Somon DNA Aşısı, somon balığı spermleri ve hyaluronik asitten elde edilen “DNA” molekülleri yardımı ile ciltte hücre yenilenmesi yaratmayı hedefleyen bir tedavi yöntemi. Tek başına kullanılabileceği gibi botoks, dolgu, örümcek ağı yöntemi, fraksiyonel lazer ve daha birçok uygulama ile birlikte kullanılabilmektedir. Bu uygulamalar ile etkisi çok daha fazla artmaktadır.

Cildin hızlı bir şekilde iyileşmesini ve toparlanmasını sağlayan “Somon DNA Aşısı” cildin kaybetmiş olduğu elastikiyetini ona geri kazandırmaktadır. Yaşlanma ve çevresel faktörler nedeniyle ortaya çıkan yaşlanma belirtilerini, ince kırışıklıkları, cildin matlaşmasını yok eden bir yöntem olan somon DNA aşısı, cildin yaş nedeniyle kaybetmiş olduğu nemin yeniden geri kazanılmasını sağlamaktadır. Sigara ve alkol kullanımı, güneşin zararlı etkileri ve benzeri nedenler ile cildin kaybettiği proteinler de bu uygulama ile birlikte cilde geri kazandırılmaktadır.

Somon DNA Aşısı Nasıl Yapılır?

Temizleme Aşaması

Uygulama yapılacak olan bölge, makyaj kalıntıları, yağ ve kirden tamamen dezenfekte edilmektedir.

Uyuşturma Aşaması

Uygulama bölgesi özel anestezik kremler ile uyuşturulmakta ve işleme hazırlanmaktadır.

Uygulama Aşaması

Oldukça minik zerkler şeklinde cilde uygulanmaya başlanmaktadır. 1-2 cm ara ile orta deriye verilen bu zerkler, uygulama yapılacak olan bütün alana tek tek verilmektedir.

İşlem Süresi

Somon DNA Aşısı uygulanmadan önce cilt 20 dakika kadar uyuşturulmaktadır. Buna ek olarak 15-20 dakika da DNA aşısı yapılmaktadır. Yani yarım saat ile 40 dakika arasında işlem tamamen sonlanmaktadır.

Somon DNA Aşısı Kimlerde İşe Yarar?

Geniş bir uygulama alanına sahiptir. Alerjik etkilere neden olmayan bu yöntem sağlıklı birçok kişi üzerinde uygulanabilse de kalp hastaları, hamile kadınlar, diyabet hastaları, kan pıhtılaşma sorunu yaşayan kişiler, felç geçmişi olanlar ve damar tıkanıklığı bulunan kişilerde bu uygulama yapılmamaktadır.

Somon DNA Aşısı Hakkında Merak Ettikleriniz

DNA aşısı zararlı mı?

Alerjik etkilere eden olmayan Somon DNA Aşısı, hiçbir risk taşımamaktadır. Tamamen doğal unsurlar ile gerçekleştirilen bu yöntem, sağlıklı bireyler için hiçbir sorun teşkil etmemektedir.

Aşı açı veriyor mu? 

Önce cilde anestezik etkisi bulunan uyuşturucu krem uygulaması yapılmakta ve yaklaşık 20 dakika uyuşma beklenmektedir. Bundan dolayı işlem esnasında herhangi bir acı hissi yaşanmamaktadır.

Kaç seans sürmektedir? 

Bu uygulamanın seans sayısı, hastanın ihtiyacına göre belirlenmektedir. Genellikle 3 ile 6 seans arasında uygulama yeterli olmaktadır. Yılda iki kür şeklinde işlemin yeniden uygulanması da kalıcılığı ve alınan sonucun etkisini arttırmaktadır.

Aşının etkisi ne zaman görülür?

Etkisi hemen hissedilen bir yöntemdir. Cilt altına gönderilen maddelerin en iyi sonuçları vermesi için ise ikinci seans sonrasını beklemek çok daha sağlıklı sonuçlar görmenizi sağlayacaktır.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir