Çikolata mı yoksa vanilya mı?
Yüksek doz tatmin arayışınıza hangisinin eşlik etmesi gerektiğine henüz karar veremeyenlerdenseniz, her iki seks türünün de haz noktalarını keşfe çıkıyoruz.Cinsellik lügatının en zıt iki kavramları olan vanilya ve çikolata seks, pozisyon tercihlerinin genelgeçer isimlerini oluşturuyor. Şöyle ki vanilya seks, fantezilerden uzak ve ‘klasik’ olarak adlandırılabilecek cinsel ilişki türü anlamına geliyor. Çikolata seks ise, cinsel yaşamınızı fantezilerin heyecanlı titreşimleriyle renklendirdiğiniz anlara işaret ediyor. Şunu söylemekte fayda var ki fanteziler her daim partnerinizle olan ilişkinize kalıcı bir fayda sağlamadığı gibi; her daim sıradan bir seks deneyimini tercih etmeniz de monotonluğu beraberinde getirebiliyor. Peki, siz seks hayatınızı genel olarak çikolata mı yoksa vanilya sosuyla mı tatlandırıyorsunuz? Eğer fantezilerin izinden giden geceleri, sabahın ilk ışıklarına bağlıyorsanız siz bir çikolata canavarısınız. Farklılık bana göre değil, önemli olan samimiyetten gelen bir orgazm zirvesi diyorsanız, yatak odanızda vanilya kokusu hakim demektir. Uzmanlara göre her iki tarafa da gözleriniz kapalı bağlanmamak gerekiyor. Cinsel hayatınıza renk katmak demek, yalnızca fantezi dünyanızı geliştirmekle olmayabilir. Neden derseniz kimi zaman vanilya seksi kimi zamansa çikolata seksi benimsemek daha sağlıklı görünüyor. Seks hayatınızda değişmeyen tek şey, değişimin kendisi olmalı belki de. Bazen fantezilere başvurarak bazense akışına bırakarak inişli çıkışlı bir aşk grafiği çizmek kulağa sizce de güzel gelmiyor mu? Kısacası biraz vanilya biraz çikolata işte bütün mesele bu! Çikolata evreni sakinlerine, vanilyayı; diğerlerine ise çikolatayı yeniden anlattık. Karar sizin!

Tadı damağımda
Çikolata seksi zevk noktalarının yegane patronu haline getirenler bilir, bağımlılık yapan bir yanı vardır. Yine de kabul etmek gerekiyor ki yalnızca eyleme dönüşen bir cinsellik, partnerinizle olan ilişkinizi zamanla olumsuz etkileyebilir. Bu nedenle kapı dışarı ettiğiniz fantezilerinizi gün yüzüne çıkarıp biraz olsun çikolatanın faydalarından yararlanmanız gerekmiyor mu sizce de? Daha önce farklı pozisyonlar ya da cinsel fanteziler denemediyseniz, sizin için üç adımda çikolata sekse giriş dersi hazırladık.

1. Cinsel hayatınızda ‘aynılık’ üzerine bir gidişat görüyorsanız, bunu partnerinizle açıkça paylaşmanız gerekiyor. Her konuda olduğu gibi seks hayatınızda da birbirinize karşı dürüst olmak, ilişkinizi çok daha kuvvetli hale getirecektir.

2. İlk önce aklınızdaki fanteziyi önermek yerine, eşinizinkileri öğrenmeye çalışın. Teklif sizden gideceği için, onun denemek isteyebileceği bir pozisyonla başlayarak birlikte ısınma turları atabilirsiniz. Kamasutra pozisyonlarına birlikte bir göz atmak faydalı olabilir.

3. Seks hayatınıza üçüncüleri dahil etmekten çekinmeyin. Göz bandı, kelepçe ya da hoş kokulu bir kayganlaştırıcı bile orgazma giden yolda farkını ortaya koyacaktır.

Vanilya kokusu
Zaman zaman sadeleşmek ve klasik seks hayatını benimsemek, partnerinizle aranızdaki duygusal bağı kuvvetlendirebilir. Çoğu zaman farklı fantezilerden yararlanan çiftler, vanilya seks türünü de hayatlarından tamamen çıkarmamalı. Bazen akışına bırakmak da seks hayatınıza bambaşka bir renk katabilir. Yüksek tempolu pozisyonlara biraz ara verip, üç adımda vanilya seksin sakin sularına girmek mümkün.

1. Vanilya seks deneyimi, aşk grafiğinizi stabil duruma getireceği için, size uymasa bile hayal gücünüzü dinlendirmekten çekinmeyin. Mola bittikten sonra, yeniden fantezilere başvurmak ateşinizi artırmaya da yardımcı olacak.

2. Dar vakitleri eğlenceli hale getirebilirsiniz. İşe gitmeden önceki kısa vakti kullanarak, plansız ve olduğu gibi bir seks deneyimi yaşamak size sıradanlığın cennet halini yaşatabilir. Vaktinizin kısıtlı olması adrenalini ve dolayısıyla orgazmı artırabilir.

3. Gece uykudan uyandığınızda, klasik kokan bir deneyim için partnerinizi mışıl mışıl uykusundan uyandırmayı deneyin. Tabii onu kızdırmayacağınızdan eminseniz!

Çikolata seksin yasak elmalarından bir ısırık almak için, belki de hayal gücünüzü güçlendirmek gerekiyordur! Fanteziler konusunda size fikir verebilecek 5 başucu niteliğindeki kitaba göz atmanızda fayda var.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir