Geniş kalçalı kadınların, kalçalarının kötü görünmemesi için kıyafet seçiminde dikkat etmesi gerekiyor. Peki, geniş kalçalı kadınlar nasıl giyinmeli?

Kalem etekler, yapı itibarıyla kalçadaki tüm kusurları açıkça belli etmektedir. Kalçayı ve bacakları tamamen sarar. Bu nedenle kalçayı olduğundan daha geniş gösterir. Kusursuz bir kalçaya sahip olmadığınız sürece kalem etekler, kalçalarınızı hep kötü gösterecektir. Kalem eteklerden elinizden geldiğince uzak durmalısınız. Bu etekler yerine belden aşağı doğru genişleyen kabarık etekleri tercih etmelisiniz. Bu eteklerin de balon etek kıvamında olmamasına dikkat etmelisiniz. Fazla kabarık etekler de kalçanızda kaba bir görüntü oluşturur.

Düz Renkler

Geniş Kalçalı Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Desenli ve çok renkli kıyafetler bedeni olduğundan çok daha farklı görünüme sokacak güce sahiptir. Bu tarz kıyafetleri giyerken çok dikkat etmelisiniz. Özellikle desenli kıyafetler çoğunlukla kişiyi olduğundan daha şişman gösterir. Bir de karışık desen ve renklerde kıyafetler giyerseniz oldukça kötü bir görüntü ortaya çıkacaktır. Bunun yerine düz renkte elbise ve pantolonları tercih etmelisiniz. Özellikle kapalı tonlardaki kıyafetler bedenin kusurlarını örter ve sizi çok daha ince gösterir. Pantolon seçerken düz renkli olmasının yanı sıra kalçanızı tam sarmamasına dikkat edin. Bunun yerine hafif bol ve rahat pantolonlar kalçanızı daha küçük gösterecektir.

Üzerinize giydiğiniz kıyafetlerin yapısı da kalça görünümünü oldukça etkilemektedir. Kalça hizasında biten ve vücudu tamamıyla saran dar üst giyim ürünleri, ince bir vücuda sahip değilseniz kesinlikle tercih edilmemelidir. Dar ve bel hizasında biten kıyafetler kalçanızı olduğundan çok daha geniş gösterecektir. Bunun yerine bol ve kalçanızı örten üst kıyafetler giydiğinizde, kalçanız çok daha küçük görünecektir.

Tek Parça Kıyafetler

Geniş Kalçalı Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Eğer üst bedeniniz kalçanıza nazaran daha ince ve hoş bir görünüme sahipse, üst bedeninizi ön plana çıkarmalısınız. Bu konuda kurtarıcılar tek parça elbiseler. Üst kısmı dar ve aşağı doğru genişleyen tek parça kıyafetler dikkati üst bedeninize çekecek ve kalçanızdaki kusurları saklayacaktır.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir