Yaz aylarında gerek sıcak ve nemli hava gerekse cildinizde oluşabilecek hassasiyetler yüzünden parfüm seçimini daha dikkatli yapmak gerekir. İşte cilt tipinize göre seçebileceğiniz yaz parfümleri…

Beyaz tenli kadınlar

Beyaz tenli kadınların dikkat etmesi gereken öncelikli unsur; parfümünüzü güneş ışığını doğrudan alan bölgelerinize sıkmamanız gerektiği. Beyaz tenin parfüm sıkılan bölgelerinde güneş lekesi oluşma oranı artmakta. Parfümünüz kuruduktan sonra güneşe çıkmanız veya parfümünüzü doğrudan cildinize sıkmamanız tavsiye edilir. Baharatlı, vanilya aromalı, tatlı ve meyveli, taze kokular beyaz tenli kadınlar için ideal yaz parfümlerindendir.

Tek tip kokular yerine, birbiriyle uyumlu koku karışımlarından oluşan parfümlere öncelik verebilirsiniz. Örneğin; gül kokusunu tek başına tercih etmek yerine, gül ve kırmızı elmanın uyumundan oluşan, çok daha dikkat çekici ve yumuşak parfümleri tercih edebilirsiniz. Greyfurt ve vanilya miski ya da mandalina ve yaseminin bir araya geldiği yaz parfümleri de sizin için ideal bir seçim olacaktır. Gece dışarı çıkarken kullanabileceğiniz tatlı misk otu ise, çekici hissetmeniz için bire bir.

Buğday tenli kadınlar

Buğday tenli kadınlar, baharatlı ve tatlı kokuları en rahat şekilde taşıyabilen cilt tiplerine sahiptir. Bu cilt tipi, kakao ve vanilya gibi kokuları içeren yaz parfümlerini taze bir şekilde taşıyabilir. Kahve kokusu, parfüm için çok tercih edilebilir bir seçenek gibi görünmemesine karşın; portakal çiçeği, gardenya ve kahvenin bir araya geldiği bir yaz parfümünün kokusu hayranlık uyandıracaktır.

Tatlı kokular, buğday tenli ciltlerle uyumlu olsa da bu parfümleri günlük hayatınız yerine, tatilde veya plajda kullanmayı tercih edebilirsiniz. Hem iş yerinizde veya sokakta meyve aromalı tatlı kokular bunaltıcı olabilir hem de deniz kokusuyla bir araya gelen tatlı kokular mükemmel bir uyum yakalar. Buğday tenlilerde kehribar gibi çekici kokular, gece kullanım için ideal bir yaz parfümüdür.

Esmer tenli kadınlar

Parfümü en kalıcı şekilde muhafaza eden ten, esmer cilt tipleridir. Bu şanslı özelliğe sahipseniz, yaz parfümü olarak dilediğiniz gibi hafif kokular tercih edebilirsiniz. Ancak esmer tenliyseniz, çok tatlı ve ağır parfümlerden uzak durmalısınız.

Hafif baharat esintileri taşıyan duru kokular, esmer tenle bir araya geldiğinde hoş bir afrodizyak etkisi yaratır. Bunun dışında, meyve ve çiçek ya da baharat ve çiçek kokularının bir araya getirildiği yaz parfümleri, esmer tenli kadınlarda tropikal bir his yaratır. Özünde manolya saklı çiçek kokuları, esmer tenlerde tazelik hissini destekleyici bir yapıdadır. Sedir ağacı veya şakayık, sizin için serinlik veren, hoş bir yaz parfümü tercihi olabilir. Narenciye gibi hafif ama tatlı kokular ise, gece dışarı çıktığınızda çok daha güçlü duracaktır.

Yaz parfümü tercihlerinizde zevkleriniz ve cilt tipiniz her ne olursa olsun, kendinize ve çevrenizdekilere huzur verecek kokular seçmeye özen gösterin. Yaz sıcağının basıklığında hafif ve hoş bir koku esintisi, hem sizde hem de çevrenizdekilerde gülümseme hissi uyandıracaktır.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir