Çocuğunuzun doğum günü kutlaması koronavirüs ve sosyal mesafe korumasından etkilenmemeli, evde zaten sıkılan çocuklara mutlaka küçük de olsa bir parti yapılmalı…

Çocuklar için sokağa çıkma yasağının uygulandığı bu günlerde; tatil edilen okul ve kurslar, iptal edilen geziler ve etkinlikleri, ertelenen spor aktiviteleri… ve çok daha fazlası için hayal kırıklıklarıyla yaşıyorlar.

Gelecek hafta ve aylarda doğum günlerini kutlayacak çocuklar için, arkadaşlarıyla eğlenceli bir partinin olmaması da onlara hayal kırıklığı olabilir.

Ebeveynlerin çocuklarını özel hissettirmek için ellerinden geleni yaptıkları, günler öncesinden planladıkları en özel gündür doğum günü.

Tabii ki biz ebeveynler şu anda önceliğimiz sağlık. Fakat temkinli davranıp, sosyal mesafeyi koruyarak; çocuklarınızın kendilerini özel hissetmelerine sağlayacak çekirdek aile kutlaması yapabiliriz…

Çocuğunuzun doğduğundaki mutluluğunuzu düşünsenize… Onlar, dünyada ne olursa olsun mutlu olacakları bir doğum gününü hak ediyor.

İşte size yaratıcılığınızı arttıracak bir kaç öneri;

Balonları her çocuk sever. Odasını veya daha az kullandığınız bir odanız, kileriniz varsa burayı balonlarla doldurup, ona sürpriz yapabilirsiniz.. Veya kapısının üstüne içi balon ile dolu büyük bir çöp torbası yapıştırın. Kapıyı açtıklarında poşet yırtılacaktır. Sonuç kahkaha dolu bir ‘balon şelalesi’ olacak! 

Odasının kapısına sabah uyandığında görebileceği bir not, bir resim asabilirsiniz. Oda kapısının dışına süsler asarak, kapıyı açar açmaz suratına çarpmasını sağlayabilirsiniz..

Alüminyum folyo ile parlak bir kartondan taç yapabilirsiniz.. Renkli stickerlar veya yapışkanlı taşlar ile süslemek zevkinize kalmış. 

Partilerin olmazsa olmazı Pasta! Pek çok yerde bulabileceğiniz hazır pasta tabanları satılmakta.. Eğer elinizden geliyorsa ve fırınınız varsa evde yapacağınız pandispanya, çok daha taze ve sağlıklı pastalar yapmanızı sağlayacaktır. İlk kez evde doğum günü pastası yapıyorsanız, süsleme konusunda çok iddialı olan modeller yerine daha basit olan modellerle işe başlamanız daha doğru olacaktır. Süsleme ne kadar kolay görünse de pasta yapmanın en zor aşamasıdır. Bu nedenle el yeteneğinize ne kadar güvenirseniz güvenin mutlaka kolaydan başlayın. Süslemenizde çikolata, bonibon veya sevdiği bir oyuncağını kullanabilirsiniz.. Endişe etmeyin mozaik pasta bile üzerinde mumlar ile onu mutlu edebilir 

Karşı apartmanınızda yakın bir komşunuz varsa penceresine bir doğum günü kutlaması yazısı veya resmi asmasını rica edebilirsiniz.. 

Arkadaşlarının ailelerinden çocuğunuz için bir resim, bir not, bir video veya bir ses kaydı göndermelerini isteyebilirsiniz.. Hatta bunları bir video haline getirebilirseniz çok mutlu olacaktır..

COVID-19, sevdiklerinizi görmeyi imkansız hale getirebilir. Ancak internetin gücü burada devreye girer. Sevdiklerinizle kararlaştıracağınız bir saatte online görüntülü arama ile sanal kutlama yapıp; bu mutlu günü unutulmaz hale getirebilirsiniz..

Tüm gizli hediyelerini bulması için yaşına göre bilmeceli veya ipuçlu hediye avı planlayabilirsiniz..

Adına gelecek eve teslim balonlar, hediyeler organize edebilirsiniz..

Bir projektörünüz varsa (veya ödünç alabileceğiniz bir yer) eğlenceli bir film yansıtabilir, patlamış mısırlı pijama partisi yapabilirsiniz.

Eğer bir yılbaşı ağacınız varsa bu ağacı ortaya çıkartıp, doğum günü ağacı olarak süsleyebilirsiniz..

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir