Günümüzde çoğu çift, birbirine yeteri kadar zaman ayıramamaktan ve beraber kaliteli zaman geçirememekten şikayet ediyor ve dert yakınıyor.

Yoğun çalışma saatleri, eşlerin yeterince birbirlerine vakit ayıramamalarına neden oluyor. Yapılan ortak paylaşım ise belli bir süreden sonra sadece televizyon izlemek ile kısıtlı kalıyor. Bu durum, zamanla eşlerin birbirlerinden soğumalarına, uzaklaşmalarına ve hatta ne yazıktır ki kopmalarına kadar gidebiliyor. Buna sebebiyet vermemek için eşinizle çok daha kaliteli vakit geçirmek ve hatta eski günleri geri getirebilmek mümkün. İşte evinize ve ilişkinize mutluluk getirebilecek birkaç ipucu.

İlk randevunuzu yeniden düzenleyin

Yaşınız kaç olursa olsun, hiç çekinmeyin ve ilk buluşmanızı tekrarlayın. İlk buluşmanız belki sıradan belki de harika geçmiş olabilir. Bunun hiç bir önemi yok. Bu aktivite sadece eşinize sizin neden aşık olduğunuzu hatırlamanıza yardımcı olacak ve o güne dönmek sizi heyecanlandıracaktır. İşleri, çocukları, faturaları ve hayatınızın odak noktasında yer alan her şeyi bir kenara koyup sadece bu duygusal zaman yolculuğunun beraber tadını çıkarın.

Baş başa bir gece geçirin

Burada amaç baş başa ve özenilen bir geceyi yaşayabilmek. Bunun için güzel yemekler yapabilirsiniz veya yapamıyorsanız da sevdiğiniz yemekleri sipariş verebilirsiniz. Evde birbirinizi her zaman gördüğünüz ve üzerinize yapışan pijamalarınızı çıkartıp, güzel giysiler giyinip kendinize özen gösterin. En sevdiğiniz müziği fona ekleyip güzel ve romantik bir akşam yemeği yiyin. Sadece size ait olan ve sadece ikinizden oluşan bu zaman, birbirinizin yeniden farkına varmanıza yardımcı olacaktır.

Birlikte bir şeyler yapın

Bazen rutinden çıkarak yep yeni şeyler denemekte çok daha kaliteli vakit geçirebilmek için iyi bir yoludur. Bunu başarabilmek için daha önce beraber yapmadığınız bir aktiviteyi veya programı seçebilirsiniz. Örneğin; spor yapabilir, gezilere katılabilir, sadece yürüyüşe çıkabilir veya kursa gidebilirsiniz. Aslında ne yaptığınızın hiç önemi yok. Önemli olan, yaptığınız şeyin ne olduğu değil, önemli olan yaptığınız şeyi sevdiğiniz biriyle yani eşinizle yapmanızdır.

Yeteneklerinizi konuşturun

Hangi konuda yeteneğe sahipseniz, eşiniz için bu yeteneklerinizi ortaya koymaktan çekinmeyin ve koyun. Sonucun, sonsuza kadar hatırlayacağınız bir hatıra olacağından emin olabilirsiniz. Örneğin bazı insanlar iyi hikâye veya şiir yazabilir, bazıları ise iyi resim yapabilir veya müziğe ilgi duyabilir. Önemli olan onun için bir şeyleri ortaya koyma çabanız olacaktır.

Bir tatil veya hafta sonu kaçış planı yapın

Sürekli aynı ortamdayken bazı şeyler anlamını yitirebiliyor. Örneğin artık sıradanlaşan bir ortamda onu sevdiğinizi söylemeniz veya onunla beraber olmanız bir süre sonra anlamsız gelmeye başlamış olabilir. Küçük bir değişiklik ise inanın ilişkinize çok şey katacak. Kısa bir hafta sonu kaçamağı veya tatil planlayabilirsiniz. Manzara veya ortam değişikliği, ilişkiniz için harikalar yaratacak emin olun. Değişiklik her zaman birbirinizi daha yakından ve daha romantik görmenizi sağlar.

Birlikte oyun oynayın

Özellikle eğer oyun oynamaktan hoşlanan bir eşiniz varsa kesinlikle bu öneriyi uygulayarak çok eğlenebilirsiniz. Mısır patlatın, kendinize rahat bir ortam yaratın ve mesela en sevdiğiniz video oyunlarını veya başka kağıt oyunlarını oynayın. Hatta çok daha eskilere giderek çocukluk zamanındaki bir oyunu da oynayabilirsiniz. Bu kendinizi eşinize çok daha yakın hissedebilmenin en eğlenceli yollarından biridir.

Sinema günleri düzenleyin

En sevdiğiniz filmlerden meydana gelen bir sinema gecesi de düzenleyebilirsiniz. Eski filmleri izleyerek stresten uzaklaşabilir, rahatlayabilir ve eğlenebilirsiniz.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir