Bahçe dekorasyonu öncelikle çiçeklerin seçimi ve onların nasıl yerleştirileceğiyle ilgili. İster büyük, ister küçük bitkiler olsun, onları yetiştirecek çok sayıda eğlenceli seçenek var.

Çiçeklerin yetiştirilmesi ve ardından bahçenin dekore edilmesi için ilk seçenek küçük toprak saksılar olmalı. Bu toprak saksıları istediğiniz renge boyayabileceğiniz gibi bahçenin çitlerine de asabilirsiniz.

Bahçe dekorasyonunda farklı bir görünüşe ne dersiniz? Büyüklü küçüklü lastik yağmur ya da bahçe çizmeleri, çiçeklerin ekilebileceği harika alternatifler olabilir. Özellikle küçük çocuklarınızın renkli çizmeleri bahçe dekorasyonunuza ilginç bir dokunuş olacaktır.

Eskimiş araba lastikleri, çiçekler için olduğu kadar bahçe bitkileri için de iyi bir ekim alanı oluşturacaktır. Tek yapmanız gereken eski araba lastiklerini renkli boyamak. İster yan yana, ister üst üste tasarlayarak bahçe dekorunuzu hareketlendirebilirsiniz.

Evinizdeki eskimiş süzgeçler de iyi bir seçenek olabilir. Renkli olmaları tabii ki tercih nedeni. Düz paslanmaz çelikleri sprey boya kullanarak boyayın ve saksı olarak kullanın. En güzel yanı da bitkilerin suyunun fazlasını çekecek olan doğal giderlerinin olması.

Eski bir avize küçük bitkileriniz ya da çiçekleriniz için harika bir saksı görevi görebilir. Özellikle ampulleri takacağınız yerlere ekeceğiniz küçük yapraklı sarmaşıklar, avizeden aşağı doğru sarkarak güzel bir görüntü oluşturacaktır.

Bahçenizin dekorasyonunda kullanabileceğiniz bir başka malzeme ise yapı tuğlaları. Tuğlaları delikleri yukarı gelecek şekilde yerleştirin. İçini toprakla doldurun ve istediğiniz bitkiyi ya da çiçeği ekin.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir