemlenir.

Erkek: Bir şeyler yemek ve içmek

Bazı erkekler cinsellik sonrası fazla enerji harcadıkları için yeme ihtiyacı duyabiliyorlar. Kadına garip gelse de erkekler cinsellik sonrası acıkabiliyor.

Kadın: Ters davranmak

Cinsellikte orgazm olmayan ya da erkeğin daha bencil davrandığı ilişkilerde daha sık görülür. Ön sevişme yetersiz ise ya da erken boşalma durumlarında da bu davranış gözlemlenebilir.

Erkek: Tuvalete gitmek

Bazı titiz erkekler cinsellik sonrası hemen tuvaletin yolunu tutabiliyor. Bunu neredeyse tüm cinsel birleşmelerin sonucunda adeta bir zorunlulukmuş gibi gerçekleştirebiliyorlar. Bu tarz erkekler cinsel organlarında sperm kalırsa zararlı olacağına inanıyorlar.

Kadın: Hemen giyinmek

Kendi bedeni ile barışık olmayan ya da karşı tarafın böyle bir değerlendirme yapması ile ilgili endişe yaşayan kadın cinsellikten sonra çabucak giyinmeye çalışır.

Erkek: Telefona bakmak

Bazı işkolik erkekler, cinsellikten sonra telefonlarını kontrol edebiliyorlar. İş haricinde telefonuna bağımlı olan erkekler de oyuncaklarını hemen ellerine alabiliyor. Bu davranış kadınları en çok sinirlendiren davranışlar arasında yer alıyor.

Kadın: Çarşafı değiştirmek

Bazı çok titiz kadınlar cinsellik biter bitmez çarşafları değiştirmek ister. Cinsel organların yatağa değmesi ya da meninin bulaşmasından tiksindiği için çabucak çarşafları değiştirmek isteyebilir. Yapmazsa sıkıntıya girer ve kendini kötü hisseder.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir