Evlilik tüm kadınların hayallerini süsleyen ve pembe hayaller kurduran bir eylem olup, evlenmek için doğru insanın karşılarına çıkmasını beklerler. Evlilik tabi kurulan hayaller kadar toz pembe olmayabilir. Bu durum sizi hayal kırıklığına uğratsa da belli zorluklar ve mücadele yaşamın maalesef ki yaşamın bir mücadelesidir. Evliliğe kadınların ve erkeklerin bakış açısı farklıdır. Örneğin evlilik için kadınlar çeşitli hayaller kurarken erkekler bu duruma o şekilde bakmak yerine birisine bağlanmak ve hayat mücadelesi vermekten korkarlar. Yani aslında erkekler evliliği büyük bir sorumluluk olarak görerek bu sorumluluğu üzerine alarak strese girmek istemezler. Bunun için çoğunluğu evliliği erteleyebildiği kadar ertelerler.

Erkekler Evlilikten Korkar mı?

Erkekler gerek yetiştirilme gerek aile yaşantısı gereği evlilikten korkarlar. Bunu aşmak ise onlara zaman gerektirmektedir. Bir erkek evlenmeden önce yapması gereken şeyler olduğunu düşünür. Özellikle düzenli bir işe sahip olması, geçim yönünden rahat olması ve evleneceği kadının karşısına çıkması ile beklemeye koyulurlar. Aynı zaman da çapkın olan bir erkek evliliği oldukça zor kabul eder. Çünkü birisine bağlı olmak ve onunla her gün birlikte olmak onu korkutarak evlilikten uzaklaştırır. Bunun önüne geçmek ise kadınlar için aslında oldukça zor bir durumdur. Kadınlar böyle durumlar ile karşılaştıklarında ne yapacaklarını bilmeseler biz bunun için sizlere önerilerde bulunacağız.

Kadınlar Erkekleri Evliliğe Nasıl İkna Eder?

Kadınlar evlenmek istedikleri kişileri bulduklarında onlardan bir adım atması için beklerler. Hatta öyle ki birçok romantik komedi filmlerinde görüldüğü üzere evlilik teklifi beklerken ayrılık ile sonuçlanan ilişkiler bulunmaktadır. Bu gibi durumlar ile karşılaşmadan erkeklerin evliliğe bakış açısını değiştirmek ise tamamen sizlerin elindedir. Bunun için öncelikle erkeklere sürekli olarak evlilikten bahsederek onları sıkmamalısınız. Zaman her şeyin ilacı olup, evlilik konuşmak ya da geleceğe dair planlar kurmak için erken olduğunu kendinize hatırlatmalı ve ondan ilk adımı beklemelisiniz. Mutlaka geleceğe dair planlar yaparken sizi içerisine zamanla katmaya başlayacak ve bu durumu size yansıtacaktır. Düzgün giden bir ilişkiniz var ise heyecanlar katmalı ve eğer elinizde olan bir durum ise onunla aynı evde en azında 1-2 hafta yaşamalısınız. Bu onun sizinle aynı evde yaşamanın etkili olduğunu düşünecektir.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir