Göz farları gözlere biçim ve parlaklık verirken kullanacağınız toz veya sıvı holdeki makyaj malzemeleridir. Göz renklerine göre göz farklarında hangi renkleri kullanabilirsiniz ve bir kaç ufak tavsiye

Far sürme işlemine başlamadan önce göz kremini kullanıp fondöten uygulandıktan sonra sürülmelidir. Gözün rengine göre far kullanmak, resime göre uygun çerçeveyi seçmeye benzemektedir. Gözlerle aynı renkte far hiç iyi durmaz. Kullanacağınız uygun renkler ile göz renklerinizi meydana çıkarabilirsiniz.

Gökyüzü Mavisini Ortaya Çıkarın

Mavi göz için göz rengini ön plana çıkaracak kontras renkler kullanılmalıdır. Örneğin; açık ya da koyu gri, kahve ve pembe far karışımları mavi gözde çok daha iyi durur. Parlak bir bakış istiyorsanız turkuaz veya küpe çiçeği rengini kullanabilirsiniz. Emin olun bu şekilde bakışlarınız çevrenizi aydınlatacak.

Doğanın rengi yeşil yeşil bakışlar

Gözleri yeşil ve ela olanlara toprak tonları, morlar, koyu gri, şeftali rengi ve kahverengi farlar yakışmaktadır. Ela gözler ayrıca mor ve menekşe tonu renkler kullanarak gözlerini yeşil renge çevirebilirsiniz.

Toprak Rengi Kahverengi Gözler

Gözleri kahverengi olanlar ise; koyu yeşil, mavi, kızıl ve toprak tonları ile mor farları tercih etmelidir. Gözleri belli etmek için bakır ve bronz renkleri kullanabilirsiniz. Ceylan bakışlar için de bej ve haki yeşil renkleri deneyebilirsiniz. Koyu mavi, pembe veya kireç yeşili ile farklılık oluşturabilirsiniz.

Bir kaç tavsiye…

  • Göz makyajı özel ürünlerle temizlenmeli ve asla makyajla yatılmamalıdır. Göz makyajı silinmeden yatıldığında gece boyunca akıp, göz altında kendine dere yatağı gibi ince bir yarık oluşturarak dağılır. Bir müddet sonra da bu ince kırışıklar iyice yerleşip, görünümü bozarlar.

  • Göz temizliği dıştan içe ve üstten alta doğru yapılmalıdır. Sert hareketlerden ve bu ince hassas bölgeyi hırpalamaktan kaçınılmalıdır.

  • Gözlerin altındaki morluklara göz altı kapatıcısı uygulamak için de dudak fırçası kullanmak gereklidir.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir