Sonbahar geldi güneşli havaların yerini yağmurlar almaya başladı artık yağmur çizmeleri ayakkabılıklarda yerini almaya başlıyor .. Sonbahar demek yağmur demek! Ancak kötü hava şartları şık görünmeye engel değil.

Michael Kors’taki Yılan derisi platformlu sandaletler, koleksiyonun 70’lerin genel görünümü ile uyum sağladı ve 2019 sonbaharındaki baskı trendlerinden birini sergileme şansı buldu . Ciddi bir platform ile yılan derisi çizme seçeneği olan tasarımlar gördük. Kalın platform tabanlı lastik ayakkabılarının  hayran kaldığımız retro-fütürist bir etkisi var. Tümüyle  bir trend seçeneği için Stella McCartney’deki platform topuklu botlara göz atın. Dokulu lastik bir platform ile maviden hazeleye siyaha kadar çeşitli renklerde gelirler .

Topuk platformları ’70’li yılların stilinden dürtülenirken, düz platformlar bize’ 80’li ve 90’lı yıllara geri dönen punk rock hissi verdi. R13’teki Doc Martens platformu, mevsimsel favori çiçek deseni gibi daha kadınsı unsurlarla dekore edilmiş olsalar bile 90’ların modasıydı. Koleksiyonun genel grunge görünümü ile iyi uyum sağladı.

Platformları olan 2019 sonbahar ayakkabılarının tümü hakkında konuşurken, örneğin Alexander McQueen’deki kauçuk tabanlı ayakkabılarından bahsederken, lastik tabanlardan biraz bahsettik. Ancak, her zaman lastik tabanların pistlerde öne çıkmasını sağlayan bir platform tasarımı değildi. Bunun yerine, tamamen farklı bir tarza sahip ayakkabı ve botlara sportif ya da faydacı bir his veren kauçuk tabalar da vardı.

Öne çıkan 2019 2020 ayakkabı trendlerinden biri yeni bir adım. Bu yıl ayakkabı tasarımcıları, gerdirme malzemelerinin önyükleme şaftlarını (bacağı sarab) esnek malzemeden çıkarmayı seçtiler, böylece bacakları sıkıca sarılabilirler. Her ne kadar rahat bir yer olmasa da, benzersiz bir siluete götürür.Daha renkli bir kişiliğe sahipseniz ve rahatınıza düşkünseniz giyerim taytımı çekerim üstüne bluzumu çıkarım diyorsanız 🙂

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir