Evlilik aşkı değil, seksi öldürüyor!

Evlilik aşkı değil, seksi öldürüyor!

Evlilik cinsel yaşamı nasıl etkiliyor? Seks hayatınızın monotonlaşıp zamanla evliliğinizi tehlikeye sokmasını istemiyorsanız bu önerilere dikkat!

İnsan evlenmeden önce evlilikte cinsel yaşamla alakalı çok fazla hayal kuruyor doğrusu. Örneğin, o ateşin hiç sönmeyeceğini, üstelikte herkesin izni olarak mutlu mesut devam edeceğini zannediyor. Doğrusu bir süre böyle gittiği gerçek. Evlendikten sonra kişilerin seks hayatını düzene giriyor bu bir yandan iyiyken bir yandan da kötü. Aslında kötü demektense tehlikeli dememiz daha doğru olacaktır. Çünkü bir süre sonra seks kavramı o heyecanlı, ateşli kimliğinden çıkıp rutin bir aktiviteye dönüşüyor. Tam da bu noktada seks bir göreve dönüşüyor. Dolayısıyla göreve dönüşen seks ilişkileri olumsuz yönde etkiliyor. Monotonlaşan evlilikler zaman zaman yıkılma noktasına kadar gelebiliyor. Peki kendimizi bu tehlikeden nasıl koruyabiliriz. Seks hayatınızın monotonlaşıp evliliğinizi tehlikeye sokmak istemiyorsanız bu önerilere dikkat etmelisiniz!

MUTLAKA ONA SEVGİNİZİ GÖSTERİN 

Evlilikle beraber sorumluluklarınız artmıştır, birçok görev sizi bekler. Çok mu yapsam, kariyer mi yapsam ya da bir hobi mi edinsem, ya da var olan hobime devam mı etsem? bu sorular arasında şıkışı kalmışsınızdır. Bu sırada evliliğinizde eşinizle iyi bir iletişim kuramamanız gayet doğal bir süreçtir. İşte tam da bu sırada seks hayatınızında kötü gitmesine asla izin vermeyin. Eşinizle yalnız kaldığınız dakikalarda mutlaka ona sevginizi göstermelisiniz. Çünkü cinselliği olmayan bir evlilik kesinlikle ölmeye mahkumdur.  Seksi zaman zaman hayatınızdaki sorunları düzeltmek amaçlıda kullanabilirsiniz.  Bu şekilde iki tafta sorunlarından arınacak ve daha sıkı bir bağ ile birbirlerine bağlanacaktır. 

AŞKINIZI ALEVLENDİRİN 

Hayatınızın aşkı,birlikte yaşlanmak istediğiniz kişiyle artık evlisiniz. Çocuklarınızın annesi ya da babası. Biriniz evi çekip çevirirken, biriniz de geçim sağlayıp eve yardımcı oluyorsunuz. Ya da her ikinizde. Ama artık birbirinizi anne ya da babalık pozisyonundan çıkarmanın vakti geldi. Yalnız kaldığınız zamanlarda aşkınızı alevlendirin. Aşkınızı alevlendirmenin yolu vahşi yönünüzü ortaya çıkarmaktan geçiyor. Karı koca olduğunuzu o anlarda unutup, birbirinize iki yabancı gibi yaklaşın. Bu ateşinizi körükleyecektir. 

YATAK ODANIZI AİLEDEN AYIRIN 

İyi bir cinsel yaşamın sırrı yatak odanızı aileden ayırmaktan geçiyor. Yapabileceğiniz en büyük yanlış, çocuklarınızın yatak odanızfa uyumasına izin verme olacaktır. İnanın bu durum cinsel hayatınızı sıfıra indirecek. Çocuklar evde sürekli hareket halindedirler. Girip çıkmadıkları yer evde yoktur ama eğer yatak odanızın yasaklı olduğunu anlatmayı başarabilirseniz cinsel hayatınızı yaşayabileceğiniz bir alanda yaratmış olursunuz. 

Post a Comment