“Bir Kira Bir Yuva” kampanyasına destek olmak için Ankara’da sahneye çıkan Sıla, konser öncesi yaptığı konuşmada “Keder çok büyük olunca insan konuşmakta zorluk çekiyor” dedi.

Şarkıcı Sıla, 6 Şubat Maraş ve 20 Şubat Hatay merkezli depremlerin ardından depremzedelere destek olmak için Ankara’da sahneye çıktı.

Tüm gelirin İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin İhtiyaç Haritası işbirliği ile yürüttüğü ‘Bir Kira Bir Yuva’ kampanyasına bağışlanacağı dayanışma konserini 2 bin 800 kişi izledi.

“Bu akşam diğer konserlerimizden çok farklı. Bir kere çok anlamlı bir akşamı paylaşıyoruz. Teker teker hepinizin ayağına sağlık. Normalleşmeye çalışıyoruz ama normalleşme çok kolay olamayacak. Sizler gibi biz de ne yapacağımızı bilmez halde buradayız. 15 gündür o kadar çok düşündük ki repertuvarı; ne yaparız, ne çalarız?

Utancımız o kadar büyük ki… Nasıl kapatırız bilmiyorum. Çok derin bir kederle uyandık 6 Şubat’ta. Unutmayacağız ve unutturmayacağız. Çok üzüldük, duygular arasında gittik geldik, üzüntü, öfke duygudan duyguya koşuyoruz. O yüzden bir kez daha teşekkür ediyorum burada olduğunuz, destek olduğunuz için. Ve tabi vesile olduğu için İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı’mız Tunç Soyer.

Hiç aklınız kalmasın yardımlarınızın hepsi bizden geçerek ulaşacak. Bu destek çok kıymetli. Keder çok büyük olunca insan konuşmakta zorluk çekiyor. Her konserde söylediğim gibi burada sadece eğlence için bir arada değiliz. Duyguları paylaşmak için omuz omuza yan yana, can cana olmak, hayatın yükünü birlikte kaldırmak, hayatın neşesine paydaşlık etmek için beraberiz.

Yine böyle bir akşam olacak. Tabii biraz daha farklı dokunacak hepimize. Ama nihayetinde sanırım en çok ihtiyaç duyduğumuz şey umut.

Farklı bir repertuvar hazırladık. Dinlerken siz de rahat olun. Çünkü insan orada otururken de buradayken de ciddi anlamda başka bir sorumluluk duygusu, başka bir suçluluk duygusu hissediyor. Bu suçluluk duygusunu birlikte dağıtalım.”dedi…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir