Boyunuz kısaysa üzülmeyin. Uzun görünmek hiç de zor değil. İşte uzun görünmenin ipuçları…

Kıyafetlerinizi seçerken rengarenk giyinmemeye özen gösterin. Üzerinizin tek renk olmasına dikkat edin. Topuklu ayakkabılar bir kadının her zaman kurtarıcısıdır. Topuklu ayakkabılarla kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.

Dikey çizgiler tercih edin. Elbiseleleriniz de ya da üstlerinizde özellikle dikey çizglili ürünler kullanmaya özen gösterin. Bildiğiniz üzere yatay çizglililer sizi eninize geniş göstereceği gibi, dikey çizgili parçalar da boyunuzun daha uzun görünmesini sağlar.

Kıyafetlerinizi topukluyla tamamlayın. Çok yüksek olmasa bile topuklu ayakkabıları daha sık kullanın.Yüksek bel pantolon giyin. Yüksek belli pantolonlar, etekler veya şortlar bacaklarınızı daha uzun gösterir bu da doğal olarak boyunuz da daha uzun görünmesini sağlar.

Mini elbiselerle bacağınızı uzatın. Dizinizin üzerinde giyeceğiniz elbiselerle, bacaklarınız daha uzun görünecektir.Doğru pantolon seçimine dikkat edin. Uzun görünmek için boru paça ya da ispanyol paça pantolonlardan giyebilirsiniz.

İnce kemerlerle kıyafetinize renk katın. Kısa kadınların üst bedenlerinde en çok dikkat etmesi gereken yerlerden biri de belleridir. Uzun görünmeniz için belin biraz üzerinde takacağınız ince kemerler işinizi görecektir.

Bol kıyafetlerden kaçının. Üzerinizde birkaç beden bol duran giysiler sizi olduğunuzdan da kilolu gösterir. Bu nedenle boyunuzun uzun görünmesini istiyorsanız, vücudunuza oturan kıyafetleri tercih etmelisiniz.

Koyu renk kıyafetleri seçin . Siyah ve benzeri renk giysiler sizi ince göstereceği gibi boyunuzu da olduğundan uzun gösterir.

Büyük çanta kullanmayın. Kısa boylu kadınların kullanmaması gereken aksesuarlardan biri de oldukça büyük çantalardır. Büyük çantalar görünüşünüzün tamamını etkilediğinden sizi olduğunuzdan daha kısa gösterebilir.

Tek renk tercih edin. Kıyafetlerinizi seçerken üzerinizde tek renk olmasına dikkat edin, böylece tam bir silüet yaratmış olursunuz. Eğer renk geçişleri kullanırsanız, dikkat dağılır ve silüetiniz kesilir.

Bilekten bağlı ayakkabılar giymeyin . Bilekten bağlı ayakkabılar en uzun kadının bile bacak boyunu olduğundan kısa gösterir, bu yüzden boyunuz kısaysa bilekten bağlı ayakkabıları tercih etmemelisiniz.

Yakanızın şekline dikkat edin. Kısa boyluysanız özellikle U veya V yaka olan üstlerden tercih etmememelisiniz.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir