Gardırop Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gardırop Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gardırop denildiğinde çoğumuzun aklına giyecekleri koyduğumuz dolap gelse de yeterli depolama alanı olmadığında gardıroplara havlu, nevresim gibi ev tekstili ürünleri de koyulabiliyor.

Bu nedenle almak istediğiniz gardırobun, ihtiyacınızı karşılayacak büyüklükte olmasının yanı sıra sizin için yeterli sayıda rafıyla çekmecesi olmasına ve askılık boyunun giyecekleriniz için ideal olmasına da özen göstermelisiniz. Buna ek olarak eğer odanızda boy aynası koyacak yeterli alan yoksa aynalı gardırop alarak bir ihtiyacınızı daha karşılayabilirsiniz.

İki kapılı gardıroplar en yaygın giysi dolabı modellerini oluştururlar. Genelde oldukça basit ve yalın bir tasarıma sahiptirler, en altta bir ya da iki çekmece, yukarıda askılık ve birkaç raftan ibaret olan bu çift kapılı dolaplar hem az yer kaplarlar hem de mütevazi bir giyim alışkanlığına sahip olan kişiler için yeterli depolama alanını barındırırlar. Ayrıca küçük yatak odaları için de en ideal seçenek iki kapılı ve minimal tasarımlı gardıroplardır. Üç ya da dört kapılı giysi dolapları ise genellikle iki kapılı dolaplarla aynı özelliklere sahiptirler ve ek olarak yanlarda raflardan ibaret birer dolap daha bulunur. Evli çiftler veya daha geniş bir giyim kuşam koleksiyonuna sahip olanlar için bu dolaplar idealdir.

HyperFocal: 0

Küçük ya da dar yatak odalarından söz ediyorsak sürgülü kapılı dolaplar kesinlikle en ideal seçenek olacaktır. Sürgülü kapılı dolaplar dolapların kapı açılma aralığı ihtiyacını sıfıra indirerek çok daha ferah bir kullanım ve görünüm ortaya çıkarıyor. Ayrıca modern ve akıcı estetiği ile de bugün her yatak odasına yakışacak sürgülü kapı modelleri üretiliyor

Gardırobun rengi, erkekler için pekte önem taşımazken, bayanlar için hayati denebilecek kadar büyük önem taşımaktadır. Gardırop rengi konusunda unutulmaması gereken önemli noktalardan biri de, odanızın büyük bir alanını kaplayacak olan gardırobun aydınlatmaya büyük ölçüde kısıtlama getireceğidir. Bu nedenle gardırobun aydınlatmaya olan zararını azaltabilmek adına açık renklere yönelmek daha mantıklı bir seçim olacaktır. Bununla birlikte gardırobun üzerinde yer alan boy aynası, her konuda olumlu bir artı olarak karşınıza çıkacaktır.

Post a Comment