Bebek mama sandalyesi, aileler tarafından bazen ihmal edilen, gereksiz görülen bir eşya olsa da aslında bir bebek için yatağı kadar önemlidir. Ayrıca bir çocuk, mama sandalyesini 6 aylıktan ortalama 3 yaşına kadar kullanabildiğinden aile için masrafı en az olan eşyalardan biri olduğu da söylenebilir.

Mama sandalyesi fiyatları araştırılırken en ucuz mama sandalyeleri değil, işlevsellik ve kalite yönünden en iyi olan bebek mama sandalyeleri tercih edilmelidir. Bu markalara örnek olarak; Kraft mama sandalyesi veya Fisher price mama sandalyesi verilebilir.

Portatif mama sandalyesi ise hem fazla yer kaplamaması hem de istenen yere taşınabilmesi bakımından tercih edilen çeşitlerden biridir. Mama sandalyesi tavsiye edilirken genellikle kumaş mama sandalyesi, temizliği daha zor olduğundan, pek söz konusu olmasa da plastiklere oranla daha sağlıklı bir çeşittir. En iyi mama sandalyesi araştırılırken yukarıda sayılan kriterler mutlaka dikkate alınmalıdır.

Bebek mamaları ise önemli konulardan bir diğeridir. Çocuk için mama seçimi yapılırken tanınan ve sağlıklı olduğu kanıtlanmış mamalar tercih edilmelidir. Bunlara örnek olarak Aptamil mama, Bebelac mama ve Bebelac kaşık mamaları verilebilir. Bebek maması seçimi yapılırken elbette tek unsur iyi bir marka olması değildir. Bebeğinizin yaşına ve bünyesine uygun bir seçim yapmak da bir o kadar önemli ve atlanmaması gereken bir noktadır. Bu nedenle bebek mama seçimleri mutlaka önce doktora danışılarak daha sonra ise markanın kalitesine bakılarak yapılmalıdır.

http://biricikannem.com/2018/08/bebek-mamasi-secimi-ve-mama-sandalyesi-onerileri/

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir