Turud (Tuzla Rumeliler Derneği) Her yıl düzenledikleri kahvaltı organizasyonu Tuzla Kahve Diyarında Gerçekleşti.

Turud Dernek başkanı Hale İş açılış konuşmasında dernek üyelerimizin, içimizde bulunan gizli bağışçılarımızın sayesinde her yıl ihtiyaç sahibi bir çok öğrencinin okul ihtiyaçlarını giderdiklerini, ve gelen teşekkür mesaj ve fotoğraflardan çok mutlu olduğunu tüm üyelere sonsuz teşekkürlerini iletti..

Toplantıya konuşmacı olarak katılan Rüya Terapisti Serap Özdağ verdiği konferansa katılımcılar yoğun ilgi gösterdi…Özdağ daha çok kendi içimize dönmek kendi varlığımızı anlamak kendimizi çözmek için çalışmalar yapıyorum tabi iş önce kendimizden başlıyor biz millet olarak başkalarını çözmeye çok meraklıyız kendimiz hariç başka hiç kimseyle ilgilenmemeli ve önce kendimizi çözmeye çalışmalıyız, rüyalarımız bize bu anlamda en büyük yardımcı çünkü uyuduğunuzda tüm egomuz, kaygımız, korkumuz olmadığından bize gün içinde karşılaştığımız olayları kişileri anlamanız için içsel benliğimiz bizimle iletişime geçiyor.

Bir gecede herkes en az 4 veya 5 tane rüya görür ancak hatırlamaz, rüyalarını hatırlamayan kişiler genelde hayatlarında kaçtıkları bir alan varsa yüzleşmek istemediği, hatırlamak istemediği yada kendini güvende hissetmediği bir alan varsa rüyaları hatırlamamayı seçer hatırlamamak işine gelir bu kişinin kendi seçimidir aslında. Türkiye’de bir çok araştırma yapılmış ve öğrendik ki rüyalarını yazan insanların yada gün içinde tekrarlayan kişiler daha çok rüya görüyor. Peki her rüya bize hizmet eder mi rüyalar bir kaç çeşide ayrılıyor;


Bilinç altı rüyaları :Eğer sabah kalktığınızda kendinizi yorgun mutsuz keyifsizseniz bilin ki bilinçaltı rüya görmüşsünüzdür.Bu şu demek bugün veya birkaç gün içinde biriyle kavga ettiniz kendinizi yeterince ifade edemediniz ve kendi içinizde bunu çözemediniz.uyuduğunuzda bilinçaltınız bu durumu çözmeye çalışır bu rüyaların size hiç faydası yoktur.

Telepatik rüyalar: Gece rüyamda şunu gördüm ve takip eden bir kaç gün içinde aynı olayı yaşadım diyen biriyseniz telepatik rüyalar görüyorsunuz demektir. Bu rüyalar rehber rüya değil çünkü rüyanızı birebir yaşıyorsunuzdur bu size rehberlik yapmaz ancak habercidir böyle bir şey olacağını ruhen ve bedenen hazır olmanızı belkide çevrenizi bu duruma hazırlamanızı işaret eder.

Rehber rüyalar: Rehber rüyalar sizin rüyanızda özellikle gözünüze batan sayılar varsa hava durumu varsa alaca karanlıktı geceydi yada güneş çok tepedeydi çok sevdiğiniz veya çok korktuğunuz bir hayvan gibi sizin dikkatinizi çektiğinde gördüğünüz rüya rehber rüyadır. Rehber rüyalar sabah merak yada heyecanla uyanmanızı sağlar.Bu rüyalar size yakın zamanda rüyanın bir kısmını veya tamamını hatırlatır. Size farkında olmadığınız kendinizi iyileştirmeniz gereken duygularınıza dikkat çeker.örnek vermek gerekirse boşandınız o kişiyi hayatınızdan çıkardınız bittiğini zannederseniz ama öyle değil kendinizle çözümlemeniz gereken her ne ise onu çözümlemeniz gerekir yoksa hayatınıza girecek bir sonraki kişi ilede benzer sorunlar yaşarsınız. konuşmanın başında da söylediğim gibi önce kendimizi çözmeliyiz dedi.

Serap Özdağ dernek üyeleriyle birlikte nefes egzersizleri yaparak uykuya dalmadan önce yapması gerekenleri anlattı eğer sağ tarafınıza yatarsanız beyninizin sol lobunu çalıştırırsınız buda sizin odaklanmanız ve ayılmanız demek , sol tarafınıza yatarsanız sağ lobunuz çalışır buda sizin rahatlamanız ve uykuya kolay geçmenizi sağlar dedi..

Organizasyonun sonunda Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın eşi Dr. Fatma Yazıcı,  Dernek başkanı Hale İş ve Serap Özdağ hatıra fotoğrafı çektirdiler ve tüm üyelere katılımcılara teşekkür ettiler…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir