Dikkat Edilmesi Gereken Püf Noktalar

 
Dar alanlarda dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta, zeminin minimumda kullanılmasıdır. Bu nedenle kalın malzemeden yapılmış ve geniş hacimli portmanto yerine daha ince ve sadece kullanımda olan ayakkabı ve kıyafetlerin depolanacağı portmanto faydalı olacaktır.

Duvara monte dolap sistemleri tercih edilerek eşyaları muhafaza etme bir diğer yöntemdir. Yerden yukarı depolama üniteleri alandaki hareket kabiliyetini kısıtlayacağından, tavana yakın, monte dolapları tercih etmek işlevsel olacaktır.

Dar alanları düzgün ışıklandırmak ve doğru sanat eserleri ile süslemek, bu alanı hem canlı hem de geniş gösterir. Bunun için basit ve etkili yöntemler kullanabilirsiniz.

Öncelikle dar alanlarda dikkat edilmesi gereken önemli nokta, zeminin minimumda kullanılmasıdır. Geniş hacimliler yerine ince yapılı eşyalar kullanılmalı.

Küçük olan koridorun daha ferah ve geniş gözükmesi için, ayna kullanabilirsiniz. Dar ve uzun koridorlarda yuvarlak formda ve asimetrik şekilde aynalarla şık bir dekorasyon elde edilebilir.

Açık renkler dar koridoru ferah gösterir.

Dar alanları düzgün ışıklandırmak ve doğru sanat eserleri ile süslemek, bu alanı hem canlı hem de geniş gösterir.

Koridora uygun ebatlarda ayakkabılık yaptırabilirsiniz.

Dekoratif bir masa kullanabilirsiniz.

Kitaplık iyi bir fikir olabilir.

Fotoğraf çerçeveleri, koridoru yaşayan bir mekan haline getirir.

Uygun ebatlarda bir divanla koridoru soluklanma alanı haline getirebilirsiniz.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir