Ruj, makyajı bitiren ve renk katan dokunuştur. Makyaj yapmayı sevmeyen kadınlar dahi mutlaka çantalarında ruj taşırlar. Neredeyse her gün kullanılan ruju seçerken nelere dikkat edilmesi gerekiyor?

Ruj seçerken ten, saç, göz ve hatta diş rengi de son derece önemlidir. Seçim yaparken saç renginiz dudak yapınız dişlerinizi de göz önünde bulundurun ve ruj almadan mutlaka avuç içinde deneyin…

TEN RENGİNE GÖRE RUJ SEÇİMİ

Çok açık ve açık tenli kadınlar; Ruj seçerken özellikle pembe ve mercan tonlarını seçebilirler. Daha dolgun dudaklı kadınlar ise koyu tonlar ağırlıklı seçimde bulunabilirler.

Orta ve buğday ten rengine sahip olanlar; kızıl pembe, kiremit, turuncunun tonları tercih edilebilir. Nude tonlarda buğday tenlilerin hem gündüz hem de gece kullanabilecekleri renkler arasındadır.

Çok koyu ve koyu ten rengine sahip olanlar; açık ton renklerden uzak durmalılardır. Kahverenginin her tonunu kullanabilirler. Bu kullanım daha doğal ve ten rengine uyumlu olacaktır. İnce dudak yapısına sahip esmer kadınlar daha nude tonlar tercih etmeli. Dolgun dudak yapılı esmer kadınlar ise kırmızı, bordo hatta daha koyu renkleri de kullanabilirler

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir