Düşük libido, cinsel aktiviteye karşı azalmış ilgi demektir. Zaman zaman cinsel ilişkiye olan ilginin kaybolması yaygındır çünkü libido seviyeleri yaşam boyu değişir. Uzun bir süre için düşük libido endişe yaratabilir. Düşük libido bazen altta yatan sağlık problemlerinin de bir göstergesi olabilir.

Libido düşüklüğünün nedenleri pek çok sebebe bağlı olarak ortaya çıkabilmektedir. Uzmanlara göre Libido düşüklüğünün başlıca sebepleri arasında beslenme düzeni, sıkıntı, stres, iş yoğunluğu, yorgunluk, hamilelik, D vitamini eksikliği, hormon bozukluğu, uyuşturucu madde ve alkol kullanımı, genital bölge üzerinden geçirilmekte olan ameliyatlar, uyku düzeninde yaşanan sorunlar ve kullanılan birtakım ilaçların yan etkileri yer almaktadır. Ayrıca ilerleyen yaşlarda hem bayanlarda hem de erkeklerde sıklıkla libido düşüklüğüne rastlamak mümkün.

Libidonuzu Yükseltmek için ;

Kereviz ve çikolata hem erkek hem de kadında cinsel isteği artırıcı etki yaratmaktadır. İstiridye de testosteronu arttırıcı özelliğe sahip olup yalnızca erkeklerde etkilidir. Kabak çekirdeği çok miktarda çinko içerir, çinko da testosteron miktarının artmasını sağlar….Bazı içeceklerin de afrodizyak etkisi olduğu bilinmektedir. Örneğin elma suyunu kimyon ve tarçın ekleyerek içebilirsiniz. Kahve, en iyi libido güçlendirici olabilir. Hindistan’da karanfil, yüzyıllardır erkek cinsel işlev bozukluğunu tedavi etmek için kullanılmaktadır. Karanfil şarabı tercih edebilirsiniz.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir