Evimizin önemli bölümlerinden olan banyo her zaman istediğimiz kadar büyük olmayabilir. Yeni yapılan evlerde de bunu sık sık görmekteyiz. Oturma alanları büyürken banyolar gittikçe küçülüyor. Küçük banyo problemi yaşıyorsanız ne yapmanız gerekir? Banyonuzu nasıl daha büyük gösterebilirsiniz? İşte bu sorularının cevapları için yazımı okumaya devam edebilirsiniz.

Banyonuzu Daha Büyük Gösterme Yolları

Oturduğunuz ev size ait değilse yani kiracıysanız küçük banyo sorunu sizi biraz daha fazla üzebilir. Çünkü kendi evinizde bir şekilde banyo bölümünü tekrardan tadilata sokarak yenileyebilirsiniz. Kirada oturduğunuz evinizde ise maalesef bu çok mümkün olmayabilir. Ama üzülmeye gerek yok. Yer döşemelerini, duvarlarını değiştirmek yerine renkleri birbirine uygun kullanarak ve doğru planlamayla banyonuzu büyük gösterebilirsiniz.

Banyonuzu Daha Büyük Gösterme Yolları

Banyonuzu Daha Büyük Gösterme Yolları

Küçük banyonuzu dekore ederken açık renkli eşyalar tercih edebilirsiniz. Pastel ve yumuşak tonlu renkler banyonuz için uygun tercihler olabilirler. Duvarların rengini değiştirme imkanınız var ise pastel veya yumuşak tonlarda bir renge boyayabilirsiniz. Kullanacağınız aksesuarları birbiriyle aynı rengin tonlarından yana kullanarak banyonuzu olduğundan daha ferah gösterebilirsiniz.

Banyonuzu Daha Büyük Gösterme Yolları

Banyonuzu Daha Büyük Gösterme Yolları

Banyo duvarlarınıza farklı boyutlarda aynalar yerleştirerek küçük banyonuzun derinlik kazanmasını sağlayabilirsiniz. Buna ek olarak banyo kapınızın arkasına ise bir boy aynası asabilirsiniz. Banyo düzeninin çok önemli olduğunu da unutmayalım. Düzenli bir banyo ferah gözükür. Küçük banyonuzda düzen yaratırken lavabonuzun altını ve duvarlarınıza asacağınız rafları kullanabilirsiniz.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir