Ev ortamında harika bir yeni yıl geçirmek için ailecek yapabileceğiniz eğlenceli aktiviteler…

Tombalasız yılbaşı olmaz

Yılbaşı akşamlarının olmazsa olmazı tombalanın ne kadar eğlenceli olduğunu unutmuş olabilirsiniz. Bizce tombalaya bir şans daha verin. Ailenizdeki herkesin eğlenceye dâhil olmasını sağlayarak nostaljik bir yılbaşı eğlencesi geçirmek istiyorsanız tercihinizi tombaladan yana yapabilirsiniz.

Monopoly, Tabu, Trivial Pursuit, Scrabble, Codenames… Sevdiklerinizle birlikte masanın etrafında toplanarak kutu oyunuyla yılbaşı akşamında keyifli zaman geçirebilirsiniz. Bu arada bir kutu oyunu olmasa da favori oyunlar arasında yer alan kart oyunu UNO da güzel bir alternatif.

Sessiz sinema

Her yaştan insanın sevdiği sessiz sinema oyunu ile yılbaşında ailenizle küçük bir rekabete girmeye ne dersiniz? Oynayanların kahkahalara boğulacağı sessiz sinema oyunu, herkesi yılbaşı havasına sokarak oldukça keyifli bir anıya dönüşecektir. Yılbaşı eğlencesi için gereken bol kahkaha sessiz sinema oyunundan geçiyor.

Kurabiye ev yapın 

Yeni bir yıla girerken yapılacak belli başlı şeyler arasında kurabiye ev ilk sıralarda yer alır. Sizde evde geçecek bu yılbaşında çocuklarınızla eğlenceli vakit geçirmek için kurabiye ev yapabilirsiniz. Hem güzel vakit geçirecek hem de afiyetle kurabiyelerinizi yiyeceksiniz. Bu evi nasıl yapacağınızı merak ediyorsanız da aslında çok basit. Çünkü artık kurabiye ev yapmak için hazır kalıplar da hemen her markette satılıyor. Dilerseniz de tamamen kendi yaratıcılığınızı konuşturarak hazırlayabilirsiniz.

Harika bir sofra hazırlayın 

Yeni yıl için özel yemekler hazırlayacağınız harika bir sofra hazırlayabilirsiniz. Ailecek sofranın etrafında toplandığınızda tüm bir yılın nasıl geçtiğini değerlendirin. Yeni yıldan beklentilerinizi dile getirin. Özellikle de çocuklarınızdan çok farklı şeyler duyabilirsiniz.

Evi süsleyin 

Yeni yıl ruhunu tamamen hissetmek için evi süslemek çok önemlidir. İsterseniz birkaç gün önceden süslemeye başlayabilir veya yılın son sabahında evinizi kırmızı, yeşil ya da size yeni yılı anımsatan tüm süslerle donatabilirsiniz. Bunu yaparken mutlaka çocuklarınızı da işe dahil etmelisiniz.

Pijama partisi yapın 

Yeni yıl temanız bir pijama partisi olabilir. Ailecek yeni yılı anımsatan veya çok sevdiğiniz pijamaları giyin ve harika bir parti düzenleyin.

Karaoke yapın 

Yılbaşını eğlenceli geçirmek için eğlenceli müzikler size eşlik edebilir. Elinize mikrofonu alın ve en sevdiğiniz şarkıları söyleyin, dans edin. Yeni yılı sevdiklerinizle mutlu bir şekilde karşılamanın en harika yollarından biri olabilir.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir