MasterChef’in başarılı yarışmacılarından biri olan Güzide Mertcan’ın evi görenleri şaşkına çevirdi.

Evinin fotoğraflarını sosyal medya üzerinden takipçileriyle paylaşan MasterChef yarışmacısının evinin değerinin tam 7 milyon TL olduğu iddia ediliyor. Bunun üzerine vatandaşlar internet üzerinden MasterChef Güzide kimdir, ne iş yapıyor? Eşi kim şeklinde araştırmalar yoğunlaştı. Peki, Fenomen yemek yarışmasının finaline günler kala gündeme gelen Güzide Mertcan kimdir, ne iş yapıyor?


MASTERCHEF YARIŞMACISI GÜZİDE MERTCAN KİMDİR?

Asıl mesleği estetisyenlik olan Güzide Mertcan yarışmaya İstanbul’dan katıldı. Eğitimini Manisa ve İzmir^de tamamlayan Masterchef Güzide bu arada boş kalan zamanlarında ablasıyla birlikte tekstil işleriyle uğraştı.

Daha sonra Mustafa Mertcan ile evlenen Güzide 3 çocuk sahibi olunca iş hayatına biraz ara verdi. Daha sonra estetisyen olmaya karar veren Masterchef Güzide bu alanda çeşitli eğitimler aldı ve yeni mesleğini seçti.

Güzide Mertcan’ın yemek yapmaya olan aşkı hiç bitmedi özellikle çocukları için yaptığı birbirinden lezzetli yemekleri instagram hesabında paylaşan Güzide Mertcan kısa sürede takipçisi sayısını arttırdı.

Yarışmaya ilk katıldığında 21 bin takipçisi olan Güzide’nin Masterchef Türkiye sonrası takipçisi sayısı hatrı sayılır şekilde arttı. Güzide’nin şu an aktif 205 bin takipçisi var. Yarışma dışında anne ve iyi bir eş olan Güzide Mertcan, Mustafa Mertcan ile evli. Eşi DOF Robotic ismindeki şirketin sahibi. Mustafa Mertcan’ın şirkeri İstanbul Esenyurt’ta bulunuyor.


Güzide Mertcan’ın birbirinden tatlı 3 tane çocuğu var. Çocukları ile sık sık zaman geçiren, gezmeyi seven Güzide o anlarını takipçileri ile paylaşmayı ihmal etmiyor.

Masterchef’te kim elendi?

Elenen isim Mehmet Şef’ten iş teklifi aldı! Elemede son 2’ye kalan isimler Rıfat ile Kıvanç oldu. Rıfat balığının derisini kılçığını çıkarmak isterken yırttı. Kıvanç ise paneleyip kızartırken balığına zarar verdi. Bu da iki yarışmacıyı son ikiye bıraktı. Hem balığının derisi yırtan hem de iç pilavı çiğ kalan Kıvanç elenen isim oldu.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir