İster küçük bir balkonunuz, ister büyük bir bahçeniz olsun, küçük ipuçları mekanınıza şıklık ve güzellik kazandırmanıza yardımcı olacaktır.

Bahçenizde yürüyüş modelleri oluşturun: Bahçenizin büyüklüğü ne olursa olsun, dışarıdaki yaşam alanları bir çeşit trafik modeli geliştirirseniz çok daha rahat kullanılır. Bunu çok farklı şekillerde yapmak mümkün. Örneğin, sert malzeme kullanarak standart yürüyüş alanı oluşturabilirsiniz. Bu alanı sınırları oluşturacak bitkileri yürüyüş alanının iki kenarına ekerek de yapabilirsiniz.

Ateş yakalabileceğiniz bir alan oluşturun: Tıpkı evlerdeki şömineler gibi, bahçelerde oluşturacağınız benzer bir mekan sakinlik ve sıcaklık sağlayacaktır. Ateş kaynağı insanları çeker. Eğer yeriniz ve yeterli bütçeniz varsa standart bir şömine oluşturun. Bu imkana sahip değilseniz küçük şömineler de aynı havayı yaratacaktır.

Farklı oturma seçenekleri oluşturun: Banklar, sandalyeler ve hatta farklı boyutlarda tabureler aile bireylerinin ve konuklarınızın rahatlıkla kullanabileceği seçenekler olacaktır. Çocuklar için küçük tabure ve masa bir hayli ilgilerini çekecektir. Ancak çok fazla oturma seçeneği oluşturmayın, bu yürüme alanlarını kalabalıklaşmasına sebep olur.

Bahçenizde odak noktası yaratın: İyi dekora edilmiş iç mekanlarda bir koltuk, bir tablo ya da bir biblo odak noktası halinde getirilir. Aynı şey bahçeleriniz için de geçerli. Bu herkesin aynı anda toplanacağı bir yer olarak düşünülmeli.

Görsel çekicilik yaratın: Heykeller ve kovalar gibi nesneler, bahçeleri dinamik ve ilginç hale getirmek için harikalar yaratabilir. Bunları bulmak için eskicileri ya da bit pazarlarını gezin. Aklınıza gelmeyecek ilginç malzemeler bulabilirsiniz.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir