Cilt bakımı, günlük rutinlerimizin vazgeçilmez parçalarından biri. Farklı cilt tiplerine göre bakım uygulamak ise bu rutinin en mühim noktası. İşte bu yüzden yağlı cilt ve tüm diğer cilt tipleri için uzmanlar farklı bakım ürünleri kullanılması gerektiğini öneriyor. Biz de bu makalemizde yağlı cilt meselesini masaya yatıralım istedik ve yağlı ciltler için nemlendirici seçimi nasıl olmalı?

Yağlı Ciltler Nasıl Nemlendirici Kullanmalı?

Yağlı ciltler için cilt bakımı önerilerinde uzmanların da sıklıkla dile getirdiği bir konu var ki o da ürünlerin su bazlı formüllerden oluşuyor olması. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi yağlı ciltler yüzdeki sebumun fazla salgılandığı ciltlerdir. Bu nedenle yağ oranı fazla olan cilt bakım ürünleri kullanmak, bu cilt tipine sahip kişilerin yüzlerindeki yağlanmanın artması ve gözenek görünümü ile siyah noktaların belirginleşmesi anlamına gelecektir. Bu da yağlı ciltlerin istemediği görünümlerden biridir. Buradan hareketle, yağlı ciltler için nemlendirici seçimi yaparken de su bazlı ürünlerden yararlanmaları gerektiğini söyleyebiliriz. Bu formüller;

  • Yağ oranının azlığı
  • Ciltte kolay emilebilmesi
  • Yağlı ve yapışkan his bırakmaması

nedeniyle, yağlı ciltler için mükemmel bir seçim olacaktır. Sen de yağlı cildin için nemlendirici seçerken, su bazlı formüllerin bu özelliklerini dikkate alarak bir seçim yapabilirsin.

Yağlı ciltler için nemlendirici önerisi

Buzul glikoproteini ve aminoasitler ile zenginleştirilen Kiehl’s Ultra Facial Oil-Free Gel Cream’i duydun mu? Yağlı ciltler için biz daha iyi bir krem tanımıyoruz! İçerisindeki buzul glikoproteini sayesinde cildin nemli kalmasını sağlayan bu su bazlı nemlendirici, gliserin içeren formülü ile de cildin üst yüzey tabakasından nemi çekip hapsediyor ve bu sayede ince çizgi görünümüne etki gösteriyor.

Biz, jel formülü ile ciltte hızla emilen bu kremi düzenli kullandığımızda, gözeneklerimizin kaybolmaya başladığını fark ettik. Üstelik cildimiz 24 saat nemli kaldı. Yağlanma ve parlama olmadan cildinin nem dengesini sağlayan bu nemlendirici önerisini sana yapmasak olmazdı. Sen de yağlı cildin için bir krem arayışındaysan, Kiehl’sın bu jel kremini mutlaka denemeni tavsiye ediyoruz.

Nemlendiriciler Nasıl Uygulanmalı?

Yağlı ciltler için nemlendirici seçimi nasıl olmalı konusunu açıklığa kavuşturmuşken son olarak nemlendiriciler nasıl uygulanmalı konusuna da değinelim istedik. Nemlendirici uygularken;

  • Cildinin makyajdan ve kirden arınmış olmasına
  • Kremlerin üzerinde yazan miktar kadar ürünü alıp cildine sürmeye

dikkat etmelisin. Bu sayede temiz cildinde krem çok daha iyi emilirken, belirtilen miktarda ürün kullanımıyla da cildinin fazla kremi kusması engellenmiş olacak.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir