Sevgili anneler, bebeğimizi koşulsuz şartsız seviyoruz. Gülücük atmalar, agular, emekleme çabaları, bebeğinizin büyüdüğünü daha iyi anlatıyor. Hepsi ne kadar güzel ve tatlılar, mis kokulular, adım adım büyüyorlar, ilk aylarda zor gibi görünse de aslında en rahat ve en kolay zamanlar diyeceğiniz o güzel aylar. Tabi bunların yanında dolu dolu mis kokulu bezler, ağlamalar, günde bilmem kaç kere kıyafet değiştirmeler, “oğlum/kızım yapma! dökme!”demeler… daha neler neler. Bunlar gözünüzde büyümesin.

Bu yazıda, bebek bakımı  zorluklarından bahsetmeyeceğim. Bebeğinizin sağlıklı büyüyebilmesi için yapılacaklar bellidir; beslenmesi,temiz ortam,sağlıklı uyku.

Bir yandan da bebeğinizin  sağlıklı ruhsal gelişimi için yapmanız gerekenler var tabi. Bunların başında sevginizi bebeğinize aktarabilmeniz gerekiyor.Bol bol sevdiğinizi söyleyin. Bol bol konuşun ve bir birey olduğunu onun da sevdiğinizi duymaya ihtiyacı olduğunu unutmayın.

Her şeyi bırakın, sadece sarılın ve sevdiğinizi söyleyin, “seni seviyorum” demenin etkisini görmek için kendinize ve bebeğinize fırsat verin.
kaynak: http://biricikannem.com/2018/09/sevdiginizi-hep-soyleyin/

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir