Bir çok ülkede bebeğinizi en az bir yaşına kadar emzirmek sağlıklı ve yaygın olarak kabul edilir. Peki uzun süre emzirmenin faydaları neler ??

Uzun süre emzirmenin faydaları nelerdir?

Çocuğunuz beslenmesinin çoğunu katı gıdalardan alıyor olsa da , anne sütü hala kalori, büyüme hormonu, değerli bağışıklık, vitamin ve enzimler sağlar. Araştırmalar, emziren bebeklerin yaşıtlarına göre daha az hasta olduğunu göstermektedir.

Bir çocuk hastalandığında anne sütü tüketeceği tek şey olabilir. Bu, susuz kalmamasına yardımcı olur ve bağışıklık sistemini güçlendirir .Çocuğunuz daha kendine güvenir hale geldikçe, emzirme daha çok duygusal destek kaynağı olabilir. 

Bir çok insan bir çocuğu erken sütten kesmenin, kendine özgü bir değer ve bağımsızlık duygusu geliştirmesine yardımcı olduğunu düşünüyor,  Fakat bir çocuğu gelişimsel olarak hazır olmadan önce emzirmeyi durdurmaya zorlamak daha güvenli bir çocuk yaratmayacaktır -hatta onu daha da size bağımlı hale getirebilir.

Sürekli emzirme kilonuzu kontrol altında tutmanıza yardımcı olabilir. Bazı araştırmalar, emzirmenin sağlıklı bir diyet ve egzersizle bir araya geldiğini yıllarca düzelticiyi koruyabileceğini gösteriyor. Memeden kesmeye hazır olduğunda çocuğunuzu daha doğal ve keyfi bir bitiş noktası seçmek daha doğru olacaktır.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir