Saçın sağlıklı uzaması ve dış etkenlere karşı dirençli olmasına destek olan vitaminlerle zenginleştirilmiş gıda takviyelerini bir araya getirdik.

Hormonal sebepler, vitamin eksikliği, ani kilo kaybı ve mevsim geçişleri gibi faktörler aşırı saç dökülmesine neden olurken saçın genel sağlığını da etkiliyor. Normal koşullarda günde 100 tel kadar saç dökülmesi normal olsa da, saç kaybının olağan dışı artması veya saçınızın kırılganlaşması durumunda doktorunuza danışarak saçınızın sağlıklı büyümesini destekleyen gıda takviyeleri kullanabilirsiniz.*

Sağlıklı Saçlar İçin Gerekli Vitaminler

Yaş, genetik ve hormonlar da dahil olmak üzere birçok faktör saç büyümesini etkileyebiliyor. Saçın direncinin, elastikiyetinin, parlaklığının korunmasında vitamin ve mineral dengesi çok önemli. Uzmanlar özellikle B grubu vitaminlerinin beslenme rutinine dahil edilmesini tavsiye ediyor. D vitamini, demir, çinko ve biotinin eksikliğinde saç kaybı, tırnaklarda kırılma, saçın yavaş uzaması gibi durumlar gözlemlenebiliyor. Dışardan alınan vitamin kompleksleri saçın daha sağlıklı uzamasına ve gücünü kazanmasına yardımcı oluyor.

*Takviye edici gıdaları kullanmadan önce lütfen doktorunuza danışın.

Sağlıklı Saçlar için En İyi Gıda Takviyeleri

Forcapil

Kırmızı orman meyve aromalı Gummies’lerin içindeki B vitaminleri saçın büyümesi için ihtiyacı olan besinleri hücrelere taşınmasında yardımcı olurken, yüksek antioksidan özelliklere sahip olan C vitamini ve Selenyum, vücuttaki zararlı maddelerle savaşarak saç köklerinin korunmasına yardımcı oluyor. Saç derisindeki dokunun yenilenmesini ve güçlenmesini sağlayan çinko ve saçların uzamasını desteklerken, sebum üretimini düzenleyerek saç derisini nemlendiren Atkuyruğu ekstresi

saçlara parlaklık kazandırıyor. İçeresinde yapay tatlandırıcı ve renklendirici içermeyen bu ürün tamamen vegan!

Forcapil Growth Gummies, 620 TL

Sağlıklı Saçlar için En İyi Gıda Takviyeleri

Zade Vital

Normal enerji oluşum metabolizmasına, saçın, mukozanın ve cildin korunmasına katkıda bulunurken saç ve tırnak yapısının güçlenmesini destekleyen bu ürün, geleneksel olarak saç sağlığını desteklemek için kullanılan soğuk sıkım ısırgan tohumu yağı ile güçlendirilmiş.

Zade Vital Biotin, 135 TL

Sağlıklı Saçlar için En İyi Gıda Takviyeleri

Vita Bear

Biotin, Folik asit, D Vitamini, B12 vitaminleri ile Amino Asit karışımı içeren, güçlü ve dengeli formülü sayesinde saç köklerinin, derisinin ve tırnakların beslenmesine, güçlenmesine, aynı zamanda hızlı uzamasına ve yeni saç oluşumuna da destek sağlayan bu takviye, ekşi elma tadına sahip. Saçların güçlü ve hızlı uzamasına yardımcı olurken elastikiyetini de artıran ürün dökülme ve kırılmaları da azaltıyor.

Vita Bear Saç vitamini, 385 TL

Sağlıklı Saçlar için En İyi Gıda Takviyeleri

Ducray

Biotinin yanı sıra saç ve tırnakların bir parçasını oluşturan ana protein olan keratin bileşiminde bulunan amino asitler sistein ve metionin içeren bu ürün, stres, yorgunluk, doğum, mevsim değişikliği ve diyet gibi faktörlerin neden olduğu tepkisel saç dökülmelerinde saçları güçlendirmeye destek oluyor. Kanser tedavisi gören veya tedavi sonrasında olan kişiler için de uygun.

Ducray Anacaps Reactiv, 380 TL

Sağlıklı Saçlar için En İyi Gıda Takviyeleri

B’oxcin

B’oxcin Beauty Collagen tablet, hyaluronik asit, hidrolize keratin, biotin, E ve C vitaminleri ile zenginleştirilen hidrolize Tip I ve Tip III kolajeni bir arada bulunduran takviye edici bir gıda. İçerdiği kolajen, saç ve tırnakların sağlığının korunmasına yardımcı olurken, saç kaybını azaltıyor, elastikiyetiniz artırıyor ve saç tellerinin daha kalın olmasını sağlıyor.

B’oxcin Beauty Collagen, 190 TL

Sağlıklı Saçlar için En İyi Gıda Takviyeleri

Sugar Bear

Sağlıklı saç ve tırnak büyümesi için gerekli olan vitaminleri takviye amaçlı bir gıda takviyesi olan Sugar Bear, formülünde yer alan Biotin, Folik Asit ve D Vitamini sayesinde saç dökülmesini azaltmaya ve daha güçlü tırnaklar elde etmeye yardımcı oluyor. Biotin vitamini saçın kalitesini artırmaya, daha uzun ve daha kalın saçlar elde etmeye yardımcı olurken, Vitamin B6 ve Biotin B5 kırılmaları önlemeye, saçların sağlıklı uzamasına ve yenilenmesini destekliyor.

Sugar Bear Vitamins, 1.299,90 TL

Sağlıklı Saçlar için En İyi Gıda Takviyeleri

Sovital

Daha sağlıklı, daha uzun ve daha iyi görünen saç, kirpik ve kaş için gerekli tüm besinleri sağlayan bu vegan gummy vitamin ahududu aromasıyla çok lezzetli. A, B6, B12 vitaminlerinin yanı sıra, niasin, selenyum ve çinko bakımından da zengin olan gıda takviyesi GDO, glüten, jelatin içermiyor.

Sovital Hair Saç Vitamini, 875 TL

Sağlıklı Saçlar için En İyi Gıda Takviyeleri

Nutraxin

Biotin, çinko ve B vitaminleri ile birlikte kükürt içeren MSM’ in yanısıra bitki ekstreleri de içeren bu ürünün formülünde üzüm çekirdeği, ısırgan kökü ve at kuyruğu bulunuyor. Normal saçın dış etkenlere karşı korunmasını sağlarken, zayıf ve kırılgan tırnakları da onarıyor ve güçlendiriyor.

Nutraxin Keratin Formula, 120 TL

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir