Yaz aylarına girdiğimiz şu günlerde hem kadınlar hem erkekler bel bölgelerinde biriken fazla yağları yok edebilmek için yeni yollar arıyor. Düzenli egzersiz ve iyi bir diyet bunun için anahtar önem taşıyor.

Karın bölgesindeki yağlar herkesin belasıdır. Erkek ya da kadın herkes karın bölgesindeki yağlardan -kurtulmak için çare arar. Bunu yapmak için öncelikle yediklerinizi değiştirmelisiniz.

1- Diyetinizi değiştirin:

Bilimsel araştırmalar tahıllı gıdalarla birlikte tüketilen meyveler ve diğer sebzelerin, yakınlan yağ miktarını artırdığını ortaya koymuş durumda. Tahıllı gıdalar tüketmek, koruyucu içermedikleri için en sağlıklı tutumdur. Bu bir hafta içinde gözle görülür şekilde karın bölgesindeki yağlardan kurtulmanın en iyi yollarından biridir. Bazı meyvelerin şeker içerdiğini unutmayın, bu nedenle çok fazla meyve tüketmek ters tepebilir. Doktorlar, bir buçuk kilo vermek için alacağınız kalori miktarını 3500 birim azaltmanız gerektiğini belirtiyor. Sağlıklı şekilde kilo vermek için haftada 1 kilo vermek idealdir. Bu nedenle kendinizi açlığa mahkum etmeyin. Az değil, sağlıklı yiyecek tüketin.

2- İçtiğiniz su miktarını artırın:

Kilo vermek için yapılacak en iyi şeylerden bir tanesi de bol bol su içmektir. Bu şekilde vücudunuz susuzluk ile açlık arasında kalmamış olacak. Yemek yeme isteğini azaltmak için de fazla su içmelisiniz. Fazla su tüketmek aynı zamanda cildiniz ve saçlarınız için de iyi olacaktır.

3- Kaliteli yiyecekler tüketin:

Miktarın değil, kaliteli yiyeceğin önemli olduğunu unutmayın. Diyet yapan insanlar genellikle hiçbir şey yememe eğilimindedir. Ancak vücudunuza yağ ya da şeker eklemeyecek olan sağlıklı yiyecekler tüketmelisiniz. Diyet yapmanın anahtarı sağlıklı yiyecekler tüketmekten geçer. Bu yiyecekler vücudunuza kalori eklememeli.

4- Egzersiz yapın:

Bir hafta içinde karın yağlarınızı azaltmak istiyorsanız, egzersiz yapmak harika bir çözümdür. Ayrıca belinizi inceltmeyi gerçekten istiyorsanız bu çok sıkı şekilde egzersiz yapmanıza bağlı. Eğer kendinizi istediğiniz şeye adarsanız sonuçları alabilirsiniz. Ancak egzersiz yaparken kendinize dikkat etmeli ve kademeli olarak başlamalısınız. Kendinizi daha ilk günden zorlamayın ve aşırı yüklenerek kendinizi sakatlamayın. Bir egzersiz planı yapın ve temelden başlayın. Zaman içinde kademeleri artırın ve egzersiz sürenizi uzatın.

Hazırladığınız egzersiz planına mutlaka uyun. Genelde bir şeyi yakın arkadaşlarınıza duyurursanız, onu gerçekleştirmek için kendinizi daha mecbur hissedersiniz. Zaman içinde egzersizlerinizi yaparken kendinizi daha rahat hissedecek ve sıkılmayacaksınız. Yaptığınız bu egzersizler bel bölgenizdeki yağların eksilmesini sağlamakla kalmayacak, hayatınızı daha sağlıklı yaşamanızın yolunu da açacak. Ayrıca egzersiz programı hazırlarken, özellikle beli inceltmeye yarayacak hareketleri seçmeye özen gösterin. Bu egzersizler gerçekten çok önemlidir, bir anda bel bölgenizdeki yağlardan kurtulamasanız bile, o bölgeyi inceltmeye başlayacağınıza hiç şüphe yok.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir