Boyunuz istediğiniz kadar uzun olmayabilir. Ama bu yine de uzun görünmenizin önünde engel değil. Nasıl mı? İşte boyunuzu uzun göstermeye yarayacak bilgiler…


Moda her bayanın neredeyse her zaman severek takip ettiği bir akımdır. Her kadın modaya uygun giyinmek, etrafa daha güzel gözükmek ister. Her bayan aynı zaman da modaya uygun giyinirken giydiği kıyafetlerin de üzerine yakışmasını ister ancak her bayanın fiziği birbirinden farklıdır.

Yıllardır kısa saçlılar uzun saçlılara, uzun saçlılar kısaya, kilolu zayıfa, zayıf kiloluya, kısa boylu uzun boluya, uzun boylu kısa boyluya özenir durur. Ama artık özenmekle kalmayıp sahip olamadığınız özelliklere sahip olabilirsiniz..

Boyunuz kısa ve siz bu durumdan rahatsız oluyorsanız şayet bunun için farklı yollara başvurmanıza gerek yok. Zira artık günümüzde herkes istediği ölçülere kolaylıkla ulaşabiliyor. Siz de boyunuzun uzun görünmesini isteyenlerdenseniz, kıyafetlerinizi seçerken birkaç püf noktasına dikkat etmeniz yeterli olacaktır.

Kıyafetlerinizi seçerken tek renk tercih edin ve baştan aşağı bir renk kombini yapın. Yani o gün sarı giyecekseniz, ayakkabınız, üst ve alt grubunuz veya elbiseniz sadece sarı olsun…


Yüksel bel her zaman kurtarıcıdır. Daha çok göbeği kamufle etmesi için tercih edilse de aslında uzun boylu görünmek için de ideal bir parça. Örneğin yüksel bel, sezonun trendi palazzo bir pantolon ile crop top bir tişört giyebilirsiniz. Altına da yüksek ökçe bir ayakkabı. Burada pantolon altından ayakkabılarınızın görünmemesi önemli. Böylece kimse kısa boylu olduğunuzu anlamaz.

Şeffaf ve ten rengi yüksek ökçeli ayakkabılar da boyu uzun gösteren hilelerden biri.


Vücudunuz el veriyorsa ya da kilonuzu dert etmiyorsanız üzerinize oturan kıyafetler tercih edin. Çünkü ne kadar bol parçalar giyerseniz o kadar kısa görünürsünüz… Üstüne üstlük kilolu görünmekten de kurtulamazsınız.

Topuklu ayakkabı giymeyi seviyorsanız ki boyu kısa olan pek çok kadın boy uzatmak için bu yola başvuruyor, platform topuk tercih edin. Ve özellikle mini etek veya elbise ile giymeye çalışın.


Dikine çizgilerin boyu birkaç santim daha uzun gösterdiği bir gerçek. Çizgiler renkli ve kalın da olabilir. Ancak unutmamak gerekir ki iki ya da üç renkten fazlası olmamalıdır.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir