Bikini bölgesi (vajina) bir takım nedenlerden dolayı esmerleşir. Özellikle kadınlar bikini bölgesi yani vajinanın esmerleşmesinden çok şikayetçidirler.

Birçok kadının yaşadığı bir cilt problemi olan bikini bölgesinde kararma fiziksel olarak etkilerini göstermesinin yanında kadınlar için estetik ve görsel kaygılar da yaratabileceğinden nedenleri ve çözümü bilinmesi gereken bir konudur.

Bikini bölgesinde kararma nedenleri kişiden kişiye değişmekle birlikte şu şekilde sıralanabilir:

  1. Jilet ile tüylerden kurtulmak, pratik bir yöntem olsa da kılların çıkış yönünün tersine uygulama yapmak oldukça hassas olan bikini bölgesinde kararmalar yaratabilir.
  2. Cilt yapısının hassas olması hijyenik açıdan daha çok dikkatli olmayı ve bikini bölgesinde tahrişe yol açmamak adına parfümlü ürünlerden uzak durmayı gerektirmekte, aksi halde tahriş olan bölgelerde kararma sorunu oluşmaktadır.
  3. Aşırı terleme de bikini bölgesi kararması nedenleri arasında yer almakta, pişik gibi tahribatlar sonradan kararan bölgelere dönüşmektedir.
  4. İç çamaşırı seçimi doğru yapılmadığı takdirde de kararmayla sonuçlanan cilt tahrişi oluşmakta, çamaşırların terletmemesi ve deriye nazik davranması için pamuklu kumaşlar seçilmesi gerekmektedir.
  5. Ekonomik olarak daha uygun olduğu gerekçesiyle hijyenik olmayan ortamlarda yapılan merkezlerde epilasyona başvurmak, yanık, tahriş ve kararmalar yapabilir.
  6. Siz ne denli dikkatli olursanız olan bazen hormonların da bu bölgede kendiliğinden kararmalara yol açtığı gözlemlenmektedir. Bikini bölgesinin yanı sıra koltuk altı ve dirsekler kararma sorununa da yol açan hormonlar, östrojenin kontrol altına alınmasıyla dengeye kavuşacaktır.

Bikini Bölgesi Kararması için Çözümler Nelerdir?

Bikini bölgesi kararması için bitkisel çözümler mevcut olduğu gibi medikal yöntemlerle de beyazlatma işlemi uygulanabilmektedir. Kişinin tercihine bağlı olarak hangi türde bir tedavi uygulanacağına karar verilir.

Cilt kararması için daha detaylı çözüm önerilerine Cilt kararması nasıl geçer? Cilt beyazlatma yöntemleri yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Bikini Bölgesi Kararması için Lazer Uygulaması

Medikal yöntemlerle cilt beyazlatma için lazer uygulanır. Bikini bölgesi kararması lazer işlemi sonrasında melanin pigmentlerinin üretiminden sorumlu hücrelerin yok edilmesiyle birlikte geçecektir. Cildin kararmasına yol açan bu pigmentin ortadan kaldırılması esnasında acı duyulmaması için anestezik görev gören kremler uygulanır. İşlemin kesin sonuç vermesi için tekrarı gerekebilir.

Bikini Bölgesi Kararması için Bitkisel Çözüm Yöntemleri

Bitkisel yöntemlerle kararmaya son vermek isteyenler için aşağıdaki yöntemlerden tercih edilen herhangi bir tanesini uygulamak uygun olacaktır.

Salatalık yöntemi ile bikini bölgesi( vajina) beyazlatma: Limonun suyunu ve salatanın suyunu sıkın. İki suyuda birbirine karıştırın. Daha sonra bu bölgeye karışımı sürün ve 15 dk bekletin.

Aloe Vera Jel ile bikini bölgesi (vajina) beyazlatma:
Aloe Vera Jel ile vücudunuzda meydana gelen lekeleri ve kararmaları kısa yoldan yok edebilirsiniz. Aloe verayı ortadan ikiye kesin. Bikini bölgesine
(vajinaya) uygulayın. Ardından yıkayıp durulayın.

Portakal ile bikini bölgesi (vajina) beyazlatma:
Portakalın kabuklarını ezin ve bir miktar yoğurtla karıştırın. Bikini bölgesi( vajina) kararması olan bölgeye belirli aralıklarla uygulayın.

Bal işe bikini bölgesi (vajina beyazlatma)
Balı süt tozunu ve bir miktar badem yağını karıştırın. Macun kıvamına getirdiğiniz karışımı kararma olan vajina bölgesine sürün.15dk beklettikten sonra yıkayın.

Limon suyu ile bikini bölgesi (vajina) beyazlatma:
Limon suyu ile bir miktar lor peynirini karıştırın. Bikini bölgenize(vajina) karışımı uygulayın. Rengi açılana kadar belirli aralıklarla tekrarlayın.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir