Her Zaman Şık ve Zarif Görünmenizi Sağlayacak Moda Kuralları

Her Zaman Şık ve Zarif Görünmenizi Sağlayacak Moda Kuralları

Modayı takip ederken moda kurbanı olmak ve şıklık yerine rüküşlük sembolü olmak basit birkaç kurala uyarak kolayca kaçınabileceğiniz bir şey. Her zaman şık ve zarif görünmenin gizli kuralları nelerdir diye merak edenler için…

 

İnci şıklığı

İnci şıklığı

İnci kolyeler her dönemde zarafetin sembolü oldular. ancak onlar da modern zamanlara uydu ve tam sıra inciler yerine tek bir inci parçaya sahip takılar daha şık ve zarif hale geldi.

Saatler

Saatler

Saatler her kombinin tamamlayıcısı durumunda ve üstelik tam bir şıklık sembolü. Önemli olansa spor parçalarla spor, daha kadınsı kombinlerle daha şık saatleri birlikte takmak.

Kimonolar

Kimonolar

Son yıllarda çok moda olan kimono modellerini giymek de birazcık zor. çok renkli ve karışık desenli olanlar yerine düz renkleri tercih etmek sizi hataya düşmekten kurtarır.

Gözlük

Gözlük

Gözlükler kimi zaman mecburiyetten kimi zamansa tarzımızı değiştirmek için kullandığımız aksesuarlar. Yüzünüze ne kadar uygun bir çerçeve seçerseniz o kadar genç ve dinamik bir görünüm kazanırsınız ve o derecede şıklaşırsınız.

Saç aksesuarları

Saç aksesuarları

Saçınız için kullanacağınız aksesuarların da hem modaya uygun hem de yaşınıza göre olması çok önemli. Kıyafetinize uygun olduğunu düşündüğünüz bir parça genel havanızı yansıtmayabilir ve sizi rüküş yapabilir.

Erkek parçaları

Erkek parçaları

Erkek kıyafetleri uygun kadın aksesuarlarıyla kombinlendiğinde hem çok şık hem de seksi bir hava yaratıyor ama bir yandan da ağırbaşlı bir görünüme sahip oluyor.

Ayakkabılar

Ayakkabılar

Ayakkabılarınızı seçerken de her zaman şıklıktan yana davranmalısınız. Giymesi biraz daha zor olsa da ince topuklu modeller her zaman daha zarif görünecektir.

İpek eşarplar

İpek eşarplar

İpek eşarplar ister boynunuzda isterseniz de saçınızda kullandığınızda bir anda bütün kombininizi değiştiren sihirli birer parça…

İddialı desenler

İddialı desenler

Özellikle leopar deseni gibi iddialı kumaşlar ve desenler sizi çok kötü bir görünüme sokabilir. Kombinlerken mutlaka sade parçalarla birlikte kullanmaya dikkat etmelisiniz.

Bralet

Son yıllarda çok moda olan braletleri ister kışkırtıcı bir görünüm isterseniz de sade bir dantel şıklığı yakalamak için ilk fotoğraftaki gibi kullanabilirsiniz.

Asimetrik kesimler

Asimetrik kesimler

Asimetrik kesimler her zaman risklidir. Ancak dikkati çekmek istediğiniz bölgeler ya da dikkati uzaklaştırmak istediğiniz problemli bölgeler için çok aşırıya kaçmadan deneyebilirsiniz.

Post a Comment