Güneş Yanıklarını Gizleyen Makyaj Tüyoları!

Güneş Yanıklarını Gizleyen Makyaj Tüyoları!

Farkında olmadan güneşte biraz fazla vakit geçirdiğinizde yüzünüzde oluşan kırmızılıklar ve güneş yanıklarını saklamak istersiniz.

Kırmızı, acıyan bir cilt yalnızca kötü bir görüntü sergilemez aynı zamanda dokunduğunuzda da acı verir. Güneş yanıklarınız geçene kadar evde beklemek zorunda değilsiniz! Bu makyaj uygulamalarıyla önce yanıklarınızı tedavi edecek daha sonra hoş olmayan kırmızılıkları kapatacaksınız!Cildinizde güneş yanığı varsa, makyajla gizlemeden önce ilk yapmanız gereken şey yanığın daha kötü olmaması için güneş koruması kullanmaktır. Güneş kremi uygulamadan dışarıya çıkmayın.Eğer cildiniz çok kırmızıysa ve bu görünümü hafifletmek istiyorsanız yeşil yada sarı renkli nemlendirici kullanmalısınız. Cildinizdeki tahrişi hafifletecek ve aynı zamanda renk düzeltme özelliği ile kapatıcılık sağlayacaktır.

Güneş yanığınız varsa cildinizi tahriş etmemek için makyajınızı hafif tutmalısınız. Hipoalerjenik mineral makyaj ürünleri kızarıklığı hafifletirken, güneş koruması önerir, hafif ve rahat bir kapatıcılık sağlar. Eğer mineral makyajı sevmiyorsanız airbrush sprey ve lateks olmayan sünger kullanabilirsiniz.

Cildinizdeki kızarıklığı kapatmak istiyorken bronzlaştırıcı gibi renkli bir ürün kullanmak size tuhaf gelebilir ama işinize yarayabilir. Bronzlaştırıcı uygulamak alın, burun, çene ve yanaklarınızdaki kızarıklığı hafifletebilir. İçerisinde çok fazla pembe barındırmayan bir bronzlaştırıcı seçin.

Cildinizde diğer bölgelerden daha fazla kamuflaja ihtiyacı olan bölgeler bulunabilir. Bunun için düzeltici, sarı renkli kalem kapatıcı kullanabilirsiniz. Son olarak cildinizde güneş yanığı varsa makyaj yaparken ışıltılı, simli makyaj ürünleri kullanmaktan sakının. Çünkü ışıltılı makyaj ürünleri güneş yanığının daha fazla dikkat çekmesine neden olur.

Post a Comment