Hemen hemen her kadının makyaj konusunda bir stili vardır. Ufak dokunuşlarla nasıl etkili bir görünüme kavuşabilirsiniz gibi ufak tüyoları sizler için derledik. Sizde sizin için hazırladığımız tüyoları deneyerek etkili bir görünüme sahip olabilirsiniz…

Haftasonu Alışverişte

Hafta içinin verdiği yoğunlukla hafta sonları kendinizi attığınız alışveriş mağazalarında denediklerinizin tam anlamıyla bir bütünlük sağlaması için makyaj ve saçlarınızın düzenli ve doğal olmasına özen göstermelisiniz. Makyajınız çekici ancak bir o kadarda sade ve doğal olmasına özen gösterebilirsiniz. Saçlarınıza en kötü aralıklı bir fön çekerek deneyeceğiniz kıyafetlerle nasıl duracağına dair ufak fikirler edinebilirsiniz.

İlk Buluşmada

Hangi konudan bahsettiğimizi az çok anlamışsınızdır. Sizde ufak heyecanlar yaratan ve heyecanlandıran biri ile randevunuz varsa ki bu ilk buluşmaysa size en mantıklı ve önemli tavsiyemiz doğal bir makyajdır. Tabii makyaj yapmayın demiyoruz ancak konu erkekler olunca moda ve trendleri geri planda bırakmak gerekiyor. Malum erkekler doğal olanı ve her zaman sadeliği sever bu yüzden ilk buluşmada kırmızı bir ruj ve ağır bir makyaj yaparak o günü riske atmayın!

Gece Gezmeleri

Ne alışveriş ne de ilk buluşma gece ve parti kelimesi bir araya gelince abartmanın dibini görebilirsiniz. Parlak farlar ve koyu renk rujlar istediğiniz ölçüde serbest kızlar!

Aile Buluşmalarında

Neticede konu aile olunca işin içerisine yine doğallık giriyor. Hafif şeftali ve pembe tonlarını göz önünde bulundurarak kirpik diplerinizi doldurup şeftali tonlarında bir makyaj yapabilirsiniz.

Restoranda Yemeğe Giderken

Restoranda baş başa yenilecek bir yemekte sevgiliniz veya eşinizin gözlerinin sürekli sizde olacağını unutmayın. O nedenle belki de en dikkatli ve pürüzsüz çalışmanız gereken konu restorana giderken yaptığınız makyajdır. Nemlendiricisiz asla makyaja başlamayın. Işıkların altında pudranın kuruttuğu bir cilt hiç hoş görünmeyecektir. Dudaklarınızı dolgun gösterecek bir ruj seçin. Göz makyajı en önemli adımdır. Nitekim tüm gece gözler üzerinizde olacak. Özellikle rimel sürerken çok dikkatli olun. Gözlük veya lens kullanıyorsanız ekstra özen gösterin.

Bu yerler dışında bir mekanda geceyi geçirecekseniz de ortama uygun makyaj tonlarını seçin. Örneğin, arkadaşlarla kız kıza kutlanacak bir akşam ise sevimli tonlar tercih edilebilir.


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir