Her halde bir kadın için yaşayabileceği en güzel duygu anne olmaktır. Ama zorlayıcı hamilelik dönemi ve sıkıntılı bir doğum yaşadıysanız doğum sonrası dönem problemli geçebilir.

Lohusalık dönemi en büyük sorunlardan birisi yeni anne adayının kendini bebeği için yeterli hissetmiyor olma duygusudur. Tüm duyguların birbirine karıştığı bu tatlı süreçte bebeğinin sağlıkla büyüyüp gelişmesi, iyi beslenmesi için anne tüm ilgi ve alakasını bebeğinin üzerinde toplar. Ancak bebeğinin sağlıklı olmasını isteyen bir anne önce kendi yediğine, içtiğine önem verdiği kadar giyimine de önem vermesi gerekir. Çünkü üzerine aldığı her kıyafet bebeği ile temas halinde olacak. Bu nedenle hijyenik ve kaliteli kumaşlardan üretilmiş olması gerekir. Lohusa geceliği, lohusa pijama, rahat ayakkabı ve terlikler, yattığınız yataktan kullandığınız deterjana kadar titizlikle seçilmelidir. Bebeklerinin sağlığını önemseyen anneler öncelikle kendi sağlıklarını önemsemeliler. Psikolojik ve fizyolojik olarak kendilerini diri ve güçlü tutmalılar.

Doğum sonrası dikkat edilmesi gerekenler

Özellikle ilk defa kucağına bebek alan tecrübesiz anneler kendilerini bu dönemde yalnız hissedebilir. Ancak çevrelerindeki tecrübeli annelerden ve internet üzerinden uzman doktorlar tarafından yayınlanmış makaleleri okuyarak bilgi edinebilirler. Aslında ihtiyaç listesinin en başında eşinizden göreceğiniz ilgi ve destek gelir. Anne babanız, en yakın arkadaşınız ve tüm sevdikleriniz yanınızda olduğunda bu dönemi daha güzel geçirebilirsiniz.

Bebeğinizi kucağınıza aldığınız ilk andan itibaren üzerinize yeni bir sorumluluk yüklenmiş oluyor. Emzirme dönemi de başlamış oluyor. Doğum sonrası için ihtiyaç listesi hazırlarken emzirme ve emzirmeyi kolaylaştırmakla ilgili lohusa anne ihtiyaç ürünlerini el altında tutmak gerekiyor. Bu dönemde lohusa pijama da işinizi çok kolaylaştıracak.

Hevesli anneler çoktan yumuşacık pofuduk bebek battaniyelerini, bebek tulumlarını, çorapları, patikleri, yelekleri en kısa sürede hazırladılar. Ancak kendisi için lohusa dönemi nasıl daha geçer diye kendilerini düşünmek akıllarına gelmiyor. Bu dönemde en büyük desteği eşinizden alabilirsiniz. Öncelikle en azından doğumun ilk haftası izin alması ihtiyacınız olan en önemli şeylerden biridir. Böyle bir şansınız yoksa bir yakınızdan ya da arkadaşınızdan destek alabilirsiniz

Lohusa anne için giyim ürünleri

Kadınlar görünümüne her daim dikkat etmektedirler. Ancak emzirme süreci boyunca hep elinizin altında olacak modeller lohusa giyim ürünü önden düğmeli pijama ve elbiseler olacak. Önden düğmeli giyim modelleri dışında V yakalı giysiler ile askılı ürünler de emzirmeyi kolaylaştıran lohusa giyim ürünleri arasında sayılabilir. Bu tip gecelik ve pijamalar hastane çantasında da mutlaka bulunması gereken en işlevsel lohusa anne ürünlerindendir. Lohusa giyim modellerinden biri olan lohusa gecelik satın alırken dikkat etmeniz gereken şıklığının yanında emzirme kolaylığı sağlaması ve vücudunuzu sıkmıyor olması, terletmiyor olmasıdır. Pijama ve gecelikleri tüm gün boyunca giyeceğiniz düşünülürse hem sizin hem de bebeğinizin sağlığı için kaliteli ve terletmeyen kumaşlardan yapılmış olması gerekir.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir