Modern toplumda aşkı bulmak için yepyeni taktikler kuşanmanın tam zamanı.

Nereye gittiğini bilmediğiniz sosyal medya yazışmaları ve talihsiz buluşmalardan ibaret olan aşk hayatınız duygu durumunuzu yıpratıyor olabilir. Günde dakikalarınızı, belki de saatlerinizi geçirdiğiniz tanışma uygulamaları, bir yandan gerçek aşkı bulacağınıza dair umut dolmanızı sağlarken diğer yandan sizi asla yan yana gelmeyeceğiniz kişilerle eşleştirerek değerli zamanınızı çalabilir.

Kendinizi sonu belli olmayan ilişkiler içinde oradan oraya savruluyor gibi hissediyorsanız yalnız değilsiniz. İlişki Uzmanı Kavita Ajwani, “Bu uygulamaları hayatınızdan tamamen çıkarabilirsiniz. Ancak öncesinde kendinize başkalarıyla tanışmanızı sağlayacak yeni yöntemler bulmanızda fayda var” diyor. Neyse ki, bu noktada yardımımıza koşan, bekar günlerimize nokta koymamızı sağlayacak yepyeni yöntemler var. En başarılı uygulamalar bile bu anlamda çalışmalarına hızla devam ediyor çünkü Y kuşağının yüzde 84’ü gerçek hayatta kurulan ilişkileri sanal ortamdakilere tercih ettiğini belirtiyor.

Siz de kısa vadeli hedeflerinize, önereceğimiz yöntemlerin birkaçını eklemeyi deneyin. Öncelikle, tanışma uygulamalarında geçen zamanın size yaşattığı duygu durumuna bir emoji seçin. Ardından yorumun altında göreceğiniz taktikleri uygulamaya koyulabilirsiniz.

Tanışma Uygulamaları

Uygulama Hakkında Bilgi Edinin, Kullandığınız uygulamada sosyalleşmenizi sağlayacak gruplar (yoga severler, kahvaltı tutkunları gibi) olup olmadığını; yoksa bu grupları sizin oluşturup oluşturamayacağınızı kontrol edin. The League uygulamasının kurucusu Amanda Bradford, “Bu tarz gruplarda tanışanlar sohbete genellikle WhatsApp’ten devam ediyor” diyor. Psikoterapist Tina Tessina ise, “Bu sayede buluştuğunuzda konuşacak konunuz olur” yorumunu ekliyor.

Diğer Uygulamalarda Şansınızı Deneyin

Yalnızca tanışma uygulamalarında değil; her türlü sosyal medya uygulamasında size uygun birilerini bulabilirsiniz. Özellikle karşınızdaki kişinin kişisel zevklerini, takıldığı mekanları, hobilerini vs. görebileceğiniz Facebook ve Instagram gibi uygulamalar bu noktada işinize yarayabilir. Denemekten zarar gelmez, değil mi?

Hashtag’leri Göz Önünde Bulundurun

Sizinle aynı zevkleri paylaşan adayların peşindeyseniz tavsiyemiz hashtag’leri ve konum bilgilerini göz önünde bulundurmanız yönünde. Ardından “Gittiğin restorana bayıldım. Tavsiye edebileceğin yemekler var mı” gibi bir giriş yapabilirsiniz. İlişki Uzmanı Amie Leadingham, “Bu şekilde iletişime geçmek onda da sizin profilinizde gezinme istediği uyandırır” diyor.

Çevrenizi Gözden Geçirin

Arkadaş Etkisi , Çöpçatanlık hizmeti veren Lasting Connections şirketinin kurucusu Sameera Sullivan, “Arkadaşlarınıza size uygun birini tanıyıp tanımadıklarını sorun. Daha önce randevuya çıktıkları ama uygun olmadıklarına karar verdikleri kişiler de size uygun olabilir. Sizi yakından tanıyanlar, kiminle mutlu olacağınızı tahmin edebilir” diyor.

Lokal Keşifler

Sosyal medyanızda yaşadığınız bölgeye özel paylaşımlar yapan hesapları takibe alın. Takvimlerine göz atın. İlişki Uzmanı Eric Resnick, “Bu sayede yakın zamanda gerçekleşmesi planlanan yeme-içme, dans etkinliklerine, festival ve buluşmalara katılabilir, size yakın yerlerde yaşayan farklı insanlarla tanışma fırsatı yakalayabilirsiniz” diyor.

Bekarlar Buluşması

Yakın bekar arkadaşlarınızla haberleşin ve herkesin kendi çevresindeki bekarları bir araya getirdiği toplu bir organizasyon ayarlayın. Tavsiyemiz önce bir restoranda buluşup ardından eğlenebileceğiniz bir yere gitmeniz yönünde. Bu sayede kendinize uygun birini bulamasanız da keyifli bir gece geçirirsiniz.

Kendinizi Dinleyin

Sosyal medya önderliğinde yaşadığınız ilişkiler sizi bu derece yıprattıysa biraz kabuğunuza çekilmenizde fayda var. Uygulamalarınızı tamamen silmeseniz de bildirimleri kapatın. Böylece kimsenin fotoğrafınızı beğenip beğenmediğini, mesaj atıp atmadığını takip etmezsiniz. İlk buluşma heyecanı yaşamayacağınız bu süreçte kişisel tavrınızı ve ilişki anlayışınızı gözden geçirin. Aradan geçen zaman sonrasında direkt ilişki dünyasına dönmek yerine bebek adımlarıyla başlayın. Hedefiniz sosyalleşmek olsun. Dans kursuna katılabilirsiniz. İlişki dünyasına geri dönmenin “ideal zamanı” gibi belirtebileceğimiz bir tarih aralığı yok. Kendinizi hazır hissetmeniz bir hafta da, birkaç ay da sürebilir. O an geldiğinde favoriniz olan bir ya da iki uygulamayı seçin ve geri kalanlarını hayatınızdan çıkarın. Bir yandan da gerçek hayattaki tanışma yöntemlerini uygulamaya devam edin.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir