Eski günleri unutup yeni bir ilişkiye başlamaya hazır olup olmadığınızı nasıl anlayabileceğinizi hiç düşündünüz mü?

İnsanların kendilerini daha iyi anlayabilmeleri için psikolojik durumlarını çok iyi analiz edebilmeleri gerekmektedir. Bu nedenle eğer tam olarak ne istediğinizi bilmiyorsanız davranışlarınızın ve yapmak istediklerinizin size gösterdiği yolları takip etmelisiniz. Yeni bir ilişkiye ve aşka hazırsanız muhtemelen davranışsal olarak listemizdeki başlıkları yaşıyor olmalısınız.

GEÇMİŞ GÜNLERİ DÜŞÜNMEK SİZİ ÜZMEMELİ

Eskiden yaşadıklarınızı düşündüğünüzde sakin kalabiliyor ve yaşadığınız şeyler size ders verdiği için mutlu oluyorsanız tamamdır! Eski sevgilinize karşı beslediğiniz sinirin yok olduğunu da hissetmeye başladığınız zaman anlayın ki yeni bir ilişkiye hazırsınız! Bu süreç sizin duygusal anlamda rahatladığınızı ve yeni bir ilişkiye artık hazır olduğunuzu gösteren birinci etkendir. Aklınız ve psikolojik durumunuz geçmişte kaldıysa ve hala kalbinizde bir yaraysa yeni bir ilişkiye başlamamanınız tavsiye ederiz.

SEVGİNİZ BİRİKTİYSE

İnsanoğlu her zaman sevgi alışverişine muhtaçtır. İlişkiniz yokken dünya üzerindeki tüm sıcak duyguları içinizde depolamaya başlarsınız. Çünkü etrafınızda bu duyguları aktarabileceğiniz özel biri yoktur. Bu sıcak duyguları yeni birine aktarmaya ve ondan da destek, sevgi ve ilgi görmeye hazır olduğunuzu hissettiğiniz anda yeni bir aşk filizlensin diyebilirsiniz.

KENDİNİZE AİT YAŞAMINIZ VARSA

Bir ilişki içindeyken farkında olmadan partnerinizin ilgi alanlarını sahiplenmeye başlarsınız. Ayrıldıktan sonra ise fark edersiniz ki mesela sabah koşusuna çıkmak aslında hiç size göre değil! İşte bu noktada gerçekten kendi istediğiniz şeyler odaklanırsınız. Bunun haricinde nezaketen, partneriniz kırılmasın diye görüştüğünüz arkadaşlarınızın yerini de gerçekten görüşmekten hoşlandığınız arkadaşlarınız alır. Yani tam anlamıyla kendinize ait bir yaşam alanınız ve hobileriniz varsa aslında bu sizin yeni bir ilişkiye açık olduğunuzu gösteriyor.

KISKANMIYOR AMA İMRENİYORSANIZ

Aşk filmlerini gözyaşları içinde izlemediğiniz ve arkadaşlarınız ilişkilerinde mutlu olduğunda kıskançlıktan çıldırmadığınız zaman tamamdır! Başkalarının mutluluğunu artık kıskanmıyor onların mutluluğundan mutlu oluyor hatta onlara imreniyorsanız bu mutluluğun bir gün sizi de bulacağına inandığınızı gösterir. Dolayısı ile yeni bir ilişkiye açıksınız demektir.

YALNIZLIKTAN KORKMUYORSANIZ

Tek başınıza bir şeyler yapmak sizi üzmüyorsa, hayatınızı dolduracak birçok şeyiniz varsa ve evde oturup hayatınızın aşkını beklemiyorsanız yeni birini hayatınıza almayı göz önünde bulundurabilirsiniz. Çünkü yeni ve sağlam bir ilişki ihtiyaç duyduğunuz için değil ihtiyaç duymadığınız halde bile başlayabilir.

UZLAŞMAYI KABUL EDEBİLİRMİSİNİZ

Sınırlarınız kesin çizgilerle çekilmiş olabilir fakat gelecekteki partnerinizin hoşlanmayacağı özellikleriniz olabileceğini kabul etmek sizin için zor değildir. Bunları tartışmaya ve uzlaşmaya hazırsınızdır. Bu da yeni birini hayatınıza almaya hazır olduğunuzu gösterir. Eğer kendinizden asla taviz vermeyeceğinizi söylüyorsanız aslında yeni bir ilişkiye çokta hazır değilsiniz demektir.

REDDETMEKTEN ÇEKİNMESSİNİZ

Yalnız geçirdiğiniz zaman içerisinde sınırlarınızı çizmişsinizdir ve gelecekteki partnerinizin kişilik özelliklerinin nasıl olması gerektiğiniz az çok bilirsiniz. Böylelikle bir yere gitmeyeceğini bildiğiniz bir ilişki teklifine ‘Hayır’ demekten çekinmezsiniz. Yani yeni bir ilişkiye hazırsanız ne istediğinizi bilir ve ona göre birini tercih eder seçici olursunuz. Hazır olunmayan ilişkilerde seçim zayıftır. Buda hata ihtimalini artırır.

RANDEVUYA ÇIKMAK İSTERSİNİZ

Başka birini tanımaya çalışmak sizi yormuyordur ve ilginizi çekmeye başlamıştır. Bu da ayrılığınızın üstünden yeteri kadar zaman geçtiğine ve yeniden birini hayatınıza almaya hazır olduğunuza işarettir. İnsanları tanımaktan korkmuyor olmanız yeni bir ilişkiye başlamak için hazır oluşunuzun en büyük sebebidir. Bu başlıklardan ne kadar fazlası ise uyuyorsa yeni bir ilişkiye o kadar hazırsınız demektir.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir