Anksiyetenin fiziksel sonuçları olabilir, ancak orada savaşmanıza yardımcı olacak teknikler var

Stres her şeyi tüketen bir canavar olabilir. Sadece beyninizi ezmekle kalmaz, aynı zamanda fiziksel bir etkisi de olabilir. Mevcut pandemik kriz sürekli olarak aklınızdaysa, vücudunuzda bazı değişiklikler fark etmiş olabilirsiniz.Stresli olduğunuzda, vücudunuzdaki bu değişiklikler yaralanmaya hakaret eder, ancak yardımcı olmak için yapabileceğiniz şeyler vardır.

Anksiyetenin cildinizi, saçlarınızı ve tırnaklarınızı nasıl etkileyebileceği ve bununla mücadele etmek için neler yapabilsiniz ?

Vücudumuz tarafından doğru şeyleri yapmak stresli olduğumuz zaman giderek zorlaşabilir. Murad Cilt Bakımı’nın dermatoloğu ve kurucusu Dr. Howard Murad, “Stres hissettiğimizde, özellikle de koşullarla karşı karşıya kaldığımızda değişemediğimizde, bu bizi zihinsel ve fiziksel olarak etkileyebilir.”

“İştahımız etkilenebilir, yanlış yiyecekleri isteriz, endişe nedeniyle uyku etkilenir ve sınırlı egzersiz, nihayetinde cildimize yansıyan fiziksel ve zihinsel refahı etkileyebilir.

“(Çünkü bizim) cildimiz sağlığımızı yansıtır. Cildin ve beynin stres hormonu kortizol gibi aynı hormonlardan ve nörotransmitterlerden etkilendiğini düşündüğümüzde, her şeyin nasıl bağlandığını görebiliriz.”

Bu bariz bir nokta, ama doğru yemek, yeterince su içmek ve egzersiz yapmak, tüm yapmak istediğiniz koltukta oturmak ve dizi izlemek olsa bile, ruh halinizi artıracaktır.

Stres yaşarken, büyüme evresindeki saç folikülleriniz değişikliklere uğrayabilir ve saç dökülmesine neden olabilecek folikülün dinlenmesi veya bırakılması gibi diğer üç aşamada daha aktif hale gelebilir.

Saç derinize masaj yapın. Kan dolaşımına yardımcı olmak ve kafa derisini hareket ettirmek, sağlıklı bir saç ve saç derisini korumak ve saç dökülmesini önlemeye yardımcı olmak için gerçekten iyidir.

Tırnaklarınız acı çekiyor olabilir, çünkü düzenli manikür randevularına ayak uyduramazsınız, ancak zihin durumunuz da bir etkiye sahip olabilir.

Elleriniz sürekli yıkamadan kuruyorsa nemlendirmek ve korumak için ellerinizde, ayaklarınızda ve tırnak kıvrımlarınızda bir nemlendirici veya krem” kullanmalısınız, Tırnağınızın oluşmasını önlemek için tırnaklarınıza tırnak yağı, E vitamini yağı, hindistancevizi yağı veya zeytinyağı sürmeyi deneyin.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir