Bu hafta 10 film vizyona girdi! Vizyona giren filmler (29 Mart 2019)

Bu hafta 10 film vizyona girdi! Vizyona giren filmler (29 Mart 2019)

Türkiye’deki sinema salonlarında bu hafta 2’si yerli 10 film vizyona girdi. Mel Gibson’ın başrolünde yer aldığı Deli ve Dahi, 19. yüzyılda Oxford İngilizce Sözlüğü’nün on bin kelimelik ilk baskısını hazırlamaya koyulan James Murray’in hikayesini anlatıyor. Paolo Sorrentino’nun yönetmenliğini üstlendiği Loro ise skandallarıyla anılan eski İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi’nin hayatını beyaz perdeye yansıtıyor…

KATİL AVCISI

Türkiye’deki sinema salonlarında bu hafta 2’si yerli 10 film vizyona girdi.

Donovan Marsh’ın yönetmen koltuğuna oturduğu aksiyon ve gerilim türündeki “Katil Avcısı”nın başrolünde Gerard Butler yer alıyor.
Başarılı oyuncuya Gary Oldman, Common, Linda Cardellini, Zane Holtz, Toby Stephens ve Henry Goodman’ın eşlik ettiği film; Kuzey Buz Denizi’nin metrelerce altındaki Amerikan denizaltısında bulunan bir grup deniz komandosunun, 3. Dünya Savaşı’na engel olma mücadelesini konu ediniyor.


LORO

Paolo Sorrentino’nun yönettiği; Toni Servillo, Elena Sofia Ricci, Riccardo Scamarcio, Kasia Smutniak, Euridice Axen ve Giovanni Esposito’nun rol aldığı Loro izleyici ile buluşacak. İtalyan sinema yönetmeni, yapımcı ve senarist Paolo Sorrentino’nun senaryosunu Umberto Contarello ile birlikte yazdığı film, skandallarıyla anılan eski İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi’nin hayatını beyaz perdeye yansıtıyor.
Sorrentino, son filmi Loro’da ünlü siyasetçinin hem özel hayatına dokunuyor hem de İtalyan siyasetini hicvediyor. Ünlü yönetmen; biyografi türündeki filmde siyasi kariyerinin yanı sıra ülkesinin en zengin kişilerinden biri olan Berlusconi’nin portresini çizerken çok konuşulan skandalların perde arkasına da bakıyor.

KURSK

Thomas Vinterberg yönetmenliğindeki Kursk, 120 Rus askerinin ölümüyle sonuçlanan Kursk isimli denizaltının batma hikayesini anlatıyor. Belçika yapımı filmde 2000 yılında gerçekleşen denizaltı felaketi ve sonrasında yaşanan olaylar hatırlatılırken yaşam mücadelesi veren mürettebatın ailelerinin onları kurtarmak için mücadele etmek zorunda kaldığı siyasi engeller ve zorluklar da beyaz perdeye taşınıyor.
Lea Seydoux, Colin Firth, Matthias Schoenaerts, Michael Nyqvist, Max von Sydow, August Diehl, Matthias Schweighöfer, Steven Waddington, Joel Basman ve Eva van der Gucht’un başrollerinde yer aldığı filmin senaryosu Robert Rodat’a ait.

DELİ VE DAHİ


Mel Gibson’ın başrolünde yer aldığı Deli ve Dahi, 19. yüzyılda Oxford İngilizce Sözlüğü’nün on bin kelimelik ilk baskısını hazırlamaya koyulan James Murray’in hikayesini anlatıyor.
Mel Gibson’a Sean Penn, Natalie Dormer, Ioan Gruffudd, Jennifer Ehle ve Jeremy Irvine’nin eşlik ettiği filmin yönetmen koltuğunda İranlı sinemacı Farhad Safinia oturuyor.

AŞKTAN KAÇILMAZ

Ünlü yazar Nick Hornby’nin 2009 yılında yayımlanan aynı adlı eserinden sinemaya uyarlanan Aşktan Kaçılmaz, bir zamanlar birbirlerine aşık olan Annie ve Duncan çifti ile bir dönem müzik kariyerinde önemli bir yere gelmiş Tucker Crowe’un hikayesini odağına alıyor. Jesse Peretz’in yönetmenliğini üstlendiği romantik komedi türündeki müzikalin başrollerinde, Chris O’Dowd, Rose Byrn, Ethan Hawke, Phil Davis, Azhy Robertson ve Ayoola Smart oynuyor.

ŞİŞMAN HAREKAT TİMİ

Bei-Er Bao’nun yönetmenliğini üstlenip başrolünde yer aldığı Şişman Harekat Timi, bir ajan olmak isteyen fakat fiziksel kondisyonundan ötürü bu hayaline ulaşmakta engellerle karşılaşan bir güvenlik görevlisinin hikayesini anlatıyor.

BANA BİR AŞK ŞARKISI SÖYLE

Mehrdad Ghaffarzadeh’in yönettiği Bana Bir Aşk Şarkısı Söyle, en yakın arkadaşı tarafından düzenlenen bir planla hayatı bambaşka bir yola giren bir adamı odağına alıyor. Dram türündeki filmde Yusuf Çim, Afsaneh Pakroo, Ali Burak Ceylan, Hazal Türesan, Ayşen İnci, Semra Dinçer, Alihan Türkdemir ve Pejman Bazeghi rol alıyor.

ŞEYTAN OYUNU

Kadir Genç’in yönettiği haftanın yerli korku filmi Şeytan Oyunu’nda, Burak Ergün, Neslişah Ertürk, Demet Karadayı ve Niyazi Ayaydın rol aldı.

JUMBO

James Snider’ın yönettiği animasyon film Jumbo, bir filin ve ona yardımcı olmaya çalışan arkadaşlarının hikayesini anlatıyor.

SEVİMLİ EJDERHA KOKONAT

Anthony Power’ın yönettiği haftanın bir diğer animasyonu Sevimli Ejderha Kokonat: Ormanda Şenlik; sevimli ejderhanın su ejderhalarıyla tanışması ve sonrasında yaşanan olaylar etrafında dönüyor.


Post a Comment