Geçtiğimiz günlerde anne olan oyuncu Özge Özder, doğum kilolarından kurtuldu. 56 kiloya düştüğünü açıklayan Özder, “Süt vererek aldığım kilolar da hızla eriyor. Rejim yapmayınız, emziriniz anneler!” dedi

2018 yılında nikah masasına oturan Özge Özder-Sinan Güleryüz çifti, 10 gün önce kızları Luna’yı kucaklarına almıştı. İlk kez anne olmanın heyecanının yaşayan Özder, kendisi gibi yeni doğum yapan takipçilerine önerilerde bulundu.

“TECRÜBE KİŞİSELDİR”

Yeni bir paylaşımda bulunan Özer, emzirerek kilo verme ile ilgili açıklamasını eleştirenlere yanıt verdi. Oyuncu, şu ifadeleri kullandı:

Canım anne adayları ve anneler; Sizden gelen ısrarcı sorular üstüne paylaşım yapıyorum… Kendi kendime tartı fotosu koymak aklımın ucundan geçmez. Tecrübe kişiseldir. Genelleme yapmak narsistik bir cehalet olur… Sadece sorularınıza cevaben, ben sezaryen doğum yaptım. 15 kilo almıştım. Doğum sonrası diyet uygulamadım, çünkü yanlış buluyorum. Evet işe döneceğim ama kilo vermesem de sorun yok… Ekranda olduğum gibi görüneceğim. Bebeğin beslenmesi, sağlığı her şeyden önemli. Şu an vücut şekillendirici bir şey kullanmıyorum. Vücudum, şimdilik sadece emzirerek kilo veriyor. Biliyorum her anne emziremiyor ya da her bünye farklı mutlaka… Birbirimizi bilmişlik taslayan ve alıngan bir kanaldan algılamazsak güzel olur. 

Çünkü çok bilmişlik en sevmediğim şeydir. Mesela ben, bana kendi deneyimlerini yazan anneleri keyifle okuyorum. Kişisel deneyimi olduğunu hep aklımda tutarak…

“BİZ ÇOK İYİYİZ”

İlk kez anne olmanın mutluluğunu yaşayan Özge Özder, duygularını, “Tüm merak edenlere… Luna bebek ve biz çok iyiyiz. Çok şükür. Bu süreçte duaları ve iyi dilekleri ile bize yoldaşlık eden tüm güzel kalplere bin teşekkür… Anne olmak isteyen herkes için bol bol dua ettim. Hepinizi sevgiyle kucaklarım canlarım” sözleriyle ifade etmişti.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir