Çocuğunuza Sağlıklı Uyku Alışkanlığı Nasıl Kazandırılır?

Çocuğunuza Sağlıklı Uyku Alışkanlığı Nasıl Kazandırılır?

Bebeklik döneminde sağlıklı anne baba davranışları ve tutumları sonucunda çocuklar sağlıklı uyku alışkanlıklarını kazanabilirler. Kendi odasında ve yatağında yatabilme alışkanlığını kazanabilmiş bir çocuk, ileriki dönemlerinde problemlerle karşılaştıklarında sorunlarıyla baş edebilecek ve daha kolay atlatabilecektir.

BEBEĞİNİZİN KENDİ YATAĞI OLMALI

Bebeğin sağlıklı uyku alışkanlığı kazanabilmesi için ilk olarak uygulanması gereken davranış, bebeğin kendisine ait bir yatağa sahip olmasını sağlayarak başlanmalıdır. Ailenin imkanı varsa ve bulunduğu ortam uygunsa bebek daha dünyaya gelmeden mutlaka ayrı bir oda hazırlanmalıdır.

Eğer ki bebeğe bu imkan sağlanamıyorsa; odanın içerisinde bir bölümün çocuk için hazırlanması, gerekli düzenlemelerin yapılması sağlıklı uyku alışkanlığın başlangıcı diyebiliriz. Pek çok aile doğumdan sonra kendi odalarına çocuğun yatabileceği yatak düzeni kurmayı tercih ederler. Kurulan bu düzen oldukça kolaydır ve bir sakıncası bulunmamaktadır. Bebeğin yetişkinin yatağına alınmasının yerine kendine ayrılan yatağında uyuması, hem annenin hem de bebeğin rahat uyumasını sağlar ve bebeğin daha sonraki döneminde bağımsızlığı için adım atmasının temelini oluşturur.


KENDİSİNE GÜVENMESİ İÇİN KENDİ YATAĞINDA UYUMALI

Çocuğun kendine güven duygusunun gelişiminde ve bireyliğini kazanabilmesi için kendi yatağında uyuma alışkanlığı kazanması en önemli özelliktir. Anne ve babasının yanında uyuma isteği olan ve buna direnen çocuklarda, anne ve babadan ayrılma konusunda ilerleyen dönemlerde önemli sorunlara neden olmaktadır. Özellikle okul çağlarında sık karşılaştığımız problemler, bu durumun sonuçları olarak gösterilebilir. Okul problemleri dışında, cinsel kimliğini bulması konusunda, anne ve baba ile birlikte yatma ihtiyacı en aza indirilmesi gerekmektedir.

Çok büyük bütçeler ayırmadan onlara güvende ve sağlıkla uyuyabilecekleri bir ortam hazırlayabilirsiniz örneğin; https://www.tac.com.tr/c/2767/firsat-kosesi

Taç Balerina Bebek Uyku Seti

565,00 TL 450,00 TL

%100 Pamuk Kenar Koruyucu : 40×210 cm ( 2 Adet )

Yastık Kılıfı : 35×45 cm (2 Adet) Çarşaf : 110×160 cm

Yorgan : 95×145 cmİndirim %20,35 Kazancınız 115,00 TL

Taç Dreams Bebek Uyku Seti

%100 Pamuk Nevresim: 100×150 cm Çarşaf: 120×180 cm Pike: 100×150 cm

Dekoratif Yastık Kılıfı: 40×40 cm Standart Yastık Kılıfı: 35×45 cm

Yastık (İçi Elyaf Polyester) 35×45 cm Kundak: 75×75 cm

Alt Açma Minderi (İçi Elyaf Polyester): 40×65 cm Alt Açma Havlusu İndirim %20,77 Kazancınız 114,00 TL

Bebekleriniz için birbirinden güzel nevresim takımlarınada bir göz atmanızda fayda var..

https://www.tac.com.tr/c/2694/bebek-nevresim-takimi

Post a Comment