Kış aylarına kokusuyla imza atmak isteyen kadınlar için parfüm önerileri

Valentino Donna

2015 yılından beri favori kokular arasında yer alan Donna, parfümör Sonia Constant ve Antoine Maisondieu imzasını taşıyor. Hem klasik hem de çekici bir koku arayanlar için tasarlanan Donna üst notada Bergamot, orta notada iris ve gül, alt notada ise deri, vanilya ve paçuli ile dikkat çekiyor.

Miss Dior

Miss Dior Natalie Portman ile çoktan hafızalara kazındı… Parfümör François Demachy Miss Dior’u en başından beri aşkın kokusu olarak tasarladığını belirtiyor. Gülün farklı türlerine bergamot ve pembe karabiber eşlik ediyor.

Versace Bright Crystal

Şakayık, manolya ve lotus çiçeğine narın eklenişiyle hem feminen hem de enerjik bir koku yakalamayı başaran Versace ‘Bright Crystal’ çekiciliğinden emin olan kadınları temsil ediyor. Kalıcı ama çiçeksi bir parfüm arayanların favorilerinden…

Chloé Nomade

Macerasever kadınlar için tasarlanan Nomade hem odunsu hem de çiçeksi notaları bir arada barındırıyor. Meşe, frezya ve Mirabelle eriğinin birleşimi benzersizliğini vurgulamak isteyen kadınlar için tasarlanan bir koku.

Yves Saint Laurent Mon Paris

Aşk şehri Paris’ten ilham alan Mon Paris egzotik datura çiçeğini beyaz misk ve orman meyveleri ile bütünleyerek tutkulu kadınlara hitap ediyor.

Dolce&Gabbana Beauty Velvet Incenso

Kehribar ağacı, karabiber, paçuli özü ve daha fazlasının bir arada sunulduğu baharatlı koku Doğu kültürünü ve Akdeniz’i buluşturuyor. Velvet Koleksiyonu’nun en iddialı kokularından olan Beauty Velvet Incenso hafızalara kazınan güçlü bir parfüm arayan kadınlar için… 

Tiffany Eau De Parfum Intense

Mavi iris, misk kokteyli ve mandalina ile stil sahibi olduğu kadar da enerjik kadınları temsil eden bir koku… İkonik marka Tiffany Intense’i artisanal parfümler arasında değerlendiriyor.

Elie Saab Le Parfum

Haute couture tasarım giysileri ile öne çıkan Elie Saab haute couture bir parfüm yaratmayı amaçlayarak Le Parfum’ü tasarladı. Portakal çiçeği, yasemin, gül ve sedir ağacı ile bütünlenen koku heyecanlı bir feminenliği temsil ediyor.  

Twilly d’Hermès

Parfümör Christine Nagel Twilly’yi tasarlarken özgür, çarpıcı ve muzip genç kadınlardan ilham aldığını dile getiriyor. Şişe tasarımıyla da dikkat çeken parfüm zencefil, sümbül ve sandal ağacı ile hem çiçeksi hem de egzotik…

Michael Kors Wonderlust

Oryantal, çiçeksi ve baharatlı…  İtalyan Bergamot’un tazeliği ve Pembe Biber’in davetkarlığı ile açılan koku badem sütü ile yumuşuyor. Karanfilin kışkırtıcı baharatı ve güneş çiçeğinin vanilyalı dokunuşu ile derinlik kazanan koku Kaşmir Ağacı, Benzoin Siyam, Sandal Ağacı ile Sri Lanka’nın egzotik atmosferini taşıyor.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir